Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sulík dal funkcie sponzorom - chelemendik.sk

 

Sulík dal funkcie sponzorom

2020-05-25  (14:42)

 - Sulík dal funkcie  sponzorom

Štedro dotovali stranu šéfa parlamentu Sulíka, dnes sedia na lukratívnych kreslách v štátnych podnikoch.

  Ľubor Benkovič, ktorý dal celkovo strane SaS 180-tisíc eur, sa stal predsedom Dozornej rady Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy. Do dozornej rady bratislavského letiska sa zas dostal Jozef Boskovič, ktorý sulíkovcov podporil 60-tisícmi eur.                           

Benkovič potvrdil, že post mu ponúklo priamo vedenie SaS. "Niekoľkokrát som dostal ponuku od predsedu a vedenia strany, aby som to zobral.“ Odmieta však, že by funkciu získal, lebo SaS daroval peniaze. To isté tvrdí aj Boskovič. "SaS som finančne podporoval od jej vzniku, dávno predtým, ako sa komukoľvek z nás čo i len snívalo, že niekedy budeme súčasťou vládnej koalície,“ reagoval.

Šéf SaS Richard Sulík odmieta, že by obaja biznismeni získali funkcie vďaka finančným darom. Hovorí, že do štátnych podnikov dosadil svojich známych, lebo im dôveruje.

"Majú dohliadať na to, či je všetko v poriadku. Títo dvaja páni sú tí, ku ktorým má vedenie strany mimoriadne vysokú dôveru,“ podotkol predseda SaS.
Peter Kunder z Aliancie Fair-play spochybňuje prideľovanie funkcií na základe straníckeho kľúča. "Nie je šťastné, keď tieto miesta dostávajú ľudia spätí s politickou stranou, pretože nemá ísť o záujmy strany, ale štátu.“

Kundera upozorňuje, že súčasná vládna koalícia si predsavzala, že do funkcií bude vyberať najschopnejších odborníkov. "Je zarážajúce, že rovnako ako predošlé vlády rozdeľuje funkcie podľa straníckej príslušnosti.“
Benkovič šéfuje dozornej dare elektrizačnej sústavy od konca septembra. Tvrdí, že dôvodom, prečo ho oslovili, je, že ho v strane poznajú z ľudskej a pracovnej stránky.

"Mojou hlavnou úlohou je dohliadnuť na to, aby zmluvy boli v prospech SEPS-u, a nie niekoho iného.“ Sústava je štátnym kolosom zabezpečujúcim prenos elektrickej energie na území Slovenska. Jej minuloročné tržby dosiahli 406 miliónov eur, zisk predstavoval 11,5 milióna eur. Tento štátny podnik vzbudil pozornosť po nástupe vlády Ivety Radičovej, keď vyšlo najavo, že bývalé vedenie si schválilo 24-mesačné odstupné.

Keď Sulík v roku 2009 ohlásil vznik SaS, Benkoviča a Boskoviča označil za svojich sponzorov. Obaja podľa Sulíka prispeli na rozbehnutie strany po vyše 30-tisíc eur. Strana oficiálne vykázala, že od Benkoviča doteraz prijala na daroch a členskom 180-tisíc eur, od Boskoviča 60-tisíc. Biznismeni figurujú medzi najväčšími podporovateľmi strany. Viac dali už len Sulík a minister hospodárstva Juraj Miškov.

Benkovič o sebe hovorí ako o človeku, ktorý si zarobil dostatok peňazí a už môže aj rozdávať. Podnikať začal v roku 1990, vlastnil úspešnú firmu zaoberajúcu sa výrobou z papiera a lepenky, ktorú nedávno odpredal Američanom. Do štátneho podniku podľa vlastných slov nešiel pre peniaze. Za výkon funkcie v dozornej rade vraj berie tisíc eur mesačne.

Boskovič odmietol prezradiť, akú odmenu dostáva od bratislavského letiska. Podľa Sulíka berie tristo eur mesačne. "Môžem vám garantovať, že to nie je motivácia pre pána Boskoviča,“ podotkol. Boskovič je majiteľom distribučnej spoločnosti a firmy, ktorá sa zaoberá prevádzkovaním hracích automatov. Mária Mihaliková


Minirozhovor
Sponzor strany SaS Ľubor Benkovič pre HN:

V dozorných radách by mali byť ľudia s čistou minulosťou

Stali ste sa členom Dozornej rady Slovenskej elektrizačnej a prenosovej sústavy. Ako sa ste sa dostali k tejto funkcii?
Bola mi ponúknutá.

Kým?
Bola mi ponúknutá stranou Sloboda a Solidarita. Doteraz som s politikou nič nemal, ale z dôvodu dôvery vedenia strany som prijal funkciu v dozornej rade. Myslím si, že do dozorných rád by mali byť kooptovaní ľudia s čistou minulosťou, bez akýchkoľvek vzťahov k lobistickým skupinám.

Stranu SaS finančne podporujete. Dali ste jej dary niekoľko tisíc eur. Súviselo to so získaním funkcie?
To nie. Niekoľkokrát som dostal ponuku od predsedu a vedenia strany, aby som to zobral. Dôvodom, prečo ma oslovili, je, že ma poznajú z ľudskej a pracovnej stránky. Mojou hlavnou úlohou je dohliadnuť na to, aby zmluvy boli v prospech SEPS-u, a nie niekoho iného.

Prečo ste sa rozhodli podporiť SaS?
Nebol som celkom spokojný s vývojom spoločnosti, ktorý tu dovtedy bol. Myšlienky, ktoré presadzuje Richard Sulík, či to bol odvodový bonus alebo rovná daň, sú mi veľmi, veľmi blízke.

Za výkon funkcie v dozornej rade budete dostávať odmenu?
Je to okolo tisíc eur mesačne.

 

hnonline.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |