Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýria vzdoruje západnému vpádu - chelemendik.sk

 

Sýria vzdoruje západnému vpádu

2020-09-17  (06:10)

 - Sýria vzdoruje západnému vpádu
 
Foto: EPA

Za akých podmienok sa môže do mesiaca skončiť vojna v Sýrii porozprával Hlasu Ruska Thierry Meyssan, spisovateľ a novinár žijúci v Sýrii, bývalý člen vlády Líbye v posledné dni Džamahírie.

Vláda Sýrie aktívne bojuje proti narastajúcej prítomnosti zahraničných vachabitov, ktorí za dva roky dokázali zvýšiť svoj počet na území Sýrie do 200 – 250 tisíc osôb. Je to približne 1% z počtu miestneho obyvateľstva, čo znamená napríklad v porovnaní s Francúzskom, vstup na územie krajiny 650 tisíc zahraničných vyškolených bojovníkov, ktorých cieľom je zničenie krajiny! Dokázalo by sa tomu Francúzsko brániť? Avšak Sýria stále odoláva. V tomto regióne je veľmi málo silných krajín, preto sa Sýriu pokúšajú zničiť.

Na operácii Antiteror sa zúčastňuje len malá časť sýrskej armády, najviac 25% z celkového počtu ozbrojených síl. Tri štvrtiny vojakov doteraz bráni hranice, to znamená, že sa snažia udržať hranice proti NATO a Izraela. Pokiaľ sa zastaví prísun zahraničných ozbrojencov a zbraní do Sýrie, vojna sa skončí do jedného mesiaca. V opačnom prípade môže vojna trvať desaťročia.

Obyvatelia Sýrijie nie sú v podstate proti svojej vláde. Nechcem povedať, že všetko obyvateľstvo obľubuje svojich vodcov, ale v každej krajine sa nájdu tí, ktorí sú nespokojní. V súčasnosti sú ľudia nezávisle na tom, aký má názor obyvateľstvo o Bašarovi Assadovi presvedčení, že bránia svoju krajinu pred zahraničnou intervenciou. A zradcov je v každej krajine dosť.

Armáda pozostáva z miestnych chlapcov, ktorí bojujú za svoju krajinu. Najprv nám hovorili o prípadoch masovej dezercie. Ale opäť podčiarkujem, že tieto prípady neprekročili 5% a v súčasnosti sa vôbec nevyskytujú! Národ sa mobilizoval, aby ubránil svoju krajinu!

Do môjho príchodu do Sýrie som bol v Lýbii. Posledných päť týždňov existencie Džamahírie som bol členom vlády. Preto som veľmi dobre oboznámený s touto otázkou. Líbya bola čiste nominálnym štátom. Také bolo rozhodnutie Muammara Kaddáfího, ktoré jasne vyjadril vo svojej Zelenej knihe. Možnože je takáto nominálna vláda pohodlná v mierové časy, ale je absolútne neprispôsobená na boj s imperializmom.

Okrem toho rokoval Kaddáfí počas vojny s rozličnými zástupcami táboru agresorov. Veľmi dobre sme vedeli, že sa stretol so zástupcami USA, Francúzska a Izraela. Preto Rusko nebolo schopné poskytnúť mu dôležitú podporu. Čo aj na nešťastie vysvetľuje pád Líbye ako štátu.

Muammar Kaddáfí viedol spletitú politiku, ktorá ho priviedla k strate akýchkoľvek vážnych spojenectiev.

Ak rozprávame o Bašarovi Assadovi vyhlasujem, že pred nami je líder absolútne iného typu. Je krajne racionálny, odlišuje sa vynikajúcou chladnokrvnosťou. Je vo svojom konaní dôsledný. Má tie vlastnosti, ktoré najlepšie vyhovujú pre danú situáciu. Je to správny človek na správnom mieste! Navyše je to demokratický líder, čo protirečí tomu, čo o ňom rozprávajú.

Assad zdedil diktatúru a krok za krokom ju pretvára v priebehu celého desaťročia. Poskytol ľuďom vzdelanie a prostriedky na prechod k demokratickému systému vlády. Vždy, keď robil krok vpred, tak sa mu vyhrážali. Chceli mu zabrániť pretvoriť svoju krajinu. Ale dokonca aj teraz, nehľadiac na vojnu, pokračuje Bašar Assad v ústavných reformách.

A Západ pokračuje v politike, ktorá sa vo svojej podstate málo odlišuje od Drank nach Osten hitlerovskej epochy.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |