Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tesco vozí v Británii potraviny v tých istých kamiónoch ako odpadky - AKTUALITY.SK - chelemendik.sk

 

Tesco vozí v Británii potraviny v tých istých kamiónoch ako odpadky - AKTUALITY.SK

2020-01-22  (21:34)

 - Tesco vozí v Británii potraviny v tých istých kamiónoch ako odpadky - AKTUALITY.SK


Tesco má vo Veľkej Británii vážny problém. Musí zákazníkom vysvetliť, prečo vozí potraviny v tých istých kamiónoch ako odpadky. Tesco tvrdí, že tým šetrí a že to nemá hygienické rizika pre konzumentov.

TESCO

Britské Tesco vozí potraviny v tých istých košoch, ako vrecia s odpadkami. Tesco to priznáva. Hovorca spoločnosti tvrdí, že ročne urobia o 20-tisíc ciest menej a znížia emisie do ovzdušia o 4,5 tony ročne:

„Máme vysoké štandardy hygieny a bezpečnosti potravín. Vyžadujeme, aby boli všetky autá kontrolované a pred každým nakladaním vyčistené. 

Zákon na strane Tesca?

Zákony vo Veľkej Británii umožňujú prevážanie potravín a odpadkov tými istými kamiónmi, ale vyžaduje si to prísnu kontrolu. "Ak sa prevážajú v aute nepotravinové produkty, predtým, ako sú naložené potraviny, musí byť všetko dôkladne vyčistené. Nádoby alebo kontajnery pre prepravu potravín nesmú byť používané pre prepravu niečoho iného, pretože by došlo ku kontaminácii." Reagoval hovorca britskej agentúry pre kontrolu potravín.

Zdroj odkrýva nechutné praktiky

Britský The Guardian má zdroj, podľa ktorého sa vodiči nákladných áut jazdiaci pre Tesco, sami rozhodujú, či auto vyčistia - podľa vlastného uváženia a podľa toho, či na to majú čas.

Zdroj Guardianu dokonca tvrdí, že klietky môžu poškodiť vrecia z odpadkami a na podlahu auta sa tak dostávajú rôzne tekutiny, ktoré vytečú z vriec. Dodáva, že personál nemá vždy čas klietky čistiť po každom vyložení. V Británii je totiž 600 prevádzok Tesco a vodič urobí denne niekoľko trás.

Britské Tesco malo s hygienou problémy už nedávno, keď sa objavili šokujúce zábery obrovskej myši, ktorá sa vďaka vykrmovaniu v baliarňach zväčšila na dvojnásobok bežnej veľkosti. V londýnskom Tescu si pochutnávala na kuracích krídelkách, stehnách, bravčových rebrách či klobásach.

Slovensko: U nás sa to nedeje

Okamžite nás zaujímalo, či takéto šetriace kroky robí Tesco len v Británii, alebo sa postupne prenášajú aj do iných krajín - najmä na Slovensko. U nás je to podľa vyjadrenia Tesca inak.

 „Je vylúčené, aby sa podobný prípad stal na Slovensku. Legislatíva nám neumožňuje rozvážať potravinový odpad prostredníctvom našich vozidiel,“ reagoval pre Aktuality.sk koordinátor komunikácie slovenského Tesca, Tomáš Ferenčák.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |