Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tajomstvo Vatikánskej banky - chelemendik.sk

 

Tajomstvo Vatikánskej banky

2020-05-31  (21:47)

 - Tajomstvo Vatikánskej banky
Roman Bednár

 

Len málokto vie, že na juhu Európy existuje banka, ktorá nepodlieha žiadnym obvyklým finančným zákonom. Táto skutočne svojrázna inštitúcia má vlastné špecifické pravidlá a zvyklosti. Jej zamestnanci nesmú byť vypočúvaní a dokonca ani len obťažovaní justičnými orgánmi, ani daňovými úradmi.

To je naozaj úžasná možnosť pre tých, čo sa topia v miliónoch, no štátu z nich nechcú odovzdať ani jediný cent. Kto dostane v tejto banke, ktorá je pre istých ľudí doslova rozprávkovým „Sezamom, otvor sa“, kredit, ten sa môže spoľahnúť na to, že to bude utajené lepšie ako spovedné tajomstvo u katolíckeho kňaza. V tejto unikátnej banke sa nehovorí absolútne nič o klientoch, ani o ich kontách, údaje sa nespracúvajú elektronicky. A ani za žiadnych okolnosti nepublikujú svoje bilancie. Oficiálny názov znie: Istituto per le Opere di Religione. V zahraničí je známa skôr pod jednoduchým menom – Vatikánska banka.

Prianie špinavých peňazí


Výlučným vlastníkom banky je zástupca svätého Petra na Zemi – pápež. Ale jej aktivity majú od svätosti nesmierne ďaleko. Svojím spôsobom ide o žirokontocentrálu pre rímskokatolícku celosvetovú cirkev. Nespočetné diocézy, rády, cirkevné nadácie a organizácie majú v nej svoje kontá. Jej klientmi nie sú len tieto inštitúcie. Jej kontá používala na pranie špinavých peňazí i talianska mafia. Aj viacerí korupční nemeckí politici využívajú bezpečné služby Vatikánskej banky, ak si chcú byť istí, že sa k ich peniazom nedostane nijaký daňový alebo finančný štátny orgán.
Tisícky superbohatých Nemcov (a nielen Nemcov) majú uložené svoje milióny načierno v rozličných finančných inštitúciách v istých štátoch, kde sú takmer isté pred zákonom. Po nedávnom odhalení, či už vo Švajčiarsku alebo Lichtenštajnsku, sa mnohí sami udali na finančných úradoch, čo v Nemecku umožňuje vyhnúť sa trestnému stíhaniu za daňový podvod. Títo milionári však buď neboli veľmi prefíkaní, alebo nemali potrebné informácie. Ak si niekto chce byť absolútne istý, že ho daňoví kontrolóri nebudú nikdy obťažovať, musí zveriť svoje čierne milióny istej veľmi mlčanlivej rímskej dáme...
Vlani v novembri Vatikán síce podpísal s Európskou úniou dohodu týkajúcu sa prania špinavých peňazí, ale tento dokument nemusí vlastníkov peňazí pochybného pôvodu z oblasti politiky, ekonomiky, prípadne ďalších vôbec znepokojovať. Ide totiž len o vyslovene malé kozmetické opatrenie.

Kresťanskí politici z Nemecka

Banka je vo vnútri cirkevného štátu právne celkom autonómna. Čokoľvek Vatikán podpíše ako záväzné vyhlásenie voči EÚ, je v podstate len oficiálnym papierom, lebo všetko to, čo Vatikánska banka koná, je úplne iná záležitosť a juristicky posudzované tu ide o dve zásadne rozličné veci! Je teda chvályhodné, že pápež Benedikt XVI. vystupuje proti praniu špinavých peňazí, o čom horlivo informoval aj verejnosť. No pre mafiu, istých politikov a ďalších klientov veľmi príjemne znejú slová, že Vatikánska banka prítomnosť špinavých peňazí vo svojich trezoroch popiera.
Vatikánska banka spravuje aj kontá takých nadácií, ktoré v skutočnosti vôbec neexistujú. Prednostne ich poskytuje politikom, ktorí pôsobia v stranách majúcich vo svojom názve slovo „kresťanská“. Medzi nimi sú napríklad aj verejní činitelia, ktorí v Nemecku horlivo poľujú na občanov, čo si v cudzine uložili svoje peniaze načierno. Demokracia v NSR má totiž niekoľko „čiernych dier“, o ktorých bežní občania nič nevedia. Vatikánska banka je jednou z nich. A to mimoriadne účinnou.

Religiozita a morálka v praxi

Vatikánsku banku nemožno kontrolovať ani zavrieť. Oficiálne je privátnym a zároveň aj veľmi zbožným inštitútom. Vzhľadom na to je však paradoxné, že jej praktiky a klienti nemajú nič spoločné so skutočnou kresťanskou religiozitou a morálkou, tak ako ju učia základy teológie.
Veľmi názorne a metaforicky zjednodušene možno činnosť banky vysvetliť nasledovne. Predstavme si najbohatšieho miliardára na svete, ktorý by hypoteticky mal na rôznych miestach uložené trezory so svojimi privátnymi miliardami. Pre žiadny z nich by nerobil bilancie. Pri svojich cestách po svete by potom bez kontroly a zdaňovania premiestňoval peniaze z jedného trezoru do druhého, pričom by jeho dobrí priatelia mohli tiež uschovať do jeho trezorov podľa potreby a bez kontroly zvonku svoje nemalé obnosy.
Vatikánska banka rigorózne a dôsledne selektuje vyvolencov, ktorým umožní veľmi výnosnú spoluprácu. Musia byť, okrem toho, že jej zveria do opatery svoje milióny či miliardy, veľmi zbožní. A to v zmysle interného vatikánskeho morálneho kódexu, úplne odlišného od externého kódexu, ktorého dodržiavanie pápež a jeho najbližší spolupracovníci vyžadujú od svojich ovečiek a len v prípade, ak sa ho držia, sľubujú im večné kráľovstvo nebeské.

Autor je publicista

Zdroj: noveslovo.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


protopartorg   |   2010-06-23  (11:20)
55%  
mínus plus
  Nuž, čomu sa diviť - Vatikán patrí mezi "globálnych hráčov" (global players) svetovej politickej arény, a bez patričného finančného krytia by sa ďaleko nedostali ;-) Dokonca i poľská Solidarność vraj bola financovaná cez tieto inštitúcie (wikipedia!).

Vatikán je takmer 2 tisícročia stará inštitúcia, od samého počiatku angažovaná v "svetských", politických záležitostiach. Aj keď momentálne "ťahajú za kratší koniec", bolo by naivné domnievať sa, že sa za spomínaných dvetisíc rokov nič nenaučili... Myslím, že základnou stratégiou Vatikánu je "bojovať proti nepriateľovi jeho vlastnými zbraňami". K tomu sa vzťahuje i spomínaná existencia "externého a interného morálneho kódexu". Či je takáto politika zlučiteľná s kresťanskými zásadami - nech rozhodne každý sám.

Konkrétne k "Jej kontá používala na pranie špinavých peňazí i talianska mafia" - vyhľadajte si informácie ohľadne škandálu okolo Vatikánskej banky (IOR) a Banky Ambrosiano, mená ako GELLI, CALVI, SINDONA, arcibiskup MARCINKUS. A takisto aj históriu okolo SLOBODMURÁRSKEJ LÓŽE "P2", v ktorej figuruje i meno istého pána BERLUSCONIHO.


protopartorg   |   2010-06-23  (11:40)
55%  
mínus plus
  Ešte doplním - aby si snáď niekto môj príspevok zle nevysvetlil - že RKC dlhé stáročia poctivo bojovala práve proti tým "zákulisným silám" ktoré tu dnes vládnu... Bojovala sebe vlastným spôsobom, a s pochybnými výsledkami, ale bojovala... Dnes však začína byť zrejmé, že boj prehráva, a je "prinútená" hľadať cestu kompromisov so svojimi niekdajšími nepriateľmi.


sisana82   |   2010-06-23  (12:08)
55%  
mínus plus
  no...zacina sa pomaly a iste vsetko rad-radom odhalovat!!az bude ra vsetko odhalene!!a pide koniec!!


mjmr   |   2010-09-15  (20:53)
55%  
mínus plus
  Vatikán sa v 20.storočí stal pelechom slobodomurárov,úhlavných nepriateľov kresťanstva.Preto opúšťa svoje základy.


mjmr   |   2010-09-15  (20:54)
50%  
mínus plus
  Vatikán sa v 20.storočí stal pelechom slobodomurárov,úhlavných nepriateľov kresťanstva.Preto opúšťa svoje základy.


mjmr   |   2010-09-15  (20:55)
50%  
mínus plus
  Vatikán sa v 20.storočí stal pelechom slobodomurárov,úhlavných nepriateľov kresťanstva.Preto opúšťa svoje základy.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |