Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spotrebitelia sa boja - chelemendik.sk

 

Spotrebitelia sa boja

2020-05-31  (11:52)

 - Spotrebitelia sa boja

Nemeckí spotrebitelia sa čoraz viac boja o prácu a svoje príjmy

Berlín 25. novembra (TASR) - Nemeckí spotrebitelia strácajú optimizmus. Dôvodom sú narastajúce obavy z nezamestnanosti, ktoré ich už druhý mesiac po sebe oberajú o dôveru v priaznivý vývoj ekonomiky a svojich príjmov. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti GfK.

Podľa najnovších výsledkov ankety, v rámci ktorej GfK oslovila zhruba 2000 respondentov v Nemecku, indikátor spotrebiteľskej dôvery pre december klesol na 3,7 bodu z novembrových 4 bodov. Analytici pritom očakávali, že zostane na nezmenenej úrovni.

"Nemci majú čoraz väčší strach z nezamestnanosti, čo sa odráža aj v ich postoji k budúcnosti. Index spotrebiteľských očakávaní tak po siedmich mesiacoch vytrvalého rastu tento mesiac klesol," uvádza sa vo vyhlásení GfK.

Podľa prieskumnej agentúry aj ďalší vývoj indexu bude závisieť od situácie na trhu práce. Nemecko, druhá najväčšia ekonomika eurozóny, sa už síce v 2. štvrťroku dostala z recesie, ale rast jej hospodárstva je len mierny. Na ilustráciu, v období apríl-jún sa hrubý domáci produkt krajiny zvýšil oproti predchádzajúcemu štvrťroku o 0,4 % a v 3. kvartáli vzrástol o 0,7 %. Podľa ministerstva financií sa aj toto mierne tempo v závere roka ešte spomalí. Na príčine je posilňovanie eura oproti doláru, ktoré má negatívny vplyv na export.

Informovala o tom agentúra Reuters.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |