Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Patrick Buchanan: Staré hranice Európy budú obnovené - chelemendik.sk

 

Patrick Buchanan: Staré hranice Európy budú obnovené

2019-12-08  (06:12)

 - Patrick Buchanan: Staré hranice Európy budú obnovené

18.9.2015

Patrick Buchanan, politický komentátor, spisovateľ a politik, ktorý bol starším poradcom Richarda Nixona, Geralda Forda a Ronalda Reagana

„Liberalizmus – to je ideológia západnej samovraždy“, – napísal ešte v roku 1964  James Burnham vo svojej knihe Samovražda Západu.

Burnham predpovedal, že nerozumná  veľkodušnosť liberálov, ktorí podriaďujú záujmy národov utopickým a altruistickým myšlienkam, privedie ku koncu západnej civilizácie.

Mal pravdu alebo nie? Pozrime sa na to, čo sa deje v Európe. 

Srbsko, Maďarsko, Slovensko a ďalšie malé krajiny Európy sú preplnené osobami, hľadajúcimi azyl: vláda sa pokúša uzavrieť hranice a zabezpečiť územie. 

Konajú  tak kvôli inštinktu sebazáchovy. Aj napriek tomu EÚ odsudzujú kvôli tomu, že sa pokúša zachrániť. 

Pápež vyzval katolíkov na celom svete prijímať utečencov a Angela Merkelová je pripravená prijať cca 800 tisíc ľudí iba tento rok, aj napriek hundraniu, ktoré sa začalo v Bavorsku.  

To všetko je len začiatok, ďalej to bude iba horšie, ak Európa nezdvihne most. 

Desiatky tisícok Sýrčanov na Balkáne, v Maďarku, Rakúsku a Nemecku – to je len prvá vlna. Ďalšou etapou bude prísun približne štyroch miliónov utečencov z Libanonu, Turecka a Jordánska. 

Po nich budú nasledovať dva milióny Alavitov a dva milióny kresťanov, ktorí utečú zo Sýrie, ak režim  Bashara al-Assada padne a nasiaknutá krvou zem sa ujde Islamskému štátu alebo Al-Kájde.

Iračania, ktorí sa zúfalo nevedia dočkať mieru, zahájili svoje sťahovanie. Tisíckami prúdia do Európy cez Turecko Pakistanci a Afganci. Keď Američania odídu z Afganistanu a talibovia sa revanšujú, utečencov bude ešte viac. 

V Afrike teraz žije miliarda ľudí – ich počet sa zdvojnásobí do roku 2050 a do roku 2100 hustota obyvateľstva bude tvoriť štyri  miliardy osôb. Budú pripravení žiť v biede pod neľútostnými, nekompetentnými, skorumpovanými režimami, ak dvere do Európy zostanú otvorené dokorán?

Ako píše New York Times, niet konca kraja migrácii moslimov do Európy. Ak nezavrie svoje hranice, aby zastavila islamskú inváziu a Tretiu svetovú, vymrie pôvodné obyvateľstvo? 

Bude sa Stará Európa dať spoznať v polovici tohto storočia?

Už existuje značný rozdiel v množstve prijatých utečencov v Nemecku a Rakúsku v porovnaní s Východnou Európou, ktorá sa prakticky nezúčastnila na zabezpečení bývania pre migrantov.

Na druhej strane, premiér Izraelu Benjamin Netanjahu, aj napriek kritike jeho pozície, vyhlásil, že nie je pripravený  prijať Arabov a moslimov. Postaviac plot od Gazy až po Eilat, aby zadržal inváziu Afričanov, Netanjahu teraz stavia plot aj na jordánskej hranici.

Hlava Palestínskej autonómie  Mahmúd Abbás povedal, že bude vítať krajanov, hľadajúcich azyl.

Šengenská dohoda  sotva môže efektívne fungovať v súčasnej situácii. Budú obnovené  staré štátne hranice Európy. A to je tá najdôležitejšia, emocionálna, ba dokonca existenciálna otázka pre Európanov. 

Kto sme? Vari sme naozaj unikátne, jednotlivé národy  určitej rasy a kmeňa, dejín a viery, jazyka a kultúry?

Alebo sme jednoducho Európania – ľudia, ktorí žijú na malom kontinente  a zdieľajú vieru v rovnosť všetkých národov   kultúr, v sekularizmus a sociálnu demokraciu?

Alebo, možno, že každé zviera reaguje alebo odskakuje nabok, keď iné zviera vtrháva na jeho územie? 

Burnham má zrejme pravdu.

Liberalizmus – to je ideológia západnej samovraždy.

 

Zdroj: http://vz.ru/opinions/2015/9/8/765614.html


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |