Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Thaçi bol šéfom kosovskej mafie a vedelo o tom údajne aj NATO - chelemendik.sk

 

Thaçi bol šéfom kosovskej mafie a vedelo o tom údajne aj NATO

2020-05-25  (14:56)

 - Thaçi bol šéfom kosovskej mafie a vedelo o tom údajne aj NATO

25.1.2011


Kosovský premiér Hashim Thaçi patril medzi "najväčšie ryby" kosovského organizovaného zločinu. V skutočnosti bol ale do značnej miery ovládaný svojím spolupracovníkom Xhavitem Halitim, uviedol v pondelok britský denník Guardian s odvolaním sa na tajné materiály Severoatlantickej aliancie.
 

Podľa dokumentov vypracovaných Medzinárodnými silami pre Kosovo (KFOR) bol Haliti "silou za Hashimom Thaçim". Bol to vraj on, kto o veciach skutočne rozhodoval, hoci formálne bol iba politickým a finančným poradcom kosovského premiéra.

Materiály KFOR tiež upozorňujú, že Hality má blízke vzťahy s albánskou mafiou a udržuje si vplyv aj v kosovskej tajnej službe.

Guardian uvádza, že Hality v podstate riadil fond zaisťujúci prostriedky pre vojnu v Kosove na konci 90. rokov, z ktorého sa obohacoval. Keď tento zdroj peňazí "vyschol", zapojil sa kosovský politík do organizovaného zločinu. "Veľmi sa angažoval v prostitúcii a v obchode so zbraňami a s drogami," citoval denník z dokumentov KFOR.

Materiály tiež obviňujú Halitiho z vrážd politických odporcov. Jednou z obetí bol údajne aj albánsky novinár Ali Uka, ktorý kritizoval činnosť kosovských bojovníkov za nezávislosť. Dokumenty konštatujú, že Thaçi bol v čase Ukovej vraždy novinárovým spolubývajúcim, kosovského premiéra však zo smrti reportéra priamo neobviňujú.

Tajné dokumenty NATO sa zhodujú so závermi správy spravodajcu Rady Európy Dicka Martyho, ktorá obviňuje kosovského predstaviteľa zo zapojenia do organizovaného zločinu. Podľa Martyho Thaciho blízki spolupracovníci obchodovali s ľudskými orgánmi zajatých kosovských Srbov a možno si len ťažko predstaviť, že by o tom kosovský premiér nevedel.

Martyho správou sa v utorok bude zaoberať Parlamentné zhromaždenie Rady Európy. V kosovskej delegácii, ktorá bude predstaviteľa Prištiny obhajovať, bude okrem iného aj Haliti.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2011-01-25  (12:20)
50%  
mínus plus
  Nič nové pod slnkom - USA podporovali mafiánov už počas invázie na Sicíliu v 2. svetovej vojne a po nej. Tak došlo práve za okupácie Talianska Američanmi k nebývalému posilneniu a znovuvybudovaniu pozícií Mafie, predtým prakticky rozdrvenej za vlády Benita Mussoliniho.


protopartorg   |   2011-01-25  (12:20)
50%  
mínus plus
  P.S. "Vrana vrane oko nevykole".

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |