Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýrski ozbrojenci sa vracajú do Európy aby tu uskutočnili nové teroristické útoky - chelemendik.sk

 

Sýrski ozbrojenci sa vracajú do Európy aby tu uskutočnili nové teroristické útoky

2020-09-28  (19:37)

 - Sýrski ozbrojenci sa vracajú do Európy aby tu uskutočnili nové teroristické útoky
 


Správa s výstrahou o možnosti teroristických útokov bola predložená britským MV parlamentu krajiny. Vláda posilnila kontroly na letiskách a dôkladne preveruje potenciálnych účastníkov džihádturizmu. Tým sa však situácia nedá prelomiť, nakoľko problémom je britská zahraničná politika, ktorej fixnou ideou je zvrhnutie Assada, nech by to stálo čokoľvek. Koniec koncov, demontáž súčasného sýrskeho režimu je postavená na piedestál politiky celej koalície vedenej USA.

A v tom je smutný paradox. Svetská moc Assada odporovala islamistickej radikalizácii celého regiónu a prieniku radikalizmu do Európy. Teraz však Európa napomáha Assadovým odporcom, z ktorých je väčšina islamskými radikálmi. Je skoro isté, že nenávidia Západ, ktorý ich zásobuje všetkým potrebným ešte viac, ako Assada.

Vojenský odborník Igor Korotčenko vraví, že je veľmi zvláštne, že Briti si nechcú všímať to, čo je očividné:

- V Londýne je veľmi silná vrstva emigrantov z moslimských krajín. Títo alebo už sú britskými občanmi, alebo majú povolenie na pobyt. Je tam vytvorené zodpovedajúce sociálne prostredie a existujú islamistické bunky. To znamená, že sú vytvorené optimálne podmienky na to, aby zaútočili na srdce Európy. To je úplne reálne.

Nie všetci odborníci sú natoľko pesimistický. Ako predpokladá analytik ruského Inštitútu strategických výskumov Aždar Kurtov, hrozba je trochu zveličená:

- Európske krajiny už dávno vypracovali prísne normy proti teroristickým hrozbám. Druhá vec je, že ilegálne teroristické organizácie nie je možné úplne kontrolovať. Teroristické útoky nie sú vylúčené. Ale akási masová vlna pravdepodobne nebude. Teroristi dávajú prednosť ukrývaniu sa a spokojnému vyčkávaniu v západoeurópskych krajinách a nie vedeniu aktívnych bojových operácií.

Odborníci poznamenávajú, že viacerým európskym krajinám je vlastná zvláštna tolerancia vlády k vlastným občanom, ktorí verejne nabádajú spoluveriacich k džihádu. Takúto politickú krátkozrakosť vysvetľujú postkoloniálnymi komplexmi. Hovorí prezident Inštitútu pre Blízky východ Jevgenij Satanovskij:

- Počas desaťročí Európa otvárala svoju náruč radikálnemu islamu. Stovky a stovky tisíc osôb z miliónov európskych moslimov je zástancom najradikálnejších islamistických prúdov. Neutralizovať túto hrozbu sa samozrejme dá. Lenže na to je potrebné zrieknuť sa koncepcie multikulturalizmu, ktorá prevláda nad zdravým rozumom. Súčasný politický systém Európy toho nie je schopný.

Pravdepodobne sa nakoniec nič tragické neudeje. Ale nie preto, že ozbrojenci, ktorí sa vrátia do Európy náhle pocítia záchvat nežnosti ku svojej novej vlasti. Jednoducho je pravdepodobné, že zvláštne služby ich dokážu predbehnúť.

 

RUVR.RU


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |