Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sýria: Rusko definitívne zruinovalo „líbyjský“ variant - chelemendik.sk

 

Sýria: Rusko definitívne zruinovalo „líbyjský“ variant

2020-05-30  (08:13)

 - Sýria: Rusko definitívne zruinovalo „líbyjský“ variant

25.9.2015

Zosilnením vojenskej prítomnosti v Sýrii Rusko definitívne prekazilo plány USA dokončiť „líbyjský“ variant vývoja udalostí. 

Pozíciu „Spolu zvíťazíme nad Islamským štátom!“ americký štátny departement nemá čím kryť. Na ázijskom fronte v najbližšom čase sa črtá prerozdelenie sfér vplyvu.

Behom posledných niekoľkých týždňov na audiencii u Putina boli premiér Izraelu aj prezident Turecka. Satelitné krajiny, ktoré hlboko využívali USA v sýrskej operácii, sa ocitli v patovej situácii, píše Kassad.net. 


Pred začiatkom aktivizácie vojenskej pomoci Assadovi, behom posledného roka výborne zapracovala SVR. Sformujúc, s využitím Damasku a časti priľahlých štvrtí, mocný proruský elektorát. A teraz je už jasne vidieť, že prvá etapa zahraničnopolitického plánu Putina definitívne zafungovala.  Vychádzajúc z analýzy správ Stratforu a National Inerest, teraz prebieha veľké zahraničnopolitické obchodovanie, kde hlavné kľúče má  v rukách Putin. Izrael prosí „obmedziť“ Hizbaláh, Rusko zastaviť dodávky zbraní a „poradcov“ na Dobas. 

Turecko je vo veľkej slepej uličke a chápe, že ho môžu zapáliť v ľubovoľnej chvíli. A nakoniec USA sú na rázcestí dvoch ciest: ustúpiť na Donbase, aby nestratili turecký a izraelský vplyv v Ázii. Alebo znovu zapáliť Donbas, čo hrozí veľkou vojnou v Sýrii bez záruky víťazstva.


 

Tým viac Turecko už začalo chápať systematický vplyv Ruskej  federácie v Azerbajdžane.  Veď ak RF otvorene vstúpi do sýrskeho konfliktu, variant s úplným obnovením hraníc nie je vylúčený. S veľkou pravdepodobnosťou arménsky elektromajdan môže sa rozhorieť znovu, ak Baku pristúpi na ústupky Rusku. 

Ale rokovanie nemôže trvať dlho. Myslím si, že hlavným výmenným artiklom medzi RF a USA predsa len je predovšetkým  pozícia Donbas – Turecko. 

Preto pred štátnym departementom USA stojí ťažké rozhodnutie. A z môjho pohľadu výsledok bude jasný o také dva mesiace. 


Islamský  štát – teroristická organizácia, zakázaná v Rusku

 

Zdroj: http://rusvesna.su/recent_opinions/1443130178


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |