Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Švajčiarsky poslanec pohrozil Nemcom - chelemendik.sk

 

Švajčiarsky poslanec pohrozil Nemcom

2020-05-26  (19:02)

 - Švajčiarsky poslanec pohrozil Nemcom

Švajčiarsky poslanec pohrozil uverejnením kont nemeckých politikov

FRAKFURT NAD MOHANOM. V spore o nákup údajov o švajčiarskych kontách nemeckých neplatičov daní zaznela silná hrozba. "V prípade, že Nemecko kúpi odcudzené bankové údaje, pripravíme zákon, ktorý umožní, aby sme zverejnili vlastné kontá nemeckých osôb, ktoré majú vysoké politické funkcie, alebo sú vo verejných úradoch," uviedol člen švajčiarskeho parlamentu, Národnej rady, Alfred Heer.

Heer, predseda vplyvnej konzervatívnej strany SVP v kantóne Zürich a prezident Spolku platcov daní Švajčiarska, ďalej povedal, že jestvujú signály, podľa ktorých početní nemeckí politici a sudcovia majú v Lichtenštajnsku a vo Švajčiarsku kontá alebo nadácie. Heer dodal, že "prvé informácie o nich nám už ponúkli".

Chcú nájsť kompromis

Spolkový minister financií Wolfgang Schäuble dodal, že z nákupu CD s údajmi o neplatičoch daní nemá nikto "dobrý pocit", ani on nie. "Ale máme povinnosť, v záujme spravodlivosti a dôvery ľudí v čestnosť nášho sociálneho štátu, presadiť správou štátu zákony o zdaňovaní," pokračoval politik.

Spolkový minister zahraničných vecí Guido Westerwelle má prispieť k uvoľneniu švajčiarsko-nemeckého napätia. Svojím vplyvom chce dosiahnuť, "aby práve spriatelené štáty ako Nemecko a Švajčiarsko v tejto oblasti spolupracovali tesnejšie než doteraz". Chce, aby spoločne dosiahli dohodu o pravidlách pre prípady daňových únikov a krádeže údajov.

Westerwelle však kritizoval kontroverzný nákup súborov. Podvody a krádeže identity sú porušením zákona, oba činy treba trestať.

V afére lieta aj UBS

Nemenovaný podnikateľ podal trestné oznámenie na švajčiarsku veľkobanku UBS, ktorá ho nahovárala na daňové úniky. V žalobe na banku sa predovšetkým hovorí o navádzaní na podvod, spreneveru a o vykonávaní nátlaku. Ponuku na daňové úniky dostal až vtedy, keď sa presťahoval do Nemecka.

"Jestvuje riziko, že sa v Nemecku stanete daňovým rezidentom," uvádzala banka v liste podnikateľovi. List obsahoval upozornenie, že "treba konať rýchlo", inak "Vám v Nemecku hrozia obrovské daňové povinnosti".

Banka navrhla podnikateľovi, aby sa formálne usadil vo Švajčiarsku, aby si v Zürichu prenajal trojizbový byt, s čím by súviselo získanie povolenia na pobyt. Potom by mohol požiadať úrady o paušálnu daň.

Okrem toho UBS bankovú schránku podnikateľa bez jeho vedomia zmenila na určitý druh zaisteného (hedžového) fondu. Podnikateľ, ktorého majetok bol ešte pred dvoma rokmi v UBS 50 miliónov eur, preto teraz údajne dlhuje banke asi 7 miliónov eur. Tvrdí, že si s bankou dohodol len zmluvu o poradenstve.

Banka vyhlásila, že obvinenia vyšetrí. Informovali o tom nemecké denníky Handelsblatt, Bild-Zeitung, Rheinpfalz am Sonntag a Frankfurter Rundschau.


Zdroj: TASR
 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |