Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tisíce Bielorusov protestujú proti zvoleniu Lukašenka - chelemendik.sk

 

Tisíce Bielorusov protestujú proti zvoleniu Lukašenka

2020-09-30  (17:00)

 - Tisíce Bielorusov protestujú proti zvoleniu Lukašenka

20.12.2010

Minsk - Staronovým prezidentom Bieloruska je podľa oficiálnych výsledkov Alexander Lukašenko.

Podľa ústrednej volebnej komisie dostal 79,7 percenta hlasov, pričom volebná účasť sa vyšplhala až na 90 percent. Opozícia výsledky označila za frašku.

Do ulíc Minsku už v nedeľu vyšli desaťtisíce prívržencov bieloruskej opozície a pokúsili sa vtrhnúť do hlavnej vládnej budovy v Minsku na protest proti údajnej manipulácii s hlasmi v prebiehajúcich prezidentských voľbách.

Demonštranti rozbili okná a sklené dvere, ustúpili však, keď zistili, že vnútri objektu sa nachádzajú policajti. Tí proti nim následne počas noci zasiahli s nebývalou silou. Správy z bieloruskej metropoly hovoria o desiatkach zranených a stovkách zatknutých.

"Demonštrantov doslova vláčili po uliciach," popísal situáciu spravodajca Českej televízie. Podľa svetových agentúr skončili v policajných celách aj 4 z 9 opozičných kandidátov.

Lukašenko s prehľadom vyhral

V centre bieloruskej metropoly sa v nedeľu zišlo asi 40-tisíc stúpencov opozície, aby vyzvali na odstúpenie autoritatívneho prezidenta Alexandra Lukašenka, oficiálneho víťaza volieb. Išlo o najväčšiu opozičnú protestnú akciu v bývalej sovietskej republike od roku 1996.

Už v nedeľu predsedníčka ústrednej volebnej komisie Lidzija Jarmošynová informovala, že Lukašenko získal takmer 90 percent hlasov. Vyplývalo to podľa nej z výsledkov z tzv. zatvorených

V zatvorených hlasovacích staniciach, z ktorých výsledky sú podľa slov Jarmošynovej spoľahlivejšie než predbežné výsledky z prvých prieskumov po hlasovaní v bežných volebných miestnostiach, sa na voľbách zúčastnilo 70-tisíc ľudí.

Prieskumné centrum EcooM krátko po skončení volieb o 20.00 h (19.00 h SEČ) uviedlo, že Lukašenkovi vyslovilo podporu 79,1 percenta voličov.

Opozícia tvrdí, že už teraz má dôkazy o manipulácii s hlasmi, a vyzývala svojich stúpencov, aby sa po voľbách zhromaždili na Októbrovom námestí a požadovali nové voľby bez Lukašenka.

Zbili opozičného lídra

Bieloruská polícia už podvečer rozohnala opozíciou zorganizovaný protestný pochod v hlavnom meste Minsk a zbila opozičného lídra Uladzimira Ňakľajeva. Informovali o tom očití svedkovia.

 Demonštranti smerovali k Októbrovému námestiu, kde chceli protestovať proti takmer istému víťazovi prezidentských volieb Alexandrovi Lukašenkovi.

Podľa Ňakľajevovej hovorkyne 64-ročný básnik utrpel zranenia hlavy a odviezli ho v bezvedomí do nemocnice.

Bieloruská štátna bezpečnosť v sobotu varovala politickú opozíciu, že tvrdo zasiahne proti prípadným pokusom o vyhrotenie napätia počas prezidentských volieb.

Oponenti Lukašenka už pred voľbami avizovali, že na nedeľu večer plánujú demonštráciu, kde chcú protestovať proti volebným manipuláciám.

Štvrtýkrát prezidentom

Lukašenko bude hlavou štátu už štvrté funkčné obdobie.

 Prezident, označovaný Západom za "posledného diktátora Európy", stojí na čele Bieloruska už 16 rokov. Ako tvrdí, nie je potrebné toto miesto prepustiť ďalším, keďže on sám na prezidentovanie "až teraz naozaj dozrel". Stúpencov opozície už vopred varoval, aby proti výsledkom volieb neprotestovali.

Zdroj: aktualne.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa




 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom



                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk






  









Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-12-20  (14:37)
55%  
mínus plus
  Demonštranti rozbili okná a sklené dvere...DEMOKRATI A HUMANISTI aj s básnikom na čele...


Cardinalle   |   2010-12-20  (16:57)
55%  
mínus plus
  "Oponenti Lukašenka už pred voľbami avizovali, že na nedeľu večer plánujú demonštráciu, kde chcú protestovať proti volebným manipuláciám."

Ešte ani voľby neboli, a oni už zvolávali demonštrácie za zmanipulované voľby? Známy scenár... naposledy myslím Irán...

Z 90 percent národa vysloví 80 percent podporu kandidátovi, rovnaké výsledky prinesli aj prieskumy, ale porazení kandidáti zvolávajú celonárodné demonštrácie. Pripomína mi to 3-ročné dieťa, ktoré trucuje rodičom :)


protopartorg   |   2010-12-21  (16:40)
50%  
mínus plus
  Lukašenka má stále vysokú podporu, najmä na vidieku. Preto jeho volebnému víťazstvu verím na 100%. Všetko ostatné sú len neohrabané pokusy manipulácie verejnej mienky, ktoré ale zaberajú maximálne tak na zombifikované obyvateľstvo západnej Európy, u nás tomu verí málokto.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссии



Словакия – страна, люди, бизнес



Словацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJA



Sergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusie



Hnutie Dobrá sila – projekty



Slovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJA



Деловые предложения



Obchodné ponuky
 



ZÁBAVA



KNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁ



NOVINKY PORTÁLU



Diskusie




Blogy





| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |