Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Tajné rande slovenských boháčov na českom zámku: Deľba moci pred voľbami! - OPEN TEXT - chelemendik.sk

 

Tajné rande slovenských boháčov na českom zámku: Deľba moci pred voľbami! - OPEN TEXT

2021-01-20  (16:23)

 - Tajné rande slovenských boháčov na českom zámku: Deľba moci pred voľbami! - OPEN TEXT


Dorazil aj známy podnikateľ Beljajev

Dorazil aj známy podnikateľ Beljajev pred hodinou

Exkluzívne

BRATISLAVA/HERÁLEC - Voľby, ktoré rozhodnú o budúcnosti Slovenska v najbližších rokoch, sa blížia a zdá sa, že nezaháľajú ani tí najmocnejší. Topkám sa podarilo vypátrať, že na zámku v Českej republike sa pred víkendom zišli významní podnikatelia, z ktorých viacerí sa v kuloároch označujú za mecenášov a sponzorov politických strán. Žeby si takto tajne a bez politikov rozdeľovali moc?


V piatok podvečer  sa parkovisko honosného Chateau Herálec naplnilo luxusnými limuzínami s bratislavskými ŠPZ; niektorí hostia dokonca  do nenápadnej dedinky na Českej vysočine dorazili vrtuľníkom. Na červenom koberci vítal každého z nich osobne majiteľ hotela – Slovák Ján Kasper.

Ten je známy nielen svojimi podnikateľskými aktivitami (založil napríklad luxusný klub pre boháčov Penati), ale v minulosti bol spájaný aj s politickými stranami SDKÚ a bývalou SDĽ, v ktorej vtedy pôsobil aj zakladateľ a predseda Smeru Robert Fico. Kasper sa tiež považuje za jedného zo zakladateľov tzv. skupiny G7, v ktorej mal spolu s inými silnými mužmi ako Pavol Rusko, Ján Kováčik, Michal Ruttkay či Ladislav Krajňák poskytnúť v roku 1997 mediálnu podporu vybraným politickým stranám s cieľom poraziť vtedajšieho premiéra Vladimíra Mečiara. O rok neskôr – po voľbách 1998 už Kasper ako nominant SDĽ získal lukratívny post generálneho riaditeľa SPP.

Majiteľ hotela Kasper

Len dva týždne pred zverejnením kandidátok politických strán do volieb v marci 2012 sa uňho v hoteli ukázali aj iné známe tváre, spájané s politikou. Helikoptérou napríklad dorazil známy podnikateľ – majiteľ Tatravagónky Alexander Beljajev. Ten bol  v minulosti spájaný s financovaním strany HZDS a figuroval aj v známom škandále Columbex na ministerstve pôdohospodárstva bývalej ficovej vlády. Vtedy kvôli nemu musela  svoj post opustiť  ministerka Zdenka Kramplová. Spoločne s Beljajevom priletel aj právnik Michal Lazar, ktorý sa zas do povedomia verejnosti dostal v Dzurindovej kauze skupinka, keď ho Róbert Kaliňák označil za jedného z členov.

Beljajev (pravo) s Lazarom

K predsedovi SDKÚ má blízko aj ďalší z hostí, ktorého sme v zrekonštruovanom zámočku zazreli. Bývalý štátny tajomník na ministerstve hospodárstva Ján Sabol získal svoj post ako nominant SOP Rudolfa Schustera za prvej Dzurindovej vlády. V súčasnosti vlastní značky ako Budiš, St. Nicolaus či Slovenské liehovary a v poslednej dobe sa angažuje hlavne v oblasti solárnych elektrární. Jeho majetok sa odhaduje na viac ako 200 miliónov eur. Podľa zákulisných informácií má mať blízko k strane SaS, dobré vzťahy udržiava aj s Pentou, konkrétne s jedným z jej finančníkov  Jozefom Špirkom. Dobre si vraj rozumie aj s ďalším vplyvným mužom, ktorý mal byť podľa našich informácií prítomný na tajnom stretnutí bez novinárov za hranicami našej krajiny. Je ním šéf Slovnaftu a údajný podnikateľ blízky strane Most-Híd Oskár Világi.

Ján Sabol

Rozhovory týchto mužov sa odohrali za zatvorenými dverami, ťažko však predpokladať, že by obišli politickú situáciu na Slovensku. Počas celého víkendu, ktorý mali na zámku spolu s manželkami stráviť, mali na podobné rozhovory iste veľa času.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Bublinka   |   2011-11-14  (11:00)
62%  
mínus plus
  slovenski kriminalnici na jednom mieste, neodvazili sa zist na slovensku?
To je dobre,lebo ako povedal Fulford,ked potrebujes ochranku uz je neskoro a to plati aj pre nich.
Psychopatov a patologickych narcisov zavriet zvonku a poslat armadu psychiatrov s elektrosokmi.


nika   |   2011-11-14  (13:12)
55%  
mínus plus
  Toto mi pripomína stretnutia Bilderberg Group alebo Tea Party, je to hnus. A potom niekto povie - treba ísť voliť. Existuje vôbec niekto z budúcej kandidátky, kto má čistý štít?...
NIE, NEEXISTUJE V POLITIKE ČLOVEK, KTORÝ BY ZASTUPOVAL POCTIVÝCH PLATIČOV prispievajúcich do ŠR. Naše peniaze sú rozhadzované doslova von oknom.
Heslá typu: volíme slušnosť, sú vyslovované ľuďmi s rozdvojenou osobnosťou, schyzofrenikmi.


strelec   |   2011-11-14  (13:42)
58%  
mínus plus
  Rozpisovať kto, kedy a s kým je zbytočná námaha. Takými kydmi sa živia novinári. Pánečkovia sa dohodnú, raz jeden, raz druhý. Fero má kámoša u modrých Jano u červených Maťo u čiernych a zlodejina, okradnutie štátu či chudákov fičí. Zmeniť treba základy. Systém je tak "prehnitý", mediálne mastený a nedemokraticky nastavený, že pokojne a voľbami sa nedá nič, vždy tam budú tieto tváre - mená, vpredu či v úzadí.Znovu musím napísať, že nevoliť je pasivita čo nič nerieši a ani štatistika - neplatne odvoleného nič nerieši. Musí byť aktívna činnosť = revolúcia, defenestrácia, vyhnanie - vedomá ako správne píše bublinka. Musím vedieť čo chcem a ako to budem robiť, "keď sa dielo podarí". Okupovať môžu celý NY a naveky, keď sa boja povedať, že treba a chcú zvrhnúť kapitalizmus. Štrajkovať alebo demonštrovať môžu sto rokov, keď nebudú mať ľudí na prevzatie moci a program, líniu ako to po novom robiť. Nestačí byť proti niečomu, treba vedieť ako "niečo" urobiť, urobiť to a vedieť ako po novom ísť ďalej.Pre ľudstvo je žiaľ času málo, situácia je "prezretá" a z toho vyplývajú možné riešenia, vojna alebo občianske chaosy a nepokoje na viac rokov.


Mikojan   |   2011-11-14  (17:17)
55%  
mínus plus
  Slovenský Biderberg group.Jasný a nezvratný dôkaz,že žiadny BOH neexistuje.Delíme sa iba na pánov a otrokov.Nič iné........


nika   |   2011-11-14  (20:22)
55%  
mínus plus
  Je pravda, že nevoliť nič nerieši, ale riešilo by, keby nešiel voliť vôbec nikto, ale to je sci-fi myšlienka na Slovensku, kde sa nevie dať dokopy 100 ľudí, ktorých spája spoločná vec, ktorá má dôležitý pozitívny význam pre smerovanie do budúcna. Ale táto myšlienka je výborná, pretože pri predstave, že k urnám nepríde ani noha mi navodzuje takú radosť,...
Strelec - treba vedieť, mať líniu, ako ďalej. No to je myslím u nás veľký problém. Slovák bol vždy pod jarmom, R-U, Č-S, ZSSR-S USA-S...a tiež je veľkým problémom, kto by túto líniu načrtol - komu môžeme veriť /po tom všetkom/, či to nie je len klam, aby sa zase niekto nabalil...toto pokladám za zásadný problém.
Kto sa teda hlási? Pretože ja mám veľkú chuť defenestrovať :)
Ale vážne, čas sa kráti a ide nám o naše deti, našu budúcnosť. Sami mladí sú znechutení, šli by aj do ulíc...


Mikojan   |   2011-11-14  (21:38)
42%  
mínus plus
  Do ulíc už nikto nepôjde.Ľudia toho majú plné zuby.Ostáva voliť najmenšie zlo s ľudskou tvárou.V tejto chvíli je to Fico.Nevoliť je najväčšia blbosť.Aj keď nejde človek voliť,jeho nevhodený hlas sa akoby rozpočítal proporčne jednotlivým stranám.Nezabúdajte ,že stojíme pred najväčšou hospodárskou krízou všetkých čias,ktorá možno skončí jadrovou vojnou medzi USA a Ruskom.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |