Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Štátna duma: návrh zákona, ktorý zbavuje gayov rodičovských práv - ZATIAL CO V EUROPE BUDU ZBAVOVAT RODICOVSKICH PRAV NORMALNE RODINY - chelemendik.sk

 

Štátna duma: návrh zákona, ktorý zbavuje gayov rodičovských práv - ZATIAL CO V EUROPE BUDU ZBAVOVAT RODICOVSKICH PRAV NORMALNE RODINY

2020-02-23  (04:13)

 - Štátna duma: návrh zákona, ktorý zbavuje gayov rodičovských práv  - ZATIAL CO V EUROPE BUDU ZBAVOVAT RODICOVSKICH PRAV NORMALNE RODINYDo Štátnej dumy bol vnesený projekt zákona, zakazujúceho zveriť výchovu detí homosexuálnym rodičom

V Štátnej dume zaznel návrh zbaviť homosexuálov rodičovských práv. Príslušné opravy do rodičovského kódexu pripravil poslanec  za stranu  Jednotné Rusko Alexej Žuravľov, uvádza to Komersant.
Poslanec chce pozmeniť článok 69 Rodinného kódexu (Zbavenie rodičovských práv). Vo vysvetlení k návrhu zákona sa hovorí, že ak jeden  z rodičov dieťaťa pripustí sexuálne kontakty s osobami rovnakého pohlavia“ môže veľmi poškodiť psychiku dieťaťa.
Podľa Žuravľova sa zákaz bude týkať tých, ktorých rodiny sa už rozpadli pre netradičnú sexuálnu orientáciu jedného z rodičov a  rodín, v ktorých sa rodičia netaja svojou homosexuálnou orientáciou. Pritom jeden z manželov, podľa návrhu poslanca, bude mať právo zbaviť druhého rodiča rodičovských práv, keď dokáže jeho homosexualitu prostredníctvom súdu.
Autor návrhu zákona si myslí, že problémy s prijatím návrhu zákona nebudú, pretože „Rodinný kódex sa dôkladne stavia k otázke zbavenia práv“. Teraz umožňuje zbaviť rodičovských práv alkoholikov a tých, ktorí týrajú svoje deti alebo odmietajú vziať si ich domov z pôrodnice.
Parlamentní kolegovia k Žuravľovovej iniciatíve sú dosť skeptickí. „Dá sa vymyslieť ešte hromada iných dôvodov, prečo zobrať dieťa z rodiny,“ vyhlásila podpredsedníčka pre otázky rodiny, žien a detí Oľga Batalinová. Úloha poslancov spočíva v tom, aby legislatíva vytvárala podmienky, ktoré by ponechali dieťa v rodine, ak tam nie sú porušované jeho práva.
Odborníci tvrdia, že dokázať homosexuálne vzťahy z právneho hľadiska je dosť zložité. Samotný článok Rodinného kódexu, podľa advokáta Vadima Prochorova, sa bude využívať na manipulácie. „Podá sa ešte väčší počet provokačných trestných podaní  na súdy a na sociálne orgány,“ myslí si právnik.
Pripomeňme, že koncom júna ruský prezident V. Putin podpísal zákon o zákaze homosexuálnej propagandy medzi deťmi. Za jeho porušenie je pokuta od 4 do 5 tisíc rubľov pre občanov, od 40 do 50 pre úradníkov, od 800 do 1 milióna pre právnické osoby.
Začiatkom júla ruský prezident  podpísal zákon, ktorý  zakazuje homosexuálnym párom adoptovať si siroty. Opravy sa týkajú aj osamelo žijúcich občanov tých krajín, kde sú povolené homosexuálne manželstvá.


Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |