Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu - Časť 1.

2020-08-10  (20:42)

 - Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu  - Časť 1.

11.8.2015

Realistický scenár doktora vojenských vied Konstantina Sivkova vyvolal paniku na Západe  

Jevgenij Černych 

Situácia vo svete je teraz dosť napätá. Islamský štát, Jemen, Ukrajina…  To ani zďaleka nie je úplný zoznam bojísk planéty. A to hlavné: vojská NATO sa čoraz viac približujú k hraniciam Ruska. Už si osvojujú Pobaltie. Pred pár dňami USA oznámili, že úspešne uskutočnili test supermocnej protibunkrovej bomby, ktorá zlikviduje akýkoľvek jadrový objekt protivníka, nech by bol akokoľvek spoľahlivo chránený. Formálne tento  test je odkazom pre Irán, aby bol zhovorčivejší na rokovaniach o jadrovej problematike. Ale v skutočnosti je to hrozivý náznak Moskve, že Yankeeovia v ľubovoľnej chvíli dokážu zruinovať naše jadrové elektrárne a vojenské jadrové objekty, premeniac Rusko na jeden veľký Černobyľ. 

Čo robiť? Nechať sa vtiahnuť do ďalších v poradí pretekov v zbrojení? Stačila Reganovská pasaca Hviezdnych vojen, ktorá vyčerpala ZSSR. A Rusko teraz ani nemá také  zdroje na preteky ako za čias Sovietskeho zväzu. 


Asymetrické východisko

„Pre nás je situácia dnes neporovnateľne horšia ako pred pol storočím, - správne podotýka vojnový expert Konstantin Sivkov. - Je oslabený ekonomický potenciál, vznikla kritická pre bezpečnosť krajiny závislosť vo vysokých technológiách od hlavného protivníka, bol stratený duchovný základ, ktorým bola komunistická idea, chýba rozsiahle spoločenstvo spojencov  v Európe na spôsob Varšavskej zmluvy,  priemyselne-finančnej sfére dominujú západne orientovaní oligarchovia a s nimi spojení liberálni úradníci.  Súperiť vo vojensko-technickom ohľade s NATO a jeho stúpencami Rusko jednoducho nedokáže.

Západ upevňuje úspechy predchádzajúcich etáp studenej vojny a začal prípravu na jej ukončenie.  V  konečnom dôsledku Rusko musí byť zlikvidované.“

Veľmi pesimistický obraz.  Tak to vyzerá, že nám nezostáva nič iné, ako zdvihnúť ruky nad hlavu a spoločne sa vzdať ujovi Samovi? 

 

REUTERS

Súperiť vo vojensko-technickom ohľade s NATO a jeho stúpencami Rusko jednoducho nedokáže.

Foto: REUTERS


Sivkov však navrhuje nekapitulovať, ale súrne vytvoriť superzbraň. Ktorá vylúči akúkoľvek hrozbu rozsiahlej vojny proti Rusku, dokonca aj za podmienok absolútnej prevahy protivníka v prípade tradičných systémov útoku. 


„Hľadanie asymetrických ciest zabezpečenia strategického odporu sú životne nevyhnutné pre krajinu.  O tom aj hovoril náš prezident, zdôrazniac, že sa nebudeme nechávať zatiahnuť do pretekov v zbrojení, ale podnikneme asymetrické opatrenia. Je celkom očividné, že reč je o principiálne nových systémoch zbraní, založených na iných myšlienkach ako už existujúce.“  


Týmto zbraniam aj zasvätil doktor vojenských vied Sivkov svoju senzačnú správu, uverejnenú pred pár dňami vo Vojensko-priemyselnom kuriérovi. 


Správa má jednoduchý názov:  Jadrový  specnaz. Prežijú len krajiny BRICS. 
Západní experti, média ju so znepokojením rozoberajú.  Bodaj by nie! Sivkov objavil „achillovu pätu“ USA. To, čo sa predtým považovalo za výhodu Yankeeov! Ich geografická poloha. Dve svetové vojny sa Američania schovávali za oceánom, ďaleko od dejísk bojov. A zarábali miliardy, dodávajúc bojujúcim krajinám zbrane, techniku, muníciu, potraviny, atď. 

Teraz sa im schovať nepodarí. Sivkov navrhuje zaútočiť na túto „pätu“. 

Ako? Tu sú úryvky z jeho správy. 


Jedného dňa bez Ameriky 


„Rusko sa nachádza na Euroázijskom kontinente. Hlavná, pôvodná časť jeho územia, na ktorej sa nachádza väčšia časť jeho obyvateľstva, je vzdialená od oceánskych a morských priestranstiev, - píše Sivkov. -  Priemerná nadmorská výška garantuje ochranu pred zatopením dokonca aj v prípade rozsiahlych katastrofických javov, sprevádzaných silnými cunami (megacunami).


Iná situácia je v USA. Viac ako 80 percent obyvateľstva žije v pobrežných oblastiach, ktoré majú nevýrazné prevýšenia nad úrovňou oceánu. Tam sa nachádzajú taktiež aj hlavné výrobné kapacity krajiny. Dokonca aj relatívne slabé cunami o  výške niekoľko desiatok  metrov  môžu mať katastrofické následky pre USA. Dosť názorne to demonštroval uragán Katrina. New Orleans, zatopený Katrinou, ešte aj dnes, 10 rokov po katastrofe, pociťuje následky.


Ďalšou geofyzikálnou  zvláštnosťou Ruska je to, ž hlavná časť jeho územia na Sibíri spočíva na hrubých   (niekoľko kilometrov) vrstvách bazaltu. Predpokladá sa, že tieto platformy vznikli  v dôsledku erupcie supervuklánu približne pred štvrť miliardou rokov. Preto údery, dokonca aj mimoriadne silné, nespôsobia ku katastrofickým geofyzikálnym následkom.  

 

REUTERS
Dokonca aj relatívne slabé cunami o  výške niekoľko desiatok  metrov  môžu mať katastrofické následky pre USA  Foto: REUTERS

А aká je situácia v USA? Predovšetkým priťahuje pozornosť Yellowstonský národný park, ktorý sa nachádza v  kotli Yellowstonského supervulkánu. Približuje sa k obdobiu svojej aktivizácie, čo sa deje s periodicitou  600 tisíc rokov. Môže vybuchnúť v ľubovoľnej chvíli. Príznaky nárastu jeho aktivity sú viditeľné. Preto postačí relatívne malý impulz, napríklad úder  munície megatonovej triedy, aby bola vyvolaná erupcia. Následky budú katastrofické pre USA  - štát jednoducho zmizne. Celé jeho územie pokryje hrubá (niekoľko metrov alebo dokonca niekoľko desiatok metrov) vrstva popola. 

Ešte jednou zraniteľnou  zónou USA z geofyzikálneho  hľadiska je San Andreas – trhlina o dĺžke  1300 kilometrov medzi tichooceánskou a severoamerickou litosferickými doskami. Prechádza pozdĺž pobrežia po území štátu Kalifornia, niekto po suchu, čiastočne pod vodou. Paralelne prechádzajú trhliny  San Gabriel a San Hosinto. Je to oblasť geofyzikálnej  nestability, ktorá je zdrojom zemetrasení o magnitúde do 8,5 stupňov podľa Richterovej stupnice. Pôsobenie s pomocou  dosť silných jadrových zbraní môže iniciovať katastrofické javy, ktoré dokážu kompletne zlikvidovať infraštruktúru USA na Tichooceánskom pobreží s pomocou  rozsiahlych cunami. 

Nakoniec, nesmieme zabúdať na atlantické a tichooceánske transformné trhliny. Nachádzajúc sa paralelne s obrysom brehu na východnom aj  západnom pobreží USA, môžu poslúžiť ako zdroj  veľkých cunami, ktoré spôsobia katastrofickú ujmu v značnej hĺbke od brehu. 

Tak to vyzerá, že z geofyzikálneho hľadiska je USA dosť zraniteľná krajina. Zostáva zistiť, s pomocou akých prostriedkov sa dá iniciovať tak rozsiahle geofyzikálne procesy. 

Pozrime sa do dejín. V roku 1961 nad severným okrajom Novej Zeme vo výške viac ako päťtisíc metrov bola odpálená najväčšia v dejinách termonukleárna hlavica. Podľa známych odhadov – 58 Mt. Ale západní experti dospeli k záveru, že to nebola maximálna  sila. Keďže podľa radu príznakov sovietska superbomba nemala obal z uránia-238,  ktorý dokáže zväčšiť intenzitu výbuchu prinajmenšom 1,5 až 2 násobne, teda na viac ako  100 Mt.  Hlavica bola  vyrobená  v podobe 16-tonovej bomby, ktorá bola zhodená  z lietadla Tu-95. Dnes hlavicu o takej sile, podľa odhadov experimentátorov z jadrového  centra Ruska v Sarove a veľkého ruského odborníka v tejto oblasti dokotora technických vied Igora Ostrecova, je reálne vyrobiť v rámci hmotnosti  5–7  ton. Teda sa dá ľahko napasovať do charakteristík ťažkej rakety (hmotnosť rakety Satana je cca 8 ton). Dokážu ho zdvihnúť aj družice, ktoré sa v súčasnosti vyvádzajú na obežnú  dráhu. 

Obmedzenia na silu jednotlivých hlavíc v existujúcich dohodách o parite jadrových arzenálov neexistujú. Je v nich reč len o kvantite. Ale pre superzbraň nebude treba veľa hlavíc.

Pokračovanie čoskoro

Zdroj: http://www.kp.ru/daily/26363.5/3244637/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |