Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Svedectvo Slovákov: V Írsku sa pracovať neoplatí, všetko pokryjú dávky! - chelemendik.sk

 

Svedectvo Slovákov: V Írsku sa pracovať neoplatí, všetko pokryjú dávky!

2020-06-29  (10:49)

 - Svedectvo Slovákov: V Írsku sa pracovať neoplatí, všetko pokryjú dávky!


Slováci, žijúci v Írsku, nám napísali o tom, ako kráľovsky sa žije v krajine, ktorú máme zachraňovať. Pracovať sa tam neoplatí, dávky sú vyššie ako naše mzdy!


Írsko má sociálne dávky, aké im môžeme iba závidieť! Autor: Koláž Čas.sk
 

Každý Slovák má prispieť na írsku pôžičku sumou 90 €. Pre ľudí, ktorí zarábajú priemerne okolo 700 eur, je to citeľná položka. Íri si pritom s priemernou mzdou vyššou o dve tisícky žijú ako králi! Napísali nám o tom aj Slováci, žijúci a pracujúci v krajine, ktorá potrebuje pôžičku 90 miliárd eur.

Eva pracuje v Írsku už štvrtý rok. Nezarobí už toľko, čo na začiatku, no stále to nie je zlé. Úžasné sociálne výhody opísala na príklade svojej kamarátky z Poľska. „Povedala mi, že už by do práce nikdy nešla. Dostane vyše 300 eur na seba a deti, jej manžel pracuje. Prenajímajú si obrovský 4-izbový dom so záhradou, jazdia na BMW a to pracuje iba jej manžel,“ píše Eva. „Tu sa ani neoplatí robiť, lebo keď človek presiahne určitý počet hodín, stráca nárok na všetky tie delikatesy pre nepracujúcich, o ktorých môže Slovák iba snívať,“ dodáva Slovenka, ktorá Írov považuje za priateľský a ústretový národ.

Richard si myslí, že Írsko sa do poslednej chvíle bránilo finančným záväzkom voči EÚ, pretože sa obávajú o stratu suverenity a nezávislosti, ktorú si museli vybojovať. „Íri sú všeobecne hrdý národ a akékoľvek naviazanie na niekoho, teda aj finančné, vnímajú skôr negatívne a toto dali najavo aj v posledných pár dňoch v uliciach hlavného mesta,“ píše Richard. „Írske obyvateľstvo neprotestuje proti úsporným opatreniam vlády, ako to robili Gréci. Od roku 2011 budú nižšie niektoré príspevky do rodín zo strany štátu, rovnako aj sociálne dávky. Vláda teda plánuje ušetriť rádovo desiatky miliónov eur,“ opísal situáciu v zadĺženom Írsku náš čitateľ.

Ďalším Slovákom, ktorý sleduje Čas.sk v Írsku, je Vlado. Ten si myslí, že do situácie, aká tam nastala, sa dostala krajina sama. „Také veľkorysé rozhadzovanie sociálnych dávok som nevidel asi nikde v Európe. Minimálna mesačná mzda je 1280 eur, na podpore dostaneš okolo 820 eur a môžeš si ešte vybaviť doplatok na bývanie, čo je ďalšie dve stovky. Príspevok na dieťa je 165 eur. Načo hľadať s tisíckou mesačne prácu?“ pýta sa Vlado. „Majú tu veľké diery v zákonoch, ani sa nečudujem, že sú vyšťavení, keď si zmenia a sprísnia zákony, budú 80 miliárd v pluse a nie v mínuse,“ domnieva sa náš čitateľ, ktorý si írske pomery vyskúšal na vlastnej koži a hnevá ho, že malé štáty ako Slovensko majú zachraňovať bohaté a rozhadzovačné krajiny, kde si ľudia aj 3-krát ročne dovolenkujú na Kanárskych ostrovoch.

 

cas.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |