Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Teroristické skupiny neoslabujú svoje pokusy dostať sa k zbraniam hromadného ničenia - chelemendik.sk

 

Teroristické skupiny neoslabujú svoje pokusy dostať sa k zbraniam hromadného ničenia

2019-12-02  (08:36)

 - Teroristické skupiny neoslabujú svoje pokusy dostať sa k zbraniam hromadného ničenia

29.9.2015

Poľské internetový portál Interia uverejnil  materiál, ktorý rozoberá možnosť, ako by sa Islamský štát dostal k zbraniam hromadného ničenia, najmä jadrovým.

Z tohto dôvodu Interia požiadala o vyjadrenie viacerých expertov. Novinár Jürgen Todenhёfer, ktorý sa počas svojho pobytu zoznámil s IS, ním obsadenom Mosule sa domnieva, že takýto scenár je iba málo pravdepodobný.

Nie všetci experti však zdieľajú jeho názor. Existujú tri hlavné varianty, ako sa teroristi môžu dostať k atómovej bombe: nákup zbraní v zahraničí, podplatenie personálu zabezpečujúceho ochranu atómových objektov, alebo útok na jadrové elektrárne, vrátane hackerských útokov.

Riaditeľ Medzinárodnej organizácie  pre atómovú energiu (MAAE) Jukio Amano pripomenul, že hoci sa teroristom ešte ani raz v dejinách nepodarilo získať atómovú zbraň, určite to nie je dôvod uvoľniť sa, lebo teroristické skupiny neoslabujú svoje pokusy dostať sa k zbraniam hromadného ničenia.

V priebehu desiatich rokov MAAE zaznamenala približne 2800 rôznych incidentov súvisiacich s nedostatočnou kontrolou rádioaktívnych materiálov.  Aj z malého množstva jadrových materiálov môžu špecialisti urobiť vražednú zbraň, ktorá zabije veľa ľudí a zničí život veľkému počtu obyvateľov.

Bývalý námestník predsedu Štátnej dumy pre obranu Alexej Arbatov potvrdil v rozhovore slová Jukia Amana o tom, že teroristi ani na chvíľu neprerušujú pokusy získať atómové zbrane.

Podľa Arbatova, čierny trh s hotovými bombami neexistuje, ale existuje možnosť kúpiť jadrové materiály, ktoré sa používajú v medicíne a priemysle.

Našťastie, spravodajské služby v celom svete postupujú koordinovane, pokiaľ ide o pravdepodobnosť úniku rádioaktívnych materiálov. Sledujú sa všetky objekty, v ktorých sa takéto materiály skladujú.

Podľa Arbatova zárukou toho, aby sa jadrové zbrane nedostali do rúk teroristom, bol rusko-americký program Nunn – Lugar, ale po jeho skončení nebezpečenstvo ešte narastie.

Mimochodom, vodcovia Islamského štátu v minulosti otvorene vyhlasovali, že chcú vynaložiť všetko úsilie na to, aby získali  akékoľvek zbrane hromadného ničenia – chemické, biologické alebo rádioaktívne. Dá sa povedať, že sýrskym teroristom sa už podarilo získať chemické zbrane, ktoré boli použité proti civilnému obyvateľstvu s cieľom vyprovokovať Bašára Asada.


Zdroj: http://www.politonline.ru/comments/22883391.htm


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |