Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Strany sa bijú o miliardy z únie - chelemendik.sk

 

Strany sa bijú o miliardy z únie

2020-01-19  (13:17)

 - Strany sa bijú o miliardy z únie

 

1. júla 2010  7:44
V zákulisí vytvárania superministerstva pre predsedu KDH Jána Figeľa sa začal tvrdý boj strán novej koalície o to, kto bude kontrolovať obrovský balík peňazí z Európskej únie. KDH a budúca premiérka Iveta Radičová sa nevedia dohodnúť, kto má mať rozdeľovanie eurofondov na starosti. Každý ich chce pod seba.

Pravicová vláda sa chystá otvoriť aj pravidlá, ktoré určovali rozdelenie eurofondov medzi jednotlivé rezorty. Zmeny bude musieť schváliť Európska komisia, preto sa môže stať, že už dnes pomalé čerpanie sa spomalí ešte viac.

Od júla by za viac ako 11 miliárd eur mala zodpovedať vláda. O presune rozhodol ešte odchádzajúci kabinet Roberta Fica. Pôvodne mal Úrad vlády zo zrušeného ministerstva výstavby dostať aj tri operačné programy, cez ktoré môže rozdeliť asi 1,6 miliardy eur. Figeľ ako budúci šéf superministerstva dopravy, pod ktoré prejde oblasť dopravy, pôšt, telekomunikácií, výstavby, regionálneho rozvoja a cestovného ruchu, si však myslí, že by ich mal spravovať on.

Radičová však povedala, že koordinácia eurofondov zostane na Úrade vlády, teda pod jej kontrolou.

Predseda Mostu Béla Bugár rozumel pondelkovému rokovaniu koalície rovnako ako predseda KDH Ján Figeľ. Podľa neho sa Radičová pred novinármi len pomýlila. Rovnako ako Figeľ nevidí v rozdielnej interpretácii dohody problém a dodáva: "Ja si myslím, že to bolo tak, že sa pomýlila. Ale to sa dohodneme. V tom problém nie je," povedal Bugár. Všetko podľa neho vyrieši novela kompetenčného zákona, ktorá určí presnú náplň a právomoci rezortov aj nový názov superministerstva dopravy.

SDKÚ však tézu o omyle nepotvrdila. Iveta Radičová na otázky nereagovala. "Vláda zatiaľ nie je zostavená ani menovaná a o týchto otázkach budeme hovoriť s koaličnými partnermi, keď príde čas," povedal hovorca SDKÚ Martin Maťko na otázky, kto bude koordinovať eurofondy, aké kompetencie prejdú pod dopravu a či budúca vláda otvorí národný strategický referenčný rámec, základný dokument, podľa ktorého Slovensko čerpá eurofondy.

Predseda SaS Richard Sulík sa k eurofondom odmietol vyjadriť, koalícia však podľa neho žiadny spor nemá. "Budem sa vyjadrovať len k tomu, čo je dohodnuté," vyhlásil a dodal: "Je to veľká drobnosť na to, aby sme sa tu nedohodli."

Rezort dopravy zrejme získa ďalších 772 miliónov eur z ministerstva hospodárstva. Z tohto programu by mal financovať projekty v oblasti cestovného ruchu.

Zdroj: pravda.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-07-01  (15:13)
50%  
mínus plus
  Sorošovi tiež poriadne kvapne.. a títo dostanú nejakú províziu..


anton47   |   2010-07-02  (16:55)
50%  
mínus plus
  Po vytvorení povolebného "zlepenca" bolo jasné, že im pôjde len o zostávajúce peniaze z privatizácie - ktorú dnes volajú "vstup partnera" , a o zostávajúce peniaze z eurofondov - ktoré z koncom vlády budú tiež končiť !

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |