Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sulík (SaS) je prekliatím slovenského politického systému - chelemendik.sk

 

Sulík (SaS) je prekliatím slovenského politického systému

2020-05-25  (14:41)

 - Sulík (SaS) je prekliatím slovenského politického systému

15.12.2010


Bratislava - Predseda Národnej rady SR Richard Sulík (SaS) je prekliatím slovenského politického systému, čo potvrdil aj svojim výrokom o možnom návrate k slovenskej korune.

Na utorňajšej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda Smeru-SD Robert Fico s tým, že euro je tá najlepšia vec pre Slovensko.

Sulík v komentári pondelňajších Hospodárskych novín napísal, že "je najvyšší čas, aby Slovensko prestalo slepo veriť rečiam lídrov eurozóny a pripravilo si plán B".

Fico tento výrok považuje za nebezpečný najmä smerom k slovenskej verejnosti. "Čo keď začnú ľudia zamieňať eurá za iné meny len preto, že sa niekto ráno prebral bohvie po čom?" pýtal sa Fico.

 

Tvrdí, že euro je jediná perspektíva, ktorú máme a je to projekt garantujúci Slovensku úspech do budúcnosti. "Vždy budeme stáť na strane tých, ktorí podčiarkujú význam a perspektívu tohto projektu," deklaroval.

 

Somálsko či Uganda?

Šéf najsilnejšej parlamentnej strany zároveň pripustil aj možný negatívny dopad Sulíkovho výroku v zahraničí. "Sme najslabší hráč v rámci eurozóny.

Kde chce pán Sulík predávať slovenské výrobky? V Argentíne, v Somálsku, v Ugande?" pýtal sa. Podľa neho musia takéto výroky zo strany Sulíka skončiť.

"Nech si píše svoje blogy a nech si ich dáva do šuplíka ako súkromná osoba, ale on je druhý najvyšší ústavný činiteľ. Verím, že jeho vyhláseniam nebude verejnosť pripisovať žiaden význam," podotkol expremiér.


Fico verí, že Sulík konal z nevedomosti a snahy zaujať za každú cenu. Smer-SD podľa slov svojho predsedu považuje členstvo Slovenska v eurozóne za jeden z najvýznamnejších novodobých úspechov našej krajiny.


Slovensko stratilo dôveryhodnosť

"Euro bolo zavedené pri masovej podpore verejnosti a je vnímané ako úspešný projekt. Každý, kto má štipku rozumu, si musí uvedomiť, že euro je prospešné pre Slovensko," zdôraznil.

Na druhej strane uistil, že Smer-SD vníma ťažkosti, ktorými v súčasnosti prechádzajú niektoré štáty eurozóny, veľmi citlivo. No stál a stojí za úsilím hlavných hráčov udržať euro.

"Budeme podporovať spoločné finančné stabilizačné mechanizmy, ktoré majú chrániť túto menu. Nikdy sme sa v týchto otázkach nesprávali utilitárne a nerobili sme na týchto témach politiku," dodal s tým, že Slovensko za posledných šesť mesiacov stratilo punc dôveryhodného člena eurozóny.

Minister financií Ivan Mikloš (SDKÚ-DS) v reakcii na Sulíkov výrok v pondelok podotkol, že euro by malo vydržať a je potrebné pre to urobiť všetko. Slovensko by malo zároveň zostať súčasťou eurozóny.

"Samozrejme, že vždy treba byť pripravený na všetky eventuality, ale teraz treba urobiť všetko preto, aby euro vydržalo, aby bolo silné," pripustil minister.


Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


apius2770   |   2010-12-14  (20:55)
46%  
mínus plus
  Myslím, že boj o jednotné stabilné euro neutojíme. Iba živíme agóniu.


gekon   |   2010-12-15  (15:59)
50%  
mínus plus
  je to šašo. ale v tomto ma pravdu.


Sheelagh   |   2010-12-17  (07:25)
50%  
mínus plus
  som dosť prekvapená, že Fico, ktorý by mal byť dosť sčítaný a vzdelaný politik, má taký názor čo sa eura týka .. EU aj s eurom ako výmysel slobodomurárov je prospešné tak akurát pre hŕstku bankárov ... jediný, kto tu má naozaj rozum a vidí, čo sa deje, je tuším český prezident Klaus.


Sheelagh   |   2010-12-17  (07:26)
50%  
mínus plus
  som dosť prekvapená, že Fico, ktorý by mal byť dosť sčítaný a vzdelaný politik, má taký názor čo sa eura týka .. EU aj s eurom ako výmysel slobodomurárov je prospešné tak akurát pre hŕstku bankárov ... jediný, kto tu má naozaj rozum a vidí, čo sa deje, je tuším český prezident Klaus.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |