Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Súkromný kapitál upevní silu čínskej armády - chelemendik.sk

 

Súkromný kapitál upevní silu čínskej armády

2020-01-11  (21:00)

 - Súkromný kapitál upevní silu čínskej armády

2.8.2012

Súkromní investori v Číne získajú viac možností na investovanie prostriedkov do obranného priemyslu krajiny. Informoval o tom denník China Daily s odvolaním sa na uznesenie Výboru obrannej vedy, techniky a priemyslu ČĽR a Hlavnej správy zbraní Ľudovej osloboditeľnej armády Číny /ĽOAČ/.


ĽOAČ sa aj tak sťažuje na financovanie. Poslednú dobu rastie obranný rozpočet každoročne viac ako o 10%. V tomto roku činil prírastok výdajov na obranu 11%. Obranné výdaje v Číne naďalej rastú rýchlejšie, ako HDP. Zvýšenie vojenskej sily ĽOAČ považujú v Pekingu naďalej za prioritné. Neľutujú na to nielen peniaze, ale aj hľadajú nové zdroje financovania obranného programu. Z tohto pohľadu je plne logické vyrovnanie práv súkromných investorov a štátnych podnikov pracujúcich v obrannom sektore.

Súkromné spoločnosti získajú teraz právo zúčastniť sa na vývoji a výrobe zbraní, ako aj na reštrukturizácii štátnych obranných podnikov. Neskôr sa spresní zoznam zbraní, na vývoj a výrobu ktorých sa môžu využiť prostriedky súkromných investorov. V uznesení sa okrem toho podotýka, že prístup do tohto sektoru budú môcť získať nielen investori z kontinentálnej Číny.

Čína realizuje v súčasnosti celý rad veľkých projektov spojených s vývojom nových bojových lietadiel, výrobou leteckých lodí a iných bojových lodí, rozvojom kozmického programu, rastom možností armády v dnešnej informačnej vojne s použitím počítačových sietí. Zapojenie súkromného kapitálu do obranného priemyslu poskytne ĽOAČ dodatočné možnosti na technické prezbrojenie, domnieva sa ruský vojenský expert Igor Korotčenko:

- Je zjavné, že na novej etape rozvoja sa otvoria možnosti na to, aby sa mohol súkromný kapitál zapojiť do najdôležitejším národných obranných programov. Obzvlášť treba zohľadniť, že čínsky export zbraní aktívne rastie. Nové investície dovolia rozvíjať obranné inovácie, za účelom udelenia ĽOAČ stále väčších možností na projektovanie sily a hájenie národných záujmov Číny.

Zdroj: ruvr.ru


 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |