Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýria: už 400 tisíc utečencov - chelemendik.sk

 

Sýria: už 400 tisíc utečencov

2020-01-11  (21:00)

 - Sýria: už 400 tisíc utečencov

2.8.2012


Humanitárna situácia v Sýrii sa vyhrocuje: počet utečencov presahuje 400 tisíc. Civilisti sa snažia vycestovať z krajiny a vyše dvoch miliónov ľudí sa stalo v priebehu konfrontácie úradov a opozície nútenými presídlencami. Hlas Ruskahovoril so svetoznámym sýrskym ekonómom, profesorom Arefom Dalilom, ktorý porozprával o situácii v krajine.


Situácia je nepokojná v celej Sýrii vrátane Damasku, povedal profesor spravodajkyni Hlasu Ruska Jelene Suponinovej. Z krajiny je veľmi ťažko, ba niekedy ani nie je možné vycestovať. Cesty sú uzavreté a letecké spojenie so Sýriou sa postupne prerušuje zo všetkých strán. Nie tak dávno ruská spoločnosť Aeroflot informovala o zastavení letov do Sýrie. Krajina je stále viac izolovaná kvôli absencii politického rozhodnutia, hovorí profesor Aref Dalila:

- V poslednom čase boli sprísnené sankcie voči Sýrii (zo strany Európskej únie, USA, Turecka a radu arabských krajín). Už sa to prejavilo na živote Sýrčanov. Cestovný ruch zanikol. Obchod sa takmer neuskutočňuje. Dopravné spojenie bolo narušené.

 fotogaléria

Trpí civilné obyvateľstvo: mnohí podľa možnosti utekajú z krajiny, iní zasa hľadajú bezpečné miesta vnútri Sýrie. Počet presídlencov už dosiahol 2 milióny ľudí, počet utečencov prevýšil 400 tisíc. A to za celkového počtu obyvateľstva krajiny 20 miliónov.

Dalila označil za veľkú chybu použitie sily pri potlačení protestov. Skomplikovalo to hľadanie riešenia za pomoci rokovaní. Tento proces ešte viac komplikuje absencia jednoty v opozícii, je presvedčený ekonóm.

- Problém spočíva aj v tom, že opozícia je rozdelená a nedokázala sa premeniť na jednotnú stmelenú silu. Sťažilo to tiež hľadanie politického rozhodnutia. Ani v opozícii, ani vo vláde sa nenašli ľudia schopní sa dohodnúť. Obe strany spoliehajú na silu. Znamená to, že rastie riziko rozvoja podľa dvoch najnebezpečnejších scenárov: zdĺhavej občianskej vojny alebo cudzej agresie. Aj keď sme až do poslednej chvíli navrhovali usporiadať konferenciu národného uzmierenia. Je to jediná šanca dohodnúť sa.

USA pred dvoma dňami vyhlásili zámer poskytnúť sýrskej opozícii 15 miliónov dolárov. Tento údaj uviedla oficiálna predstaviteľka Štátneho departementu Viktoria Nulandová, ktorá zdôraznila možnú perspektívu zvýšenia tejto čiastky v prípade potreby. Podľa nej sa peniaze použijú na zabezpečenie povstalcov spojovacími prostriedkami, liekmi, potrebnými vecami, ale nie zbraňami. Nulandová ale nespresnila, čo patrí do zoznamu potrebných vecí.

Zdroj: ruvr.ru

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |