Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Times: Maďarsko ide Viktokraciou proti kapitalizmu - chelemendik.sk

 

Times: Maďarsko ide Viktokraciou proti kapitalizmu

2020-02-23  (05:21)

 - Times: Maďarsko ide Viktokraciou proti kapitalizmu
26.7.2010

BUDAPEŠŤ. V revolúcii roku 1956 sa Maďari vzopreli voči sovietskemu útlaku. Dúfali, že vyvolajú reťazovú reakciu, no nestalo sa tak. Možno terajšie vzoprenie Maďarska voči kapitalistickým despotom zažne iskru, píše v súvislosti s prerušenými rokovaniami vlády Viktora Orbána s Medzinárodným menovým fondom a Európskou úniou dnešné vydanie britského konzervatívneho denníka The Times.


Orbán ako Viktátor

Maďarský premiér Viktor Orbán povedal dôrazné nie na požiadavky MMF a EÚ na rozpočtové reštrikcie, čo vyvolalo pobúrenie od Bruselu po Washington. Menový fond a únia pri odchode od rokovacieho stola hovorili o kolapse meny a fiškálnej nezodpovednosti, poznamenáva autor komentára korešpondent pre východnú Európu Adam LeBor.

Vláda namiesto úsporných opatrení chce dosiahnuť rast hospodárstva znížením dane, vybielením hospodárstva a zjednodušením podnikateľského prostredia.

LeBor podotýka, že stredopravá vláda Fideszu je kritizovaná za prijatie série zákonov, ktoré podľa opozície povedú k strate nezávislosti mnohých inštitúcií. "V Budapešti teraz letí vtip, podľa ktorého demokraciu vystriedala Viktokracia," píše autor a dodáva, že je možné, že voči MMF a EÚ je teraz potrebný práve "Viktátor".

Trestajú banky

Maďarský parlament prijal zákon o zdanení bánk. Európske finančné kruhy sa teraz obávajú, že susedné krajiny Maďarska budú nasledovať maďarský príklad.

"Banková daň je opodstatnená. Za hospodárske vajatanie Maďarska z veľkej časti môžu práve banky. Pôžičky totiž poskytli až v 70 % vo valutách, vo väčšine prípadov vo švajčiarskych frankoch," zdôraznil LeBor, ktorý v závere chváli Maďarsko za to, že sa postavilo voči MMF a EÚ.

Zdroj: TASR  

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


filip911   |   2010-07-28  (21:29)
50%  
mínus plus
  Slovensko určite nebude nasledovať maďarov v zdaňovaní bánk.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |