Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tí, čo zabili Nemcova - chelemendik.sk

 

Tí, čo zabili Nemcova

2020-01-19  (14:30)

 - Tí, čo zabili Nemcova


10.3.2015

Vztýčený ukazovák moslimov

V nedeľu, 8. marca, predviedli na moskovský súd piatich obvinených v prípade zavraždenia Borisa Nemcova. Obvinených priviezli na pancierových autách, ktoré sprevádzala jednotka špeciálneho určenia. Ešte predtým sa pri Basmanskom súde posilnili bezpečnostné opatrenia: evakuované boli všetky autá z vedľajšej Klančevskej ulici a z priľahlých uličiek, budovu súdu ohradili kovovými zábranami (ako to býva v prípade pred veľkými futbalovými zápasmi). Obvinených z vraždy Borisa Nemcova doviezli do vnútorného dvora a odtiaľ ich priviedli do súdnej siene. Materiály predbežného vyšetrovania zjednocoval článok „zabitie, vykonané skupinou ľudí po predchádzajúcom sprisahaní alebo organizovaného skupinou zo zištnými zámermi“. Za takýto zločin hrozí obvineným doživotie.

Podozrivých z vraždy Borisa Nemcova Anzora Gubašova a Zaura Dadajeva vypočúvala predsedkyňa súdu Nataľja Mušnikovová. Rozhodnutie o vzatí do väzby Šagida Gubašova, Chamzata Bachajeva a Tamerlana Eskerchanova nariadil v susednej súdnej sieni iný sudca.

Ako uviedla sudkyňa Nataľja Mušnikovová, „Dadajevova vina sa potvrdzuje jeho výpoveďou, ktorou sa priznal." 

Sudkyňa povedala, že účasť Dadajeva na zločine potvrdili nielen mnohé dôkazy predbežného vyšetrovania, ale aj priznanie samotného obvineného. Dadajev neskrýval detaily  vraždy. Žiadal, aby boli zohľadnené  poľahčujúce okolnosti a súhlasil spolupracovať na vyšetrovaní.  Na súde sa správal dosť arogantne - demonštratívne sa usmieval a vztyčoval ukazovák, čím vyjadroval svoje sympatie k prorokovi Mohamedovi (ozbrojenci IS dvíhaním ukazovákov, dávajú najavo oddanosť svojej ideológii).

Na Dadajeva bola uvalená väzba do 28. apríla.

Súčasne boli zatknutí aj Dadajevovi komplici.  Šagit Gubašov do 7. mája, Chamzat Bachajev a Tamerlan Eskerchanov. Šiesty podozrivý počas zatýkania  spáchal samovraždu (ručným granátom) v obytnom dome v Groznom.

Úlohy zločincov v tejto nájomnej vražde budú skúmať vyšetrovatelia SK Ruska. Podľa predbežných informácií Zaur Dadajev strieľal, za volantom sedel Anzor Gubašov a ostatní sledovali politika a komplicom podávali zbrane, náboje a mobily.

Najvýraznejšou postavou  je Dadajev. Patrí k prvým ozbrojencom oddielu Sever, ktorý založil Ramzan Kadyrov. Na internete sa dá nájsť nariadenie exšéfa Ministerstva vnútora Rašida Nurgalijeva, v ktorom Zaura Dadajeva vyznamenáva za odvahu.

Oficiálne hlavnou zostáva verzia o provokácii s cieľom destabilizácie v krajine.

Variantov nie je až tak veľa. Je možné, že vyšetrovanie bude pracovať s dvoma variantmi, ktoré už boli v médiách ohlásené.

Počas  prvého výsluchu sa zadržaní nielen priznali k vine, ale povedali, že za vraždu Borisa Nemcova im bolo sľúbených 8 miliónov dolárov a samotnú objednávku na odstránenie politika dostali z juhovýchodu Ukrajiny, z oddielu Džochara Dudajeva, ktorý teraz bojuje  spolu s opolčencami LNR a DNR.

Ďalšia verzia je celkom čerstvá. Je ňou osobná antipatia  gruzínskeho politika Giviho Targamadzeho k Nemcovovi ako konkurentovi.

Na jednom z videí, ktoré novinári získali, vzdialený bratanec Zaura Dadajeva Anzor Gubašov hovorí o tom, ako tesne pred vraždou cestoval pracovne do Gruzínska. Čo tam mohol robiť ako ochranka moskovského supermarketu?

Mnohí experti predpokladajú, že v odstránení Nemcova môže mať prsty Givi Targamadze – gruzínsky politik, organizátor oranžových revolúcií a majdanov na Ukrajine, ktorého Nemcov nemal rád. Targamadze Nemcova označoval za dobrodruha, šaša a ožrana. 

Má táto verzia právo na existenciu?

Ďalšou verziou je tá, podľa ktorej Zaur Dadajev „potrestal“ Borisa Nemcova za islamofóbiu. Ešte v roku 2007 v rozhovore pre týždenník Expert, Nemcov povedal, že opatrenia prezidenta Putina sú zamerané na zvyšovanie pôrodnosti, najmä v oblastiach, kde žijú moslimi, a to je „smrteľne nebezpečné pre  budúcnosť Ruska“. Nemcov často rozohrával islamskú kartu. Vraždu karikaturistov z francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo, Nemcov označil za „stredovekú islamskú inkvizíciu“. To sa mnohým ruským moslimom nepáčilo. Táto verzia je veľmi pohodlná aj preto, lebo „zahraničná stopa“, môže byť zahladená a hlavným motívom tejto nájomnej vraždy sa môže stať urážka moslimskej  viery Dadajeva, ktorý počas väzby na súde mal  vztýčený ukazovák. Toto gesto moslimov odkazuje na tauhíd islamskú náuku o jednotnosti Allaha.  Rovnaké gesto ukazovali aj vrahovia novinárky Anny Politkovskej.

Zdroj: vz.ru

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |