Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sulík je podľa Fica klamár - chelemendik.sk

 

Sulík je podľa Fica klamár

2020-09-26  (15:16)

 - Sulík je podľa Fica klamár

Poslanci za SaS si fotili lístky, že nevolili Trnku


3.11.2010


Bratislava - Poslanci koaličnej SaS sa poistili a svoj hlasovací lístok použitý pri tajnej voľbe generálneho prokurátora si odfotili mobilným telefónom spolu s vlastným poslaneckým preukazom. Fotku poslali potom predsedovi strany Richardovi Sulíkovi.

Asi hodinu po neúspešnej voľbe nového generálneho prokurátora to novinárom prezradil poslanec SaS Juraj Droba, ktorý to považuje za normálne.

"Dobrovoľne som sa rozhodol zdokumentovať si svoje hlasovanie aj fotografiou, aby nevznikli ani najmenšie pochybnosti o tom, koho poslanci SaS volili. Ak sa ma moji voliči spýtajú, či náhodou nepochybil niekto z SaS, tak ja budem vedieť preukázať, že ja nie," povedal Droba. 

Aliancia Fair-play pred voľbou generálneho prokurátora vyzývala politikov na zverejnenie svojho hlasovania z úcty k voličom. Droba tvrdí, že tak nespravil ani na podnet aliancie, ani vedenia straníckeho klubu.

Smer-SD: Je to hrubé porušenie ústavy 

Predseda Smeru-SD Robert Fico to označil za hrubé porušenie ústavy. Poslancov SaS na čele s ich šéfom Richardom Sulíkom nazval avanturistami a dobrodruhmi.

Sulík je podľa Fica klamár, lebo krátko pred tajnou voľbou sa vyjadril, že tajná voľba bude naozaj tajná a nebude sa môcť dať skontrolovať, kto ako volil.

  

"Ak sa udialo to, čo videlo množstvo svedkov v hlasovacej miestnosti, nemá čo robiť Sulík na poste predsedu parlamentu. Takýto hrubý zásah proti ústave SR tu ešte nikdy nebol. Takéto zneváženie poslaneckého mandátu, takáto nedôvera voči poslancom. Veď to je úplne trápne, aby si niekto fotil vlastný poslanecký preukaz ako dôkaz, že to je on," povedal Fico.

Podľa neho to si tam mohli rovno odfotiť s hlasovacím lístkom aj vlastnú tvár zľava, sprava a spredu ako nejakí zločinci.

Voľbu generálneho prokurátora označil za prejav rozvratu vládnej koalície a prehlbovania sporov medzi predsedom SDKÚ-DS Mikulášom Dzurindom a premiérkou Ivetou Radičovou.    

Podpredseda strany Dušan Čaplovič povedal, že videl vo vedľajšej kóji v hlasovacej miestnosti, ako si hlasovací lístok fotí na mobil aj poslanec SaS za Obyčajných ľudí Igor Matovič.

"Poslanci SaS posielali MMS-ky predsedovi strany Sulíkovi. Poslanci vraveli, že Sulík sa sťažoval, že ich má toľko, až mu kolabuje mobil. Pán Matovič to nijak nezakrýval," povedal pre Aktuálne.sk Čaplovič.

Repete vo štvrtok

Nového generálneho prokurátora sa v stredu parlamentu na prvýkrát zvoliť nepodarilo. Ani jeden z troch kandidátov nezískal v tajnej voľbe nadpolovičnú väčšinu hlasov prítomných poslancov.

Juraj Droba

Poslanec za SaS Juraj Droba ukázal fotku na mobile ako dôkaz svojej tajnej voľby

Doterajšiemu generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi chýbali na znovuzvolenie štyri hlasy. Ak by Trnka svoj post obhájil, predsedníčka vlády Iveta Radičová by zvažovala aj svoju rezignáciu.


Hlasovanie si poslanci zopakujú vo štvrtok krátko predpoludním. 

Trnka protežovaný opozíciou získal 70 hlasov (60 proti, 17 sa zdržalo), Eva Mišíková ako kandidátka troch koaličných strán SaS, KDH a Most-Híd 49 hlasov (84 proti, 14 sa zdržalo) a Ján Hrivnák ako kandidát SDKÚ-DS 28 hlasov (98 proti, 21 sa zdržalo). Jeden hlas bol neplatný.

Do druhého kola postúpili dvaja najúspešnejší kandidáti, Trnka a Mišíková.


Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


apius2770   |   2010-11-04  (18:18)
50%  
mínus plus
  Náhodou tie mobily sa mi páčia. Je to trocha neštandartné, ale takéto ťahy vpúšťajú svetlo do kdečoho.Je to fain. Inak sa to asi ani nedá.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |