Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýria: tanky proti demonštrantom - chelemendik.sk

 

Sýria: tanky proti demonštrantom

2020-07-31  (23:22)

 - Sýria: tanky proti demonštrantom

 

 
   

Obeťami potlačenia opozičných vystúpení armádou sa stalo v nedeľu v rôznych sýrskych mestách 145 ľudí, zranenia sa počítajú na stovky. To je najväčší počet zahynutých v krajine od začiatku nepokojov v polovici marca.

Najviac ľudí zahynulo v Hame - 113, oznámil televízny kanál Al-Djazeera. Tankový útok zo štyroch strán na mesto sa začal v nedeľu. Obrnené vozidlá zbúrali zátarasy, ktoré postavili obyvatelia, z tankov sa chaoticky strieľalo. Úrady vysvetlili svoje akcie nutnosťou likvidácie ozbrojených extrémistov, ktorí terorizujú obyvateľstvo a pokúšajú sa o útoky na štátne úrady a policajné stanice. Medzitým práve v Hame pokračujú už po štvrtý mesiac najrozsiahlejšie protivládne vystúpenia, ktorých účastníci žiadajú o demisiu prezidenta Asada. 8. júla prišli do Hamy veľvyslanci USA a Francúzska v Sýrii. Potom Damask obvinil tieto krajiny zo zasahovania do vnútorných záležitostí, a v hlavnom meste boli prepadnuté ich veľvyslanectvá.

Generálny tajomník OSN odsúdil akcie sýrskych úradov v meste Hama a vyzval k  zastaveniu násilia. EÚ chce rozšíriť balík protisyrských akcií, vyhlásil minister zahraničia Nemecka Guido Westerwelle. Tú je názor odborníka z Centra arabských a islamských výskumov Ústavu orientalistiky Ruskej akadémie vied Borisa Dolgova:

- Aj keď je teraz líbyjský scenár možný, je málo pravdepodobný. V Líbyi nie je vojenská operácia NATO ukončená, a opozícia má k víťazstvu ešte ďaleko. Začínať ďalšie podobné dobrodružstvo v Sýrii bude sotva možné. Najskôr bude táto otázka nastolená v BR OSN, nemyslím si však, že sa podarí schváliť rezolúciu podobnú líbyjskej. Väčšia časť sýrskej spoločnosti predsa len nemá záujem o zvrhnutie režimu Assada, - povedal Boris Dolgov.

 

Odborník zdôraznil, že na silovom scenári urovnania sýrskej krízy majú záujem Bratia moslimovia, kurdskí separatisti usilujúci o autonómiu, a tiež sýrski emigranti.

 

Treba tiež pripomenúť, že začiatkom júna bol BR OSN predložený návrh rezolúcie odsudzujúci sýrske úrady. Hlasovanie o ňom sa nekonalo. Rusko a Čína vyhlásili, že využijú práva veta, aby zabránili líbyjskému scenáru vývoja udalostí.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |