Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Táto vláda je zo siedmich strán - chelemendik.sk

 

Táto vláda je zo siedmich strán

2020-05-31  (19:53)

 - Táto vláda je zo siedmich strán

 

29. júla 2010
Štyria poslanci hnutia Obyčajní ľudia hrozia odchodom z poslaneckého klubu SaS. Koalícia by tak v parlamente stratila väčšinu. Hovorili sme o tom s politológom Lászlóom Öllősom.

Hrozia voľby skôr ako za štyri roky?
Neviem. To je hra s vysokým počtom faktorov. Hovorí sa, že táto vláda je vládou štyroch strán. Pravdepodobne však viacerých. Môžeme povedať, že siedmich. Sú tu Obyčajní ľudia, OKS, v KDH sú dva prúdy. Veľa bude závisieť od predsedníčky vlády.

Ako vy čítate doterajšie kroky skupiny okolo Igora Matoviča?
Myslím si, že sa snažia o to, aby sa neformálne stali ďalším subjektom vládnej koalície.

Prečo by mali mať takú ambíciu?
Snažia sa dosiahnuť rôzne ciele a majú dojem, že prostredníctvom SaS im to nejde.

Všetko teda smeruje k založeniu politickej strany?
Momentálne sa v nich mieša to, či chcú byť nátlakovou skupinou, alebo politickou stranou. Nátlaková skupina tlačí na politických činiteľov a chce dosiahnuť čo najviac. Politická strana v koalícii okrem svojich cieľov musí dbať aj na efektívne fungovanie celej koalície a oni si nevedia rozdeliť tie dve formy fungovania. Pravdepodobne sa to v nich kvasí.

Vidíte Matoviča ako nového lídra strany Obyčajní ľudia, ktorá môže reálne ohrozovať popularitu súčasných strán?
Neviem. To ukáže budúcnosť, Nedá sa to predpovedať na základe dvoch, troch akcií. Pokiaľ ide o ich ciele, niektoré sú veľmi sympatické. Keby hovoril konkrétne o nich, bol by na tom lepšie. Málo o nich hovorí.

Ak vystúpia z klubu SaS, aké možnosti bude mať koalícia?
Momentálne nevystúpili. Keď vystúpia, koalícia musí s nimi rokovať a dohodnúť sa s nimi ako s každou jednou koaličnou stranou. Rozdiel bude ten, že nebudú mať svojich predstaviteľov vo vláde. Musia nájsť mechanizmy, prostredníctvom ktorých každé vládne rozhodnutie bude dohodnuté aj s nimi.

Obyčajní ľudia môžu v parlamente hlasovať aj s opozíciou, nemusia podporiť niektoré zámery koalície. Aký vplyv to bude mať na perspektívu vládnutia?
Momentálne si to nemôžu dovoliť. Pripravili by tým návrat predchádzajúcej vlády. Tu by sa dostali do konfliktu s vlastnými podporovateľmi. Stali by sa rýchlo nepopulárnymi. To je však momentálna situácia. Keď bude táto vláda robiť chybu za chybou, môže sa nálada týchto ľudí zmeniť. Do parlamentu sa dostali prostredníctvom preferenčných hlasov a zrejme sa budú snažiť udržať si túto podporu. V politike to nie je nič nenormálne.

Premiérka Iveta Radičová bude v zložitej situácii, nechce viesť menšinovú vládu. Čo s tým má robiť?
Ona už je v zložitej situácii. Keďže je konsenzuálna, má šancu uspieť. Keby to bola konfliktná osoba, jej šance by boli minimálne

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-07-30  (21:53)
55%  
mínus plus
  táti zostava prestavuje Sorošové nomenklatúrne kádre.. sú to karikatúty...romákovo Mikimu a iným..zjavne vložili v Pentagone nový čip pod kožu..


apius2770   |   2010-07-30  (23:21)
50%  
mínus plus
  Ja vnímam Obyčajných ľudí, ako naozaj OBYČAJNÝCH ĽUDÍ.Sú to normálny ľudia so svojimi ideélmi, ktoré teraz dostávajú na frak.Netreba na nich hľadaď nič , ako účelovo konané.Presadzujú tak sa ako to cítia. Sú naivní, lebo politika je o niečom inom, ako obyčajne býva deklarovaná.Ja som čítala ich názory v novinách v ktorých sa prezentovali pred voľbami. Mala som z nich dojem, že sú povrchní a riešenia problémov sú zložitejšie, ako sa na úvodný pohľad javia pre nás obyčajných ľudí.Ale cez to všetko im fandím, hlavne po tej relácii : Pod lampou, sú čistí a zatiaľ sa snažia byť čestní a hrať fér-zatiaľ.


filip911   |   2010-08-01  (13:35)
50%  
mínus plus
  Matovič je ortodoxný zástanca Mikiho "hospodárskeho zázraku" , kedy sa Slovensko stalo" ekonomickým tigrom" europy. Čo môže niekto tak hlúpy chcieť meniť , keď nevie rozoznať čo je čierne a čo biele.


o.tarovsky   |   2010-08-02  (18:55)
50%  
mínus plus
  my všetci od teraz opäť žijeme v zámorskej kolónii z pohľadu ameriky... o čo im ide? načo potrebujú mať nás pod kontrolou, zrejme sa pripravujú na veľkú vojnu. Tak ako si Hitler našiel Tisu či Háchu. Hindenburg si našiel Lenina angličania Trockého, Američania Saddáma na vojnu proti Iránu... všetkých na čiernu robotu... tak aj títo politickí rómovia robia čiernú ropbotu..

Nemala by si im veriť ani jednému...kopú za Soroša a tými koho on zastrešuje...


o.tarovsky   |   2010-08-02  (19:02)
50%  
mínus plus
  pre apius 2770 hlúpi a naivný ľudia pri vedení krajiny sú oveľa nebespečnejší ako zločinci... Veď Lenin a trockij boli presne takíto naivní a hlúpi....a dali sa prenajať na "europeizáciu údajne zaostalého Ruska" koľko obetí priniesla táto europeizácia a vnucovanie západných hodnôt? Pritom to bola len propagandistická kamifufláš.. Rusko vôbec nebolo zaostalé. Naopak bielí emigranti napríkla v Československu či vo Francúsku založili celý rad nových vedných odborov, ktoré v týchto krajinách nikdy neboli....

Na "európske" hodnoty by sme si mali dať pozor... a nedať sa oklamať ako naivné deti..


o.tarovsky   |   2010-08-02  (20:00)
50%  
mínus plus
  teraz sa môžeme porovnávať so Saakašviliho "demokratickým" Gruzínskom, kde predstavitelia krajiny dostávajú mzdu od americkej vlády.... asi sa nedozvieme či aj naši vládni politickí rómovia tiež dostávajú niečo na prilepšenie...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |