Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Syntetická otrava: východno-európska trasa - chelemendik.sk

 

Syntetická otrava: východno-európska trasa

2020-02-23  (04:47)

 - Syntetická otrava: východno-európska trasa

 

   
Ruské orgány na ochranu práva nedávno zahatali ešte jeden kanál dodávky drog: v Kazani na Volge zhabali partiu syntetických látok novej generácie. Je príznačné, že tovar prišiel k miestnemu drogovému dílerovi poštou z Maďarska a ako spätný adresát sa uvádzala právna osoba. Zistilo sa, že príjemca jednoducho objednal preparáty cez Internet. Mnohí experti sa domnievajú, že Východná Európa sa už dávno stala jedným z výrobných a technologických centier kontinentálneho drogového biznisu v segmente syntetických drog postupne zamieňajúcich heroín.
V Západnej a vo Východnej Európe sa drogové laboratória stali už tak povediac tradičným objektom práce polície, podčiarkol generálporučík MV v zálohe Alexander Michajlov. V interview pre Hlas Ruska podotkol:

- V Európe nielen odoberajú veľa syntetických drog nachádzajúcich sa na rôznych miestach, počnúc súkromnými bytmi a končiac inštitúciami, kde sú chemické látky na výrobu tejto otravy. Všetko to, čo súvisí dnes so syntetickými drogami, má vôbec stabilnú tendenciu. Nebezpečenstvo spočíva v tom, že mnohé z tých druhov drog, ktoré k nám privážajú, sa môžu vyrobiť ručne. Netreba na to veľké kapacity, nie je potrebné ani veľké množstvo osevu maku a tak ďalej. Sú potrebné dobré vedomosti z chémie a umenie syntetizovať psychotropné a drogové prostriedky z prakticky obyčajných prostriedkov, ktoré sú vždy po ruke.

Prehľadnosť informačných prúdov v prepojení s možnosťami moderných mediálnych zdrojov dovoľuje akémukoľvek potenciálnemu výrobcovi drog nájsť recepty a technológie výroby preparátov v Internete, pokračuje expert. Bojovať so šírením drog cez svetovú pavučinu je pritom nepravdepodobne zložité čisto technicky.

No problém netkvie iba v tomto, zdôrazňuje expert. Syntetické drogy sú nedeliteľnou súčasťou mnohých druhov subkultúry mládeže. Najhroznejšie spočíva v tom, že na dnešok –  v Rusku, na Západe a ani na Východe, nenašli protijed od prvej dózy. Preto sa treba pripraviť na to, že pokým sa nenašli nejaké rozumné metódy prevencie spotreby syntetických drog, budú sa naďalej šíriť po svete ako vírus. 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |