Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Svetová vojna sa možno začne dnes: Západ je pripravený behom najbližších hodín začať bombardovať Líbyu - chelemendik.sk

 

Svetová vojna sa možno začne dnes: Západ je pripravený behom najbližších hodín začať bombardovať Líbyu

2020-02-15  (09:19)

 - Svetová vojna sa možno začne dnes:  Západ je pripravený behom najbližších hodín začať bombardovať Líbyu

18.3.2011

Fedor Kudriavcev


Vlády  západných krajín sa pripravujú zahájiť realizáciu plánov vojenskej intervencie do občianskeho konfliktu v Líbyi. Zahraničné médiá informujú o zámeroch radu štátov NATO a Ligy arabských štátov zasadiť údery z mora a zo vzduchu pozíciám vojsk, ktoré kontroluje režim Muamara Kaddáfiho.

Rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN, schválená v noci na dnes, rozviazala ruky členom natovskej koalície, ktorí vystupovali v prospech pomoci líbyjským  povstalcom v boji proti  súčasnej vláde.  Podľa informácií svetových informačných agentúr, vojenské plánovanie už bolo  uskutočnené a medzinárodná špeciálna operácia sa začne behom najbližších hodín. V súlade s poslednými správami, rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN už bolo schválené na dnešnom zasadnutí Rady NATO na úrovní poslancov na veľvyslaneckej úrovni.

Ešte predtým štátna tajomníčka USA Hillary Clintonová  oznámila novinárom,  že v záujme ochrany lietadiel a pilotov medzinárodnej koalície je nevyhnutné zasadiť bombové údery líbyjským systémom protiraketovej obrany a taktiež zasiahnuť  ďalšie vojenské objekty. Ako informuje  Associated Press, sankcia OSN, podľa mienky amerických úradníkov, zabezpečuje pevnú právnu základňu pre realizáciu  vojenskej operácie proti Kaddáfiho vojskám.

Analogickú pozíciu zastáva aj vláda Francúzska. Jeho tlačový tajomník  Francois Baruen  predpovedal zasadenie vzdušných úderov pozíciám líbyjských vojsk už dnes večer a sľuboval použiť v operácií proti Kaddáfiho vojskám francúzske vojská. Podľa informácií  The Telegraph, k medzinárodnej operácii sa pripojí britské vojenské letectvo. Okrem toho, sa na v bojových  akciách môžu  zúčastniť sily Kataru, Spojených arabských emirátov, Saudskej Arábie a Jordánska.

Morálnu pripravenosť zastaviť krviprelievanie  v Líbyi západným krajinám dodáva aj rozhodná pozícia vedenia OSN. Po schválení rezolúcie generálny tajomník OSN Ban Ki-moon označil toto rozhodnutie za historické a vyhlásil, že berúc do úvahy danú tragickú situáciu, očakáva okamžité kroky v záujme ochrany líbyjských občanov pred násilím zo strany vlastnej vlády. „Máme veľmi málo času. Je to otázka niekoľkých dní. Možno dokonca hodín. Nesmieme doraziť príliš neskoro,“ . povedal.

Medzičasom súčasná hlava Líbye  Muammar Kaddáfi   sa vyhráža Západu adekvátnou reakciou. „Ak sa svet zbláznil, tiež sa budeme správať ako blázni,“ - varoval líder Džamahírije  v interview pre portugalských novinárov.

Jeho syn vyhlásil, že vláda Líbye sa nebojí Západu, а rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN   zasiahne iba civilistov. „Nepomôžete ľudu, ak začnete bombardovať Líbyu  a zabíjať Líbyjčanov. Zničíte našu krajinu. Nikoho neteší vaše rozhodnutie,“ - podotkol Seif al-Islam Kaddáfi.

Ako odvetné opatrenie Riadenie letovej prevádzky Líbye úplne zavrela vzdušný priestor krajiny pre prelety všetkých zahraničných  civilných lietadiel. Včera Ministerstvo obrany Líbye oznámilo spripravenosť  reagovať na bombardovanie NATO  útokmi na zahraničné civilné lode a lietadlá.

Pripomeňme, že Bezpečnostná rada OSN v noci na 18. marca schválila rezolúciu №1973, ktorá počíta s vytvorením bezletovej zóny nad Líbyou.  Dokument dovoľuje svetovému spoločenstvu prijať všetky nevyhnutné opatrenia, aby nebolo pripustené násilie vo vzťahu k civilnému obyvateľstvu a taktiež zmrazuje účty národnej ropnej spoločnosti Líbye a jej centrálnej banky, ktoré sú spojené s líbyjskou vládou.

Ako autori rezolúcie vystúpili Libanon, Veľká Británia, Francúzsko a USA. Počas hlasovania sa 10  z 15 členov Bezpečnostnej rady OSN vyjadrilo za rezolúciu. Zdržalo sa 5  krajín, vrátane Ruska,  Číny a Nemecka, ktoré predtým vystupovali proti vojenskej intervencii.

Po oznámení schválenia rezolúcie oficiálny Tripolis dal najavo, že neuznáva rozhodnutie Bezpečnostnej rady OSN. Akékoľvek vojenské kroky proti Líbyi miestna vláda označila za nezákonné a nemorálne.

Zároveň protivníci súčasného režimu oslávili toto rozhodnutie ohňostrojom a všeobecným nadšením v uliciach mesta  Benghazi  – centra povstaleckého hnutia, okolo ktorého sa behom posledných dní stiahol okruh vládnych vojsk a rozhoreli neľútostné boje. Včera večer plukovník Kaddáfi sa obrátil na obyvateľov mesta prostredníctvom rádiového  spojenia a sľúbil okamžite zahájiť útok. Po skončení útoku sľúbil prehľadať každý dom a zachovať sa „bez akéhokoľvek zľutovania“ voči všetkým, u koho budú  nájdené zbrane alebo kto sa pokúsi  klásť odpor.


Zdroj: utro.ru

 

 

 

 

 

 

 

 


Benjamin Fulford, kanadský novinár  žijúci v Japonsku, rozpáva o tom,

čo všetko dokáže americká geofyzická zbraň HAARP  a ukazuje dôkazy, kde všade už bola použitá.

Napríklad mala na svedomí zemetrasenie v Číne.


Video má slovenské titulky.

 
 

  Čitat:

 

http://www.chelemendik.sk/_Sergej_Chelemendik_Plukovnikovi_Kaddafimu_nikto_nepise_Mieria_n_750967325.html

 

http://www.chelemendik.sk/Jursky_park_slovenskej_politiky_561247709.html

 

 

 

 

 

 

Zdroj: google video

Páčil sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na Facebooku!"Share

Viac o HAARP na chelemendik.sk:

Americký HAARP mění klima
http://chelemendik.sk/Americky_HAARP_meni_klima_900984088.html

ГЕОФИЗИЧЕСКОЕ ОРУЖИЕ США
http://chelemendik.sk/__808757116.html

HAARP - globálna hrozba?
http://chelemendik.sk/HAARP_globalna_hrozba_284007560.html

HAARP - geofyzická zbraň USA
http://chelemendik.sk/HAARP_geofyzicka_zbran_USA_759454776.html

Počasie ako zbraň -  o čom sa v Kodani nehovorilo
http://chelemendik.sk/Pocasie_ako_zbran_515746150.html

Dôkazy o HAARP - video, slovenské titulky
http://chelemendik.sk/Dokazy_o_HAARP__SK_titulky_237870831.html

HAARP -  globálna hrozba?
http://chelemendik.sk/HAARP_globalna_hrozba_284007560.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Mg   |   2011-03-18  (13:41)
50%  
mínus plus
  Najviac má fascinuje ten priam mierový názov - bezletová zóna, v podstate ide o bombardovanie leteckých základní a všetkých pozemných systémov protiraketovej obrany. Západ si to predstavuje príliš jednoducho, ale do boja nasadzuje len zaplatených žoldnierov proti vojakom, ktorí sa budú brániť voči útoku na ich krajinu...


strelec   |   2011-03-18  (14:26)
50%  
mínus plus
  Je to svinstvo, čo si tento západný, vraj "vyspelý a demokratický" svet dovoľuje. Mohli by sme si položiť otázku, kto tých ľudí bojujúcich proti režimu platí? Nemajú vodcu, program, požiadavky, víziu ako ďalej v Líbyi. Stačí len samotný fakt - sú to vnútorné nepokoje v suverénnej krajine a na jej území. Po pokuse a la Irak -ZHN a po dvojtýždňovom diplomatickom "úsilí" sa narýchlo ide na to, lebo diktátor to už už vybaví. Prečo pred rokom nebol bombardovaný Paríž, keď horel pri nepokojoch? Pardón nebola vytvorená zóna alebo kampaň. Je hanba byť súčasťou tejto vražednej mašinérie.


anton47   |   2011-03-18  (15:27)
50%  
mínus plus
  Nie len v prípade Lýbie, ale celej Afriky ma udivuje fakt, ako drzo dokážu média masírovať celosvetovú verejnú mienku.
Na jednej strane uverejnia reportáž o vyspelej americkej technike, ktorá dokáže cez satelit identifikovať, aké noviny číta nejaký občan na chodníku : na druhej strane uverejnia reportáž o tom, aká je v tom ktorom štáte neprehľadná situácia.
A ĽUDIA IM TO VO VŠEOBECNOSTI ZOŽERÚ !!!


anton47   |   2011-03-18  (15:41)
55%  
mínus plus
  -/ Odkiaľ majú tí otrhaní vzbúrenci všetky zbrane ? Nepripomína Vám to Kosovo ?
-/ Keby bol Kaddáfi zničil vlastné ťažobné zariadenia a rafinérie, hneď by bolo po bezletovej zóne aj po blokácii jeho účtov !

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |