Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sulík: Viesť by nás mohla Radičová - chelemendik.sk

 

Sulík: Viesť by nás mohla Radičová

2020-07-07  (09:14)

 - Sulík: Viesť by nás mohla Radičová
Šéf mimoparlamentnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík si vie predstaviť na poste lídra prípadnej dvojkoalície s opozičnou SDKÚ bývalú poslankyňu parlamentu Ivetu Radičovú.

Novinárom na tlačovej besede povedal, že podmienka výmeny lídra prípadnej dvojkoalície týchto strán je seriózna. Reakcia SDKÚ, ktorá ju označila za neserióznu, ho prekvapila. Ak Dzurinda lídrom zostane, zrejme to bude znamenať koniec predvolebnej spolupráce, pripustil Sulík.

"Ja si pani Radičovú predstaviť viem," povedal novinárom Sulík. Uviedol, že nebude zatiaľ hovoriť žiadne iné mená. Zdôvodnil to tým, že nechce spôsobovať ďalšie iritácie. Strana je podľa neho presvedčená, že osoba šéfa opozičnej strany na čele prípadnej dvojkoalície je pre ich voličov neakceptovateľná. "Mohol by nám ubudnúť počet voličov," tvrdil Sulík. Dôvodom je, že Dzurinda je v politike "príliš dlho" a vedie rebríčky najnedôveryhodnejších politikov. Povolebnú spoluprácu však nevylúčil.

Radičová: Je to nezmysel

Iveta Radičová si však nevie predstaviť, že by bola lídrom dvojkoalície. Pripomenula, že už minulý rok v máji rozhodla, že sa o post lídra strany pre tohtoročné parlamentné voľby uchádzať nebude. Dôvodom vtedy bola nedostatočná podpora šéfov regionálnych štruktúr strany.

Radičová tvrdí, že si Sulíkov názor váži, označila ho však za nezmysel. Pripomenula tiež, že v strane už zo stanov vyplýva, že predseda je tiež lídrom kampane. Je podľa nej vecou "sebaúcty každého politického subjektu", aby o lídrovi svojej kandidátky nereagoval po návrhu iného politického subjektu. "Programovo, hodnotovo, principiálne máme k sebe veľmi blízko a práve na programovej blízkosti by bolo potrebné a je potrebné založiť všetky naše rozhovory," uviedla. Tvrdila tiež, že ponuka dvojkoalície, ktorá vyšla od SDKÚ, je ponukou na istotu účasti v parlamente. "A to i s potenciálom mať vlastný poslanecký klub," uzavrela.

Opozícia musí podľa Bugára načrtnúť alternatívu

Opozícia musí podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára určitým spôsobom načrtnúť alternatívu k súčasnej vláde. "Hovorím o programovej alternatíve, nie koalícii. V septembri 1997 vtedajšie tri strany maďarskej koalície a tri strany pod pokrývkou Modrej koalície začali spolu rokovať o programových tézach, ktoré by boli spoločné, keby sa dostali k moci. V decembri sme uzavreli zmluvu, všetci sme to podpísali okrem Miklósa Duraya. Za neho to podpísal Arpád Duka-Zólyomi a výsledkom bolo, že oveľa jednoduchšie sme mohli vytvoriť vládu v roku 1998. Teraz sa takéto nerobí," uviedol Bugár.


Bugár: Opozícia musí načrtnúť alternatívu


KDH podľa Bugára nejakú dobrú spoluprácu s SMK nemá. Sú opatrní. "SMK nechce s nami, SDKÚ je veľmi zdržanlivé a dokonca zo začiatku sa vyjadrovalo dosť tvrdo na našu adresu . SDKÚ nechce s SaS. Toto vytvára presvedčenie u ľudí, že opozícia je rozhádaná. Kto dá hlas rozhádanej opozícii? Pokiaľ toto nezmeníme, nebude alternatíva k súčasnému vládnutiu. Alternatívu môžeme vytvoriť len na základe určitej programovej zhody," vyhlásil Bugár.

Pokiaľ bude môcť opozícia podľa Bugára ukázať, že rokuje o tom, akou alternatívou by napríklad riešila krízu alebo akú alternatívu ponúkne mladým, potom by išli voliť. "Aby hovorili, že aha, títo vyriešia takýto môj problém, ktorý sa týka vzdelávania, pracovných miest, že majú na to spoločný recept . Pokiaľ toto nebudeme robiť, tak volič, ktorý je rozhodnutý nevoliť alebo nie je rozhodnutý koho voliť, tak ten je pre nás stratený. To je obrovská škoda," zdôraznil Bugár.

Ak sa podľa Bugára začne hovoriť o programovej alternatíve, možno sa začne hovoriť aj o tom, že tí, ktorí by mohli skončiť pod hranicou zvoliteľnosti, mohli by dostať určité možnosti neprepadnúť. "Ale ako, to by som teraz nehovoril. A ani o koalícii, ani o možnosti zúčastniť sa volieb na kandidátke inej strany. Keď ešte sme ani program nezačali, to nemá význam," povedal. Bugár sa však neobáva, že Most-Híd sa nedostane do parlamentu. "Obávam sa, že SaS sa nedostane do parlamentu a škoda tie hlasy stratiť," vyhlásil.

Zdroj: SITA

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |