Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sulík: Aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli ďalej cicať - chelemendik.sk

 

Sulík: Aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli ďalej cicať

2019-12-07  (17:58)

 - Sulík: Aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli ďalej cicať

Sulík: Rádio FM sa nezruší, odstavíme pijavice nasaté na STV

13. októbra 2010  11:27


Predseda SaS Richard Sulík podporuje razantný prístup svojho ministra kultúry a cestovného ruchu Daniela Krajcera, ktorý sa rozhodol zlúčiť Slovenskú televíziu a Slovenský rozhlas do jednej verejnoprávnej inštitúcie.Predseda parlamentu a šéf SaS Richard Sulík


Sulík si myslí, že je nutné návrh prerokovať v skrátenom legislatívnom konaní. "Túto radikálnu zmenu je nutné urobiť okamžite, aby sa prestala prehlbovať strata STV a aj preto, aby rôzni ľudia, ktorí sú nasatí ako pijavice na rozpočet STV, už nemohli ďalej cicať z tohto rozpočtu," konštatoval Sulík pred novinármi v Bratislave.

Zdôraznil, že Koaličná rada koncepciu odsúhlasila s tým, že by sa zlúčenie malo urobiť čo najrýchlejšie, povedal predseda SaS na margo podpory návrhu zo strany koaličných partnerov. "V tejto chvíli už nestačia čiastkové riešenia, to sme zažili v minulosti, treba jeden rázny rez," vysvetlil.

Sulík potvrdil, že sa Rádio_FM rušiť nebude

Na pravú mieru uviedol aj informáciu o údajnom rušení Rádia FM, keď potvrdil, že sa určite rušiť nebude. "Keby došlo k nejakým legislatívnym zmenám na pozadí, to sa nedá úplne vylúčiť, ale napríklad poslucháči tieto zmeny si určite nevšimnú," poznamenal.

Podľa jeho slov je situácia v STV katastrofálna a jej sledovanosť dramaticky klesá. "Môj osobný názor je, že pán Nižňanský (riaditeľ STV, pozn. red.) zlyhal ako manažér na celej čiare. Ja byť na jeho mieste by som sa hanbil vôbec tam chodiť každé ráno do roboty," dodal.

Rozsah vysielania Slovenského rozhlasu a televízie (SRTV) by sa podľa Krajcerovho návrhu mal zúžiť zo súčasných šiestich okruhov SRo na štyri a v prípade televízneho vysielania na dva okruhy.

Návrh by mal v novembri prerokovať parlament v skrátenom legislatívnom konaní, pričom v decembri by poslanci mali zvoliť nového šéfa inštitúcie. SRTV by mala začať fungovať od januára 2011.


Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Sheelagh   |   2010-10-13  (15:22)
45%  
mínus plus
  no výborne ! zlúčiť STV a Slovenský rozhlas a potom to určite celé predať (len o tom sa dozvieme až po zlúčení)! vynikajúci nápad ...


Mg   |   2010-10-14  (07:44)
50%  
mínus plus
  Presun do súkromných rúk im zaručí trvalú kontrolu tíchto médií. Kontrola len počas jedného volebného obdobia by bola málo účinná a časovo ohraničená.


anton47   |   2010-10-14  (13:52)
50%  
mínus plus
  Mg má úplnú pravdu.
Krajcer si pripravuje pôdu na budúce pôsobenie. Nie ako moderátor, ako ako majiteľ!
Deklarovaný - demokratický prístup k funkciám cez výberové konania je v tomto i v iných prípadoch FUČ. Priama voľba riaditeľa. Ak pochybí, kto ho odvolá ? On však 4 roky iste nepochybí a bude poslušne vykonávať pokyny. Aj preto s Mg súhlasím.


filip911   |   2010-10-16  (15:21)
50%  
mínus plus
  Ako veľmi vadia prisaté pijavice ,keď sú z iného košiara! Hotová demokracia.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |