Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
To čo sa tu deje je tragédia. Na tom všetkom majú podiel tieto „humanitárne“ skupiny. - chelemendik.sk

 

To čo sa tu deje je tragédia. Na tom všetkom majú podiel tieto „humanitárne“ skupiny.

2019-06-18  (00:21)

 - To čo sa tu deje je tragédia. Na tom všetkom majú podiel tieto „humanitárne“ skupiny.

Dobrý deň prajem pán Chelemendík. Posielam Vám taký kratší článok, ktorý som napísal k činnosti mimovládnych organizácií.

 

            Začiatkom mesiaca apríl 2013 s éteru nezávislých oznamovacích prostriedkov preletela SR správa o ďalšej tragédii a porušovaní základných ľudských práv v Rusku. Hlavnými aktérmi tejto tragédie mali byť Generálna prokuratúra RF a sám prezident Vladimír Putin. Iniciátorom týchto správ boli mimovládne organizácie v RF financované zahraničím.

            O čo to vlastne išlo? Generálna prokuratúra RF si plnila svoju povinnosť na úseku kontroly dodržiavania zákonov o platných na území RF. Z toho dôvodu boli vykonané úkony, ktoré sú nevyhnutné pri takýchto činnostiach. Sú s touto prácou spojené a bez týchto kontrol nie je možné zistiť úroveň dodržiavania zákonov.

            Preto je človek nútený si položiť otázku, že prečo toľko kriku zo strany mimovládok pre logický krok zo strany GP ak je ich činnosť prehľadná, zákonná, bez snahy miešať sa do vnútorných záležitostí suverénneho štátu s úprimnou snahou pomáhať tam, kde sa to dá a je to potrebné.

            Keby kričali iba samotní členovia týchto organizácií, ktorých si na základe ich práce, činností a výsledkov obyčajný človek predstavuje ako diablov, dalo by sa nad týmto krikom mávnuť rukou. No zarážajúce je, že sa do problému a teda do vnútorných záležitostí iného suverénneho štátu zamiešali aj rôzni politici z iných štátov. Jedná sa pritom o štáty, kde majú dosť svojich problémov, ktoré nezvládajú o čom svedčia aj masové nepokoje v týchto štátoch, ktoré sa však nesmú zverejňovať. Cenzúra to nedovoľuje. Ak by sa však v takom množstve protestovalo proti Vladimírovi Putinovi, správy o tom by boli vysielané ešte aj našim vnukom.

            Keďže už mám dlhoročné skúsenosti s mimovládnymi organizáciami avšak iba veľmi negatívne /viac ako 20 rokov/ myslím si, že mám právo a povinnosť sa k tejto problematike vyjadriť. Pri tomto vyjadrení chcem poukázať na činnosť týchto skupín u nás, lebo som presvedčený, že majú mnoho spoločného s činnosťou mimovládok v zahraničí.

            Na našom území žije veľmi početná etnická skupina cigánov, ktorým sa „venuje“ pomerne veľké množstvo rôznych mimovládnych organizácií. tieto si hovoria „humanitárne“, ľudsko-právne a pod. pričom s tým nemajú nič spoločné. Ak by bolo možné dať konečnú sumu na papier, ktorú tieto organizácie utratili, tak ľuďom by to vyrazilo dych. Ich prínos pre tieto skupiny je vysoko deštrukčný. Došlo k takému úpadku po všetkých stránkach u týchto skupín, že to nie je možné ani pomenovať, lebo by človeka začali súdiť a trestať. Zarážajúce však je, že im v skutočnosti vôbec nejde o žiadne ľudské práva, ale o osobný prospech, zárobok a pravdepodobne aj o niečo nekalé.

            Ak by skutočne išlo iba o o to ľudské a zákonné, museli by na verejnosti vystupovať úplne ináč. Akákoľvek kritika na adresu tejto menšiny je neprípustná, kritik je dehonestovaný, je z neho extrémista, nacionalista, fašista a pod.

            Nech už čokoľvek spácha príslušník tejto menšiny nikdy sa o tom nehovorí, prejde sa to mlčky. Je to tabu.

            Je to veľmi hrubé porušenie toho najzákladnejšieho právneho predpisu a to Ústavy SR ako celku, ale zvlášť čl. 12 odst.2.

Základné práva a slobody sa zaručujú na území SR všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť národnostnej alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

 

            Ako sa tento konkrétny článok ústavy na Slovensku dodržiava by najlepšie vedeli povedať ľudia, ktorí žijú na zmiešaných územiach. To čo sa tu deje je tragédia. Na tom všetkom majú podiel tieto „humanitárne“ skupiny.

            Ruská federácia v osobe Vladimíra Putina našla v sebe tú odvahu a dokázala povedať dosť. Takto to ďalej nepôjde. Myšlienky a srdcia tých ktorí trpia sú upreté k osobe Vladimíra Putina v očakávaní, že sa im dostane postupne pomoci a že to utrpenie prejde.

            Veľmi výstižne to uviedla jedna staršia pani, ktorá to denne prežíva keď povedala „Pán boh sa už nemohol pozerať na tú krivdu, preto poslal na zem takého človeka ako je Putin“.

Pre mňa osobne je veľmi potešujúce, že hoci som sa nikdy nestretol so žiadnym predstaviteľom Ruska /možno mi to raz všemohúci dopraje/ došlo v tejto oblasti – mimovládky k takým krokom o ktorých sme tu už dávno medzi sebou rozprávali.

            Chcel by som uviesť také najmarkantnejšie príklady k mojim tvrdenia, že mimovládkam nejde o ľudskosť, ale o iné veci na týchto dvoch príkladoch:

            Začiatkom júna 2010 v skorých ranných hodinách mesto Podolínec postihla ničivá záplava. Bola taká prudká, že ľudia nestačili ani ujsť z domu. Spoločne s kolegom a p. Teodorom Reľovským sme vyniesli zo zaplavených domov 8 ľudí. dve osoby v tom čase boli pripútané na lôžko, nemali žiadnu šancu. Päť osôb patrilo k etnickej skupine. Nerobili sme to pre odmenu, ale preto, že bol ohrozený ich život. Nikto z humanistov nám ani nepoďakoval. TV JOJ vo svojej upútavke vysielala aj časť z našej záchrannej akcie. To jasne dokazuje, že ľudský život nemá pre humanistov žiadnu cenu.

            NKÚ vykonal kontrolu na Obecnom úrade v Lomničke, kde správu o výsledku kontroly prikladám v prílohe. Nikto z humanistov na túto správu nereagoval. Obec Lomnička je zložená na 99,9 % z občanom etnickej skupiny.

 

            Toto všetko jasne ukazuje aké zámery sú v mimovládnych organizáciách, aký je ich prínos pre spoločnosť. Je toho príliš veľa čo by sa žiadalo povedať, napísať. Je ťažké na to spomínať. Dňa 4. mája 1992 okolo 19.00 hod. som bol ako službukonajúci príslušník PZ prepadnutý, zbitý, prežil som pokus vraždy. Bol som viac ako 50 dní na PN. To však nebolo nič proti tomu, čo som musel prežívať pri útokoch zo strany týchto mimovládnych organizácií, lebo útočníkmi boli členovia etnika.

            No nech už bolo akokoľvek ťažko, nech bolo bremeno akokoľvek veľké v srdci vždy bola tá neviditeľná barla, ktorá človeku pomáhala ísť dopredu a to spomienka na ruských bratov.

Je jedno kedy sme sa rozišli kedy sme sa rozišli či pred tridsiatimi rokmi, či pred hodinou, brat – kamarát bude vždy bratom – kamarátom.

 

 

S pozdravom,

 

Vladimír Živčák


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |