Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Stíhačka ako príčina VOJNY? - chelemendik.sk

 

Stíhačka ako príčina VOJNY?

2020-05-28  (18:32)

 - Stíhačka ako príčina VOJNY?

 

 
   

K prudkému vyhroteniu aj bez toho výbušnej situácie vôkol Sýrie, priviedlo konanie PVO krajiny, ktorá v piatok zostrelila výzvedné lietadlo Turecka, ktoré porušilo jej vzdušný priestor. Damask sa ospravedlnil, ale Ankara to odmietla a požiadala zvolať Radu NATO, členom ktorej je Turecko. V aliancii potvrdili, že zasadanie sa uskutoční v utorok 26. júna.

Zlá zhoda okolností, alebo naplánovaná operácia? To je asi hlavná otázka, ktorú si dnes dávajú politici a experti na rôznych miestach na planéte. Sýrski experti tvrdia, že turecké lietadlo vybavené výzvednou aparatúrou, narušilo vzdušný priestor krajiny a zostrelili ho v súlade s pravidlami pre vojakov /a nielen sýrskych/ používaných v podobných prípadoch. Damask sa pritom poponáhľal zrazu uistiť, že konanie PVO netreba posúdiť ako nepriateľskú akciu voči Turecku. Odpoveď Ankary sa dala predvídať. Obvinila Damask z narušenia medzinárodného práva a vyhlásila, že k incidentu došlo v medzinárodnom priestore. Kto hovorí pravdu, to budú musieť zistiť odborníci.

Západ a jeho partneri pevne odhodlaní odstrániť Bashara al Assada od moci, potrebujú ako vzduch dôležitý precedens, aby zahájiť túto procedúru silovou metódou: a iný jednoducho nemajú. Pozícia Ruska a Číny hájacich právo sýrskeho národu samostatne rozhodovať o osude svojho štátu, tomu už dávno vážne prekáža. Prípad so zostrelenou stíhačkou patriacej členskej krajine NATO, je pre protisýrsku koalíciu výhodný, je presvedčený politológ Stanislav Tarasov:

- Ak by bolo lietadlo vyzbrojené a ocitlo sa na území Sýrie, mohlo by sa to považovať za agresiu. Ale ak je lietadlo výzvedné a ocitlo sa vo vzdušnom priestore Sýrie, je to typická provokácia.

Riaditeľ Ústavu politických štúdií Sergej Markov sa domnieva, že naplánované konanie Turecka ako člena NATO je súčasťou plánu na výmenu režimu v Damasku. Na nadchádzajúcom summite aliancie sa posúdi otázka o útoku na sýrske vojenské objekty, je presvedčený politológ.

Nepriamo potvrdzujú tento názor prudké výroky štátnej tajomníčky USA Hillary Clintonovej, ktorá odsúdila Sýriu za „drzú a neprijateľnú“ likvidáciu tureckého lietadla a sľúbila pomôcť Ankare pripraviť adekvátnu odpoveď. Incident s lietadlom oduševnil aj sýrsku opozíciu, ktorá zrazu obvinila vojakov z vyhrotenia násilia. Ale v Damasku traktujú podobnú eskaláciu ináč. Vyhlasujú tam, že sýrske vojská uskutočnili operáciu a likvidovali niekoľko strojov s ozbrojencami, vrátane s cudzími žoldniermi, ako aj odrazili útok banditov zo strany Turecka. Situácia sa mimoriadne vyhrotila. Ako sa bude rozvíjať ďalej, bude jasné zrazu po zasadaní Rady NATO.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |