Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tomáš Kopřiva - Tretia ríša ožíva! - SHO.SK - chelemendik.sk

 

Tomáš Kopřiva - Tretia ríša ožíva! - SHO.SK

2020-02-23  (04:20)

 - Tomáš Kopřiva - Tretia ríša ožíva!  -  SHO.SK
 

Bol raz jeden človek, volal sa Adolf Hitler. Žil v Nemecku a jeho najväčším životným snom bola takzvaná Tretia ríša. Tretia ríša mala byť ríšou nemeckou. Mala pokrývať celú Európu, všetky štáty a národy mali byť zničené a podriadené jedinému centru moci. Na okrajoch ríše mali byť postavené veľkolepé pomníky, ktoré by vypovedali o nekonečnej dokonalosti nemeckého národa.

Spoločnosť mala byť riadená centrálne, všetky oblasti ľudského života mali byť absolútne kontrolované. Človek mal byť od kolísky až po hrob v plnej moci Tretej ríše. Nebudem polemizovať o tom, kto stvoril Adolfa Hitlera, pre túto chvíľu je to nepodstatné. Dôležité je, že mala vzniknúť totalitná ríša, ktorá mala pohltiť celú Európu, neskôr aj celý svet.

Proletári všetkých krajín

 

Megalomanský sen však stroskotal. Stroskotal na príliš smelých plánoch jedného človeka. Tretia ríša mala byť vystavaná na vojenskej sile, na vojnových ťaženiach a hrdinstve nemeckých vojakov. Avšak ako sa ukázalo, bolo to príliš veľké sústo aj pre tak veľký, rozvinutý a precízne riadený štát, akým bolo Nemecko.

V ideologickej rovine bol národný socializmus porazený komunizmom, v rovine faktickej bolo Nemecko porazené obrovskými stratami v radoch slovanstva. Svojím pôsobením a hlavným cieľom bol komunizmus rovnaký ako nacizmus. Rovnako usiloval o svetovú vládu, rovnako sa k moci dostal hrubou silou a násilím. Rovnako ako nacizmu sa mu nepodarilo smelé plány o ovládnutí Európy či dokonca celého sveta dotiahnuť do konca.
Ani v prípade komunizmu nie je v túto chvíľu dôležité, kto stál za jeho existenciou a následne za jeho demontážou, nakoľko sú tieto fakty dobre známe. Dôležité je, že ani nacizmus, ani komunizmus svoju hlavnú úlohu nesplnili. Aj keď vedľajšia úloha večného nepriateľa v bipolárnom svete splnená bola.

Žabu varíme postupne, aby z hrnca nevyskočila

Dôvod, prečo sa predchádzajúcim dvom totalitným režimom nepodarilo svoj zámer uskutočniť  je jednoduchý. Obidva režimy boli otvorene totalitné, otvorene nepriateľské voči slobode jednotlivca.

Pre oponentov systému bol nepriateľ jednoznačne daný. Nebolo pochýb o tom, kto je tyran a kto je obeť. Každý režim mal svoju ústrednú postavu, s ktorou bol stotožňovaný. Dnes sme svedkami zaujímavého zvratu. Tí, čo túžia po novej Tretej ríši, po novom svetovom poriadku, zmenili, alebo presnejšie doladili taktiku.           --------------------------------------------------------------------------     TIP: Objednaj si nálepky kampane                                                Áno Slovensko, NIE EÚ!  --------------------------------------------------------------------------

TIP: Objednaj si nálepky kampane Na Slovensku po slovensky

V Slovenskej republike musí byť slovenský jazyk činiteľom, ktorý spája všetkých občanov našej vlasti. Nikto nemôže jazyk iného národa povyšovať na území Slovenskej republiky nad štátny jazyk. Každý občan musí ovládať slovenčinu, aby sa mohol plnohodnotne uchádzať o dôstojné uplatnenie v spoločnosti. Nevyhnutnou podmienkou k spoločenskému uplatneniu je ovládanie štátneho jazyka.

A preto: Na Slovensku po slovensky.

-------------------------------------------------------------------------

Nacizmus a komunizmus používali propagandu, hrubú vojenskú silu, a priame zastrašovanie.
Dnešní  uzurpátori moci využívajú propagandu a čo je dôležité, skryté zastrašovanie, presnejšie povedané zastrašovanie cez kultúru strachu. Dejiny totiž ukázali, že z dlhodobého hľadiska nie je možné ovládať človeka  len hrubou silou. Tá môže slúžiť ako pomocník, nie však  ako hlavný prostriedok. Aby ste sa zmocnili ľudskej vôle, musíte človeka presvedčiť, že konáte v jeho mene, že konáte len to, čo on sám určil. Novodobá Tretia ríša, dočasne zastúpená Európskou úniou, sa nemôže otvorene vyhrážať represívnymi opatreniami, nesmie stáť na vodcovskom princípe jedného človeka.
Propaganda musí pôsobiť na dvoch frontoch. Na tej viditeľnej, ktorá pôsobí pozitívne a na tej skrytej, ktorá je dôležitejšia a ktorej úlohou je zastrašovanie a vytváranie klímy neustáleho ohrozenia.

Rovnako dôležité je rozloženie tradičných spoločenských poriadkov a hodnôt. Následne nie je potrebné používať hrubú silu, tá sa využije len pri tých osobách, ktorý celý systém odhalili a odmietli sa mu podriadiť. Technológie dneška dávajú súčasným katom slobody do rúk moc, o akej sa Hitlerovi možno ani nesnívalo. Nie je ďaleko doba, kedy sa tetovanie väzňov v koncentračných táboroch bude javiť len ako neškodné maľovanie obrázkov. A najväčším úspechom novej Tretej ríše je to, že ľudia sami a dobrovoľne volajú po okliešťovaní ich slobôd a to všetko v strachu pred imaginárnym nepriateľom a nebezpečenstvom. Všetko vyzerá tak, ako by sa jednalo o prirodzený, jednoznačne čitateľný dejinný vývoj. Nikto nesmie vedieť, že všetko je len a len manipulácia.

Ešte je čas

Technológia je dvojsečná zbraň. Na jednej strane ponúka tyranom neobmedzenú možnosť kontroly, na strane druhej sa vďaka nej obrovskou rýchlosťou šíria informácie. Ľudia už nie sú odkázaní na rozhlas, či televíziu. Nie sú odkázaní na tlač. Vďaka tomu sa čas potrebný na vytvorenie novej Tretej ríše neustále skracuje. A to je zásadný a určujúci problém tyrana. Potrebuje postupovať pomaly a nenápadne, avšak ľudia sa začínajú prebúdzať a on nevyhnutne musí čoraz viac odhaľovať svoju tvár. Začína robiť chyby. A to je šanca pre ľudí, ktorí chcú žiť v slobodnom a spravodlivom svete. Preto dnes vidíme všemožné snahy o cenzúru internetu, o cenzúru názorov a vedeckého bádania, sú to zúfalé snahy o umlčanie pravdy.

Dôležité je pripustiť si základnú pravdu o informáciách. Všetky hlavné mediálne domy sú súčasťou propagandy novej Tretej ríše. To znamená, nešíria informácie, ale zásadne len propagandu. Pričom majú svoju úlohu značne zjednodušenú tým, že ľudia pristupujú ku informáciám rovnako ako k životu samotnému, ako konzumenti. Konzumujú predžuté dezinformácie namiesto toho, aby aktívne vyhľadávali hodnotné vedomosti.

Ak chce spoločnosť zabrániť vzniku nového totalitného zriadenia, horšieho aké si nevedel predstaviť ani pán Orwell, tak prvú vec, ktorú musí spraviť, je priznať si pravdu. Priznať si pravdu o jednoznačne totalitnej povahe Európskej únie a o sociopatoch v jej vedení. Až po tomto prebudení sa môže vydať na cestu, na ktorej konci bude oslobodenie európskych národov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |