Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Správa o mučeniach CIA ako nástroj vnútropolitického boja v Amerike - chelemendik.sk

 

Správa o mučeniach CIA ako nástroj vnútropolitického boja v Amerike

2020-08-11  (20:49)

 - Správa o mučeniach CIA ako nástroj vnútropolitického boja v Amerike

15.12.2014


Riaditeľ CIA John Brennan si myslí, že „dôvera“ k jeho rezortu by nemala utrpieť v dôsledku správy amerického Senátu o mučeniach.

Poskytujeme mocenským predstaviteľom pravdu, legitímnosť CIA tesne súvisí s dôverou. A nemôžeme si dovoliť stratiť ani jedno a ani druhé, vyhlásil Brennan.

Výbor Senátu pre rozviedku zverejnil v utorok časť veľkej správy o zneužitiach CIA za prezidenta Georga Busha mladšieho. Ide tam vrátane aj o mučeniach. Podľa správy väzňov bili o stenu, nechávali bez oblečenia, dávali do ľadových vaní, držali v miestnostiach so stále hrajúcou hudbou. Počas výsluchov sa široko používalo mučenie utopením a iné kruté metódy.

Nehladiac na publikáciu potrestať niekoho bude veľmi ťažké, zdôrazňuje znalec Ameriky Dmitrij Drobnický:

- Problém spočíva v tom, že tí ľudia, ktorí mučili, to robili na priame nariadenie vedenia. 11. septembra 2001 došlo k teroristickému činu a už 27. septembra Georg Bush mladší podpísal memorandum, ktoré rozviazalo CIA ruky pri používaní takzvaných „zosilnených metód výsluchov“. Tí ľudia, ktorí uskutočňovali všetky tieto mučenia, dodržiavali priame nariadenia a nemôžu ich súdiť. Kto môže utrpieť – aspoň stratiť funkciu – tak to je dnešný riaditeľ CIA John Brennan. Vtedy bol medzi tými, kto zodpovedal za vypracovanie tohto programu. Práve preto v súčasnosti tak aktívne háji CIA.

Ale vzniká otázka: prečo správu – hoci aj čiastočne – zverejnili práve teraz? Odpoveď asi treba hľadať vo vnútornej politike. Demokrat Obama ostal fakticky bez podpory Kongresu, kde majú väčšinu Republikáni. A George Bush mladší je Republikánom. Takže je to nástroj politickej hry, je presvedčený historik tajných služieb Alexander Kolpakidi:

- Je to útok na Republikánov. A pravdu sa môžeme dozvedieť, len keď u sa nich začínajú rozpory. Ak je elita konsolidovaná, pravdu sa nedozvieme. Všetky tieto roky, pokiaľ neprišla kríza sme nevedeli, čo sa dialo v CIA.

Súčasná správa nie je prvý prípad, keď sa také štúdie využívajú v politických rozporoch Demokratov a Republikánov. V roky 1970 také bolo aj za republikánskeho prezidenta Richarda Nixona, pripomína Alexander Kolpakidi:

- Demokrati iniciovali taktiež rozsiahle vyšetrovanie CIA. Bola to komisia senátora Churcha v roku 1975 a komisia Payka v roku 1977. Aj vtedy sa zistila informácia o nepatričnom konaní CIA: jej zamestnanci sledovali, odpočúvali, vraždili ľudí, vrátane aj v zahraničí. Ale CIA následne opustila zónu verejnej kontroly. Dnes sa len vďaka situácii, ktorá vznikla v USA, zjavila správa o mučeniach v CIA.

Na ruskom MZV podotýkajú, že taká situácia nesúvisí s uchádzaním sa USA o „titul vzoru demokracie“.

Zdroj: http://slovak.ruvr.ru/2014_12_12/Sprava-o-muceniach-CIA-ako-nastroj-vnutropolitickeho-boja-v-Amerike-7721/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |