Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu - Časť 2. - chelemendik.sk

 

Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu - Časť 2.

2019-06-26  (16:33)

 - Superzbraň Kremľa: USA spláchne obrovské cunami! Alebo zasype popol Yellowstoneského supervulkánu  - Časť 2.

12.8.2015
 

Časť 1. nájdete TU:


Garantovaným  zdrojom katastrofických geofyzikálnych procesov môže byť predovšetkým úder zasadený Yellowstoneskému supervulkánu. Dokonca  aj jednorázový pozemný výbuch 5–7-tonovej hlavice vyvolá mocnú  erupciu. V dôsledku toho USA prestanú existovať, hoci aj pre ostatný svet budú následky katastrofické. Najmenej utrpí Rusko  – z dôvodu svojej vzdialenosti od miesta erupcie, rozmerov územia a miesta nachádzania sa. Taktiež relatívne malá bude ujma  pre štáty, nachádzajúce sa na opačnej ako USA časti zemegule. V každom prípade vak erupcia, zdôraznime, sa stane katastrofou pre celú civilizáciu.  Ale nato aj existuje podobná zbraň. Už len možnosťou  svojho použitia musí zabrániť akejkoľvek myšlienke na agresiu proti Rusku.


GLOBAL LOOK PRESS

Yellowstonský vulkán sa približuje k obdobiu svojej aktivity, čo sa deje raz za 600 tisíc rokov
Foto: GLOBAL LOOK PRESS

 

Druhým variantom megaúderu je vyvolanie gigantických cunami. To je myšlienka zosnulého akademika Sacharova. Podstata spočíva v tom, by bolo odpálených niekoľko hlavíc  vo vypočítaných bodoch pozdĺž atlantických a tichooceánskych transformných trhlín  (v rámci 3–4 na každej) v hĺbke 1,5 až 2 kilometre. V dôsledku toho, podľa výpočtov Sacharova a iných vedcov, sa sformuje vlna, ktorá pri pobreží USA dosiahne výšku 400–500 a viac metrov! Keď sa zrúti na kontinent, spláchne všetko na vzdialenosti viac ako  500 kilometrov. Ak výbuchy sa zrealizujú na väčších hĺbkach, blízko odo dna, kde zemská kôra na miestach dotyku litosferických dosiek je obzvlášť tenká, môže byť zemská kôra lokálne porušená. Magma, vstúpiac do kontaktu s oceánskou vodou, mnohonásobne zosilní intenzitu výbuchu. V takom prípade výška cunami dosiahne viac ako 1,5 kilometra a postihnutá zóna prevýši  1500 kilometrov od brehu. Bude to výnimočná „čistá“ zbraň! Jadrová zima nenastane, pretože nevzniknú obrovské prachové oblaky a vodná para sa zrúti na zem v podobe príšerných rádioaktívnych lejákov blízko od svojho  vzniku, teda na tie isté USA. Takýto úder nesporne vyvolá tektonickú aktivitu v celom regióne, vrátane, celkom možné, že aj erupciu Yellowstoneského supervulkánu.  Spätná  vlna zase spláchne Európu. Teda celý blok NATO. Bude to obludná katastrofa!

Ale to je asymetrická hrozba použiteľná iba ako posledná možnosť – zmiznú  nejaké regióny Ruska, zmizne aj celá  západná  civilizácia. Ku katastrofickým geofyzikálnym následkom privedie odpálenie jedinej silnej hlavice v oblasti trhlín  San Andreas, San Gabriel alebo San Hosinto.


Apokalypsa – jednoducho a lacno 


„Zmienené  scenáre svedčia o tom, že potrebné  množstvo superhlavíc v roli asymetrickej zbrane je dosť malé, cca desať kusov, - tvrdí Sivkov. - To vytvára priaznivé podmienky na ich garantované použitie. 

Doprava hlavice na miesto určenia môže  byť  zabezpečená rôznymi spôsobmi. Predovšetkým –  na niekoľkých monoblokových ťažkých balistických strelách,  ktoré,  štartujúc spolu s spolu s raketami zaistenia, dokážu garantovane prekonať všetky možné dokonca aj vo vzdialenej perspektíve protiraketové systémy protivníka. Malé množstvo špeciálnych šachtových odpaľovacích zariadení je dosť ľahké zabezpečiť spoľahlivým systémom obrany, vybudovaným ako na silovej obrane, tak aj na princípe  utajenia. Takáto raketa môže  byť vytvorená pre strategické ponorky systému Tajfún  (projekt 941).  Ich raketové šachty sú určené pre 96-tonové R-39,  čo umožňuje „ s rezervou“ umiestniť modernú ťažkú raketu, majúcu požadovanú hmotnosť. Jedna takáto loď postačí, aby bolo zabezpečené  asymetrické zadržiavanie.  


Superhlavice sa môžu integrovať aj s perspektívnymi hypersonickými raketami, požívanými z ponoriek alebo z pozemných odpaľovacích zariadení, Taktiež superhlavice môžu byť vopred tajne inštalované v požadovaných bodoch na hĺbkových pozíciách z lodí vojenskej námornej flotily, zamaskovaných za civilné lode. So zabezpečením možnosti dopraviť k ním počas obdobia ohrozenia povel na odpálenie s využitím kombinovaného systému spojenia, zebezpečujúceho garantovaný príchod signálu. Po stabilizácii situácie sa hlavice dajú  vybrať s pomocou špeciálnych lodí. 


Čas na vypracovanie a výrobu   hlavíc  požadovaného kalibru, podľa odhadov odborníkov, môže tvoriť  5–6 až 10–12 rokov. Približne rovnako veľa času je potrebného na skonštruovanie a výrobu potrebného počtu nosičov. Teda asymetrická superzbraň sa môže v Rusku objaviť behom najbližších 10 rokov. Jej objavenie sa vylúči akúkoľvek hrozbu rozsiahlej vojny proti našej krajiny, dokonca aj v prípade absolútnej prevahy protivníka pokiaľ ide o systémy tradičných zbraní.“


Len netreba bedákať o „ľudožrútskom pláne“, páni! Sivkov neraz zdôrazňuje vo svojej správe, že to je práve spoľahlivá zbraň zadržiavania chúťok západných „ľudožrútov“. Nie nadarmo tam teraz zavládla panika. Veď Sivkovova správa je celkom realistická.  Tým viac, že samotný akademik-fyzik Andrej Sacharov, jeden zo spolutvorcov sovietskej vodíkovej bomby  a neskôr disident, sa zaoberal týmto projektom. Populárne fantastické  thrillery  Hollywoodu o obrovských cunami a supervulkánoch sa o  5-10 rokov môžu stať realitou. A možno, že už aj dnes…  Keďže poznám Konstantina Sivkova, predpokladám, že vo svojej správe neuverejnil ani zďaleka všetky informácie o asymetrickej superzbrani Ruska.


Kto je kto 


Konstantin Valentinovič Sivkov, 61 rokov. V roku 1976 absolvoval Vojensko-námorné učilište Popova. Začal slúžiť v námorníctve. V rokoch 1995 až 2007  slúžil v Generálnom štábe Ozbrojených síl Ruska. Kapitán prvého rangu v zálohe. Doktor vojenských vied. Odborník v oblasti vojenskej politológie. Zúčastňoval sa na  vypracovaní doktrínových dokumentov definovania budovania  použitia Ozbrojených síl RF. 


Z archívu KP


Spiaci supervulkán 


Nachádza sa v Yellowstoneskom národnom parku  na severozápade USA. Výška  – 2805 m. Veľkosť  kráteru - 55 km krát 72 km. Ruiny krátera boli objavené až v roku 1960 zo satelitov. Pod krátrom sa nachádza obrovská bublina rozpálenej magmy. Hĺbka bubliny je viac ako  8000 metrov. Teplota vo vnútri viac ako  800 °C. Preto je v národnom parku  veľa gejzírov. Behom posledných 17  miliónov rokov z Yellowstoneského supervulkánu pochádzalo cca 150 erupcií. Tri z nich boli obrovské. K prvej supererupcii došlo pred   2,1  milióna rokmi. Rozpadli  sa horské reťazce, bolo vyhodených do atmosféry  2500 km3 hornín. Do  výšky 50 km.  Vulkanický popol pokryl viac ako štvrtinu územia Severnej Ameriky. Druhá erupcia bola pred 1,27 milióna rokmi. 280 km3 emisií. Tretia erupcia sa konala pred  640 000 tisícmi rokov. Bola dvakrát slabšia ako prvá. 

Behom posledných rokov sa objavili znepokojujúce príznaky, že spiaci vulkán sa začína znovu prebúdzať. 


Komentár 


Andrej Fursov, historik: Yellowstone – tisícka atómových bômb!


„Po prvýkrát som sa o Yellowstoneskom supervulkáne dozvedel v  60-tých rokoch z časopisu Nauka i žizň. Vraj ľudia, ktorí sa prechádzajú po tomuto úžasnému parku, nevedia – každú  chvíľu môže vybuchnúť! Súdiac podľa informácií, ktoré som získal z rôznych zdrojov, vrátane rozhovorov so známymi geofyzikmi, výbuch je neodvratný. Hovorí sa o rôznych dátumoch v rozmedzí 2016 – 2074.  bude to tisícka atómových bômb. 


Posledný veľký výbuch takéhoto druhu bol v roku 545 nášho letopočtu. O intenzite 100 jadrových bômb. Zobudila sa supersopka medzi Sumatrou a Javou  (zrejme predtým to bol jeden ostrov). Súdiac podľa byzantských a čínskych kroník, 18 mesiacov na zemou sa vznášali oblaky z popola, pršalo, bola zlá úroda.  Prírodná katastrofa definitívne pochovala starý svet. Oslabli tradičné geopolitické centrá Starého Sveta Byzancia a Irán. Zato však táto  geoklimatická  nestabilita a súvisiace s ňou pandémie sa stali priaznivým pozadím pre vznik a expanziu islamu. Výbuch iba stovky bômb priviedol k takýmto následkom. 


K čomu privedie výbuch tisícky prírodných jadrových bômb v Yellowstone nie je vôbec jasné. Určite nezlikviduje život na planéte. Ale môže kardinálne zmeniť trajektóriu rozvoja celej súčasnej civilizácie. Priemerná teplota klesne o  15-20 stupňov. Niektorí geológovia prognózujú pokles o celých 50 stupňov, ale predpokladám, že to je príliš extrémna predpoveď. Dokonca aj 15-20 bude celkom dosť, nikomu sa to nebude zdať málo. Sergej Tomašev napísal cyklus fantastických románov Zima. Veľmi odporúčam. Za podmienok zimy je kapitalizmus nemožný. Iba mobilizačnná ekonomika  veľmi tvrdou hierarchickou  štruktúrou, kontrolou nad distribúciou zdrojov... 


Bombu-cunami vymysleli Američania


V roku 1999 USA odtajnili projekt Seal (Tuleň)  z čias druhej svetovej vojny na vytvorenie supermocnej zbrane fungujúcej na princípe umelého cunami. Myšlienku Tuleňa navrhol v roku 1943 americký dôstojník E. Gibson. Pozporujúc podvodné výbuchy v priebehu inžinierskych prác, všimol si vznik silných vĺn na povrchu. To je celkom očividné. Ale múdry Gibson si pomyslel: čo ak by sme odpálili pod vodou mocnú nálož s bojovými cieľami? Obrovská ničivá vlna zasiahne územie protivníka. Vojenské  námorníctvo USA schválilo túto myšlienku. Vláda Nového Zélandu poskytlo  testovacie územie. Riadil projekt  profesor Tomas  проектом profesor Thomas Leach z Univerzity v Aucklande. V rokoch 1944-1945  bolo  uskutočnených viac ako 3700 (!) experimentálnych podvodných výbuchov pri pobreží Novej Kaledónie. Zdá sa, že sa podrailo  vytvoriť 10-metrovú vlnu cunami. 


Na základe experimentov sa zrodil projekt Bomby-cunami. Na vzdialenosti  8  km od brehu protivníka naukladať do jednej línie 2  milióny náloží  dynamitu, spojiť káblom a naraz odpáliť. Zrodí sa ozajstné cunami.  Sami vidíte, koľko  času a síl bude nato potrebných! A aj protivník nebude pokojne pozorovať ako chystáte „bombu“ pri jeho brehu. Projekt zastavili po objavení sa jadrových bômb. Oveľa efektívnejšie  „ženú vlnu“. 

Dokázať, že cunami bolo vyvolané  umelou jadrovou bombou v súčasnosti je veľmi zložité, hovoria experti. To nie je inštalácia 2 miliónov jednoduchých náloží s dynamitom pod nosom protivníka. A ešte keď sa bude konať aj silné  zemetrasenie ako v Japonsku na Fukušime! Rádioaktivita v morskej vode sa dá ľahko hodiť na haváriu jadrovej elektrárne... 

Mimochodom, najzraniteľnejší pre cunami bomby sú práve USA. A ich spojenci Anglicko, Japonsko. 

Zdroj: 
http://www.kp.ru/daily/26363.5/3244637/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |