Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Súčasná generácia Američanov prejedla životy dvoch nasledujúcich - chelemendik.sk

 

Súčasná generácia Američanov prejedla životy dvoch nasledujúcich

2021-10-16  (10:56)

 - Súčasná generácia Američanov prejedla životy dvoch nasledujúcich

11.10.2010

Analytický seriál Michaila Leonťjeva Veľká americká diera
Americký sen skončil


Americký sen – to je to, čo prilákalo do Ameriky zástupy imigrantov, to, čo v podstate svojej vytvorilo  Ameriku. 

Peter Peterson, minister obchodu USA v rokoch 1972-73, hlava investičného fondu Blackstone:

“Mám začo byť vďačný, pretože som syn veľmi chudobných gréckych imigrantov, ktorí pricestovali do tejto krajiny, keď mali 17  rokov. Môj otec si našiel prácu na železnici – takú, ktorú nikto nechcel robiť: umýval riad. Rrovno tam aj jedol aj spal a šetril peniaze. A otvoril si typickú grécku reštauráciu. A šetril a šetril a šetril, aby jeho synovia mohli dostať lepšie vzdelanie. Takže ja som  zažil americký sen, v súlade s ktorým vaši synovia a dcéry žijú lepšie ako vy. Vždy. A obávam sa, že teraz je ohrozený.“

Ako podotýka Peterson, súčasná generácia Američanov prejedla životy dvoch nasledujúcich. Čo sa nato dá povedať? Obama tak vystrašil biznis svojimi drakonickými  daňovými projektmi, že niektorí bývalí imigranti, ktorí sa naturalizovali  v USA,  sa vrhli odovzdávať americké občianky. A vtom narazil na  neočakávanú   inováciu: ak váš kapitál prevyšuje hodnotu dva milióny dolárov, ak sa chcete zriecť amerického občianstva, musíte zaplatiť štátu polovicu. Americký sen je teraz luxus, ktorý si nik nemôže dovoliť a 50% - to je dobrá cena za to, ak sa ho chcete zriecť.

Príšerný stav amerického penzijného systému –  to je všeobecne známy fakt. O blížiacom sa bankrote dôchodkového  systému už prednášal  dokonca aj Bush mladší. V roku 2004, keď správy o stave penzijného systému sa dostali dokonca aj k americkému prezidentovi, rozdiel medzi nazhromaždenými penzijnými a ďalšími sociálnymi záväzkami a reálnymi prostriedkami na ich vyplatenie  prevyšoval 50 triliónov dolárov.

Objem záväzkov v rámci programu zdravotnej poistky Medicare a Medicaid  je šesťkrát väčší ako nazhromaždené sociálne záväzky. Od roku 2000 veľkosť podpory v rámci systému Medicare rástla 2,6  rýchlejšie, než platy tých, ktorí túto podporu financovali.

Tu chýbal už len Obama s jeho reformou zdravotníctva. Jej celková hodnota na obdobie 10 rokov je takmer trilión dolárov.

Celú túto nočnú moru ešte viac zhoršuje jedna nepríjemná okolnosť: do dôchodku sa dostáva povojnová generácia babyboomerov. To je 77  miliónov ľudí. K penzijnému okienku začali prichádzať už v roku 2008 a v roku 2012 začnú chodiť k zdravotnému.

Leonid Waldman:
„Začínajúc od konca Druhej svetovej vojny  prudko stúpa pôrodnosť. A ďalej každý ďalší rok: narodených v roku 1947 je viac ako narodených v roku 1946. Narodených v roku 1948 je viac ako narodených v roku 1947. A tak ďalej 18 rokov po sebe.“

Takže, 18 rokov. Teda predtým táto početná generácia pracovala a prinášala peniaze, a teraz  sa nachádza na druhej strane okienka. Podľa mienky Leonida Waldmana, rozpočet to nezvládne oveľa skôr ako ubehne týchto 18  rokov.“


Michail Jurjev:
„V skutočnosti, všetci ľudia v ekonomickom a finančnom svete a tým viac pravdaže úradníci USA, ktorí to sledujú, výborne chápu, čo sa počas najbližších roka-dvoch-troch môže začať spočiatku nejakým bankrotom penzijných fondov.  Nemyslím, že niekto v USA dovolí, aby sa to stalo. To znamená, že ich dlhy bude preberať štát. To znamená, že štátny dlh USA bude rásť ešte rýchlejšie, než si myslíme.“

Kríza štátov

Americký štátny dlh – to nie je len dlh  federálnej vlády, to sú ešte aj dlhy jednotlivých štátov. Všetky štáty prežívajú mimoriadne ťažkú rozpočtovú krízu. Navyše, je tam taká okolnosť: štáty, na rozdiel od vláda USA, nemajú možnosť tlačiť peniaze.

Reálna nezamestnanosť v štáte Kalifornia v súčasnosti prevyšuje 20%. Každá siedma spoločnosť zbankrotovala. Rozpočtový deficit štátu neodvratne rastie a dosiahol už 170 miliárd dolárov, teda je podstatne vyšší ako grécka úroveň. Sociálne výdavky nepretržite klesajú, nemocnice jednoducho stoja zatvorené, obávajúc sa invázie chorých, ktorí sú neschopní uhradiť liečbu. Arnold Schwarzenegger, guvernér Kalifornie, varoval, že škrty rozpočtu budú hrozivé.

„Odpojenie zo zástrčky“

Na medicínskych programoch sa federálna vláda podieľa taktiež polovičným dielom s jednotlivými štátmi. Odborníci tvrdia, že takmer polovica výdavkov na medicínu pripadá na posledný rok života človeka.  Teraz, keď sa to hradí z poistiek a rozpočtov, ľudia robia všetko preto, aby predĺžili životy svojich blízkych.

Leonid Waldman:

“Systém to dlho nedokáže vydržať. A v istej chvíli vyhlási: „Budeme pomáhať, ale povedzme, 50%  výdavkov budete hradiť vy.“ To sú také peniaze, že ľudia sa dostanú do príšernej situácie, budú nútení povedať: „Buď celá moja rodina zostane  bez prostriedkov na živobytie, alebo moji staručkí rodičia –  a tak musím povedať: „Odpojte ich zo zástrčky.“

V podstate svojej sa systém musí zbaviť záväzkov, ktoré  nie je schopný splniť. Pričom rozsah týchto nesplniteľných záväzkov je taký, že drobnými zníženiami príspevkov sa problém nevyrieši. Ako  to bude prebiehať v politickej realite je veľmi ťažké si predstaviť.

Peter Peterson, bývalý minister obchodu USA, si myslí:

„Riešenie problému bude veľmi ťažké, budeme musieť míňať oveľa menej, čo iba zhorší pokles spotrebiteľského dopytu.  A budeme musieť oveľa viac šetriť. Bude to obdobie  závažného odriekania  a nie je možné si predstaviť, ako by to mohlo neovplyvniť federálny rozpočet, nech by ho spravovala akákoľvek vláda, vrátane výdavkov na obranu.“

Existuje tu celkom priama závislosť: ak sa vaša materiálna situácia zhoršuje ako celok, aj vojenské výdavky budú nevyhnutne musieť byť znížené.

Všetky diely seriálu nájdete TU:

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-10-12  (07:49)
50%  
mínus plus
  štáty, na rozdiel od vlády USA, nemajú možnosť tlačiť peniaze...

peniaze si boháči natlačia, ide o kontrolu a moc pomocou peňazí - kontrolujú tých 70% chudákov...napr. aby boli nezamestnaní, aby si nemohli stavať byty, pestovať potraviny, žiť kultúrnym životom

socializmus si tlačil vlastné peniaze a už mohol stavať byty atď...


bodliak   |   2010-10-13  (11:46)
55%  
mínus plus
  
Z vysokopostavených kruhov sa šíria balóniky v podobe správ. Lietajú všetkými smermi a oznamujú nám, že Zem je preľudnená. Že vo svete vládne nenávisť a ľudia sú zlí. Film a televízia všetko prikrášľujú krvákmi a nešťastnými udalosťami. Všade sa dozvedáme o nebezpečných vírusoch a ešte nebezpečnejších teroristoch.

Ktosi tu spúšťa oponu, zahmlieva a vytvára nám virtuálny svet.
"Zopár ľudí" premieňa našu krásnu Zem na zamorené územie. Všade roznášajú a šíria morálne bahno a rozkladájú spoločnosť a súdržnosť ľudí. Všade sa šíri závisť a podozrievanie. Paradoxom doby je, že každý je dlžný každému.
Ľudia už nie sú potrební. Už im "naakumulovali" dosť prostriedkov na udržanie moci. Na udržanie výroby a zabezpečenie luxusného života pre nich a ich "služobníctvo" stačí aj bezduchá robotizácia a práca strojov s malopočetnou ľudskou obsluhou.

Ak sa ľudia nezamyslia nad týmto stavom a aktivitami, zakrátko sa môžu stať polmiliardovým ohrozeným druhom žijúcim na Zemi.

P.S.: Pre začiatok by možno stačilo navrhnúť a presadiť ukončenie zvýhodňovania práce strojov pred prácou ľudských rúk a zariadiť ich zdanenie a zdanenie ich práce.


Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |