Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spoločný podnik s Gazpromom - chelemendik.sk

 

Spoločný podnik s Gazpromom

2020-05-25  (14:36)

 - Spoločný podnik s   Gazpromom

Fico chce spoločný podnik s ruským Gazpromom

MOSKVA. V súčasnosti neexistujú žiadne prekážky, ktoré by bránili vytvoreniu spoločného podniku medzi ruským plynárenským koncernom Gazprom a Slovenskou republikou. Po dnešnom rokovaní s ruským partnerom Vladimírom Putinom to vyhlásil slovenský premiér Robert Fico s tým, že táto spoločnosť by sa zaoberala distribúciou plynu pre slovenské domácnosti a podniky, ako aj uskladňovaním tejto komodity.

Hlavnou témou dnešného stretnutia bolo zabezpečenie dodávok ruského plynu a ropy na Slovensko. "Slovenská vláda považuje Ruskú federáciu za spoľahlivého dodávateľa na územie SR. Preto som si s veľkým záujmom vypočul informáciu o problémoch, ktoré môžu vzniknúť v budúcnosti v súvislosti s neschopnosťou Ukrajiny platiť za dodávky plynu. Dohodli sme sa na systéme veľmi včasnej a intenzívnej komunikácie k tejto téme," priblížil výsledky rokovania Fico.

Slovenský premiér pripomenul, že SR má prostredníctvom Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) podpísaný dlhodobý kontrakt na dodávky ruského plynu v objeme 6,5 miliardy m3 ročne. "Máme strategický záujem, aby táto zmluva bola naplnená do bodky," zdôraznil Fico s tým, že tieto témy budú aj predmetom dnešných popoludňajších rokovaní s predstaviteľmi Gazpromu v ruskej metropole.

Podľa Putina je Slovensko jedným z kľúčových a spoľahlivých článkov v systéme prepravy ruských energetických zdrojov do Európy. "Rusko urobí všetko, aby splnilo v plnom objeme svoje záväzky voči slovenským partnerom. Budeme pokračovať v dodávkach plynu a jeho tranzite cez Slovensko," vyhlásil ruský premiér. Perspektívna je pritom podľa neho aj spolupráca v oblasti prepravy ruskej ropy, kde ide o projekt predĺženia ropovodu Družba a jeho prepojenia s rakúskym Schwechatom.

Obaja partneri sa okrem iného zhodli aj na potrebe dokončiť projekt Cyklotrónového centra v Bratislave, na ktorom participuje aj ruská strana.

"Vláda SR prijala zásadné rozhodnutie dokončiť za každú cenu Cyklotrónové centrum v Bratislave. Do tohto projektu bolo investovaných už množstvo peňazí, ide o výnimočnú technológiu a je našou povinnosťou dokončiť tento projekt," zdôraznil Fico s tým, že sa uvažuje o vytvorení spoločného podniku medzi Ruskom a Slovenskom, ktorý by spolupracoval aj s Európskou komisiou (EK) s perspektívou využitia tohto centra v celoeurópskom kontexte.

Pozitívne zhodnotili obaja premiéri tiež vzájomnú spoluprácu v oblasti jadrovej energetiky, pričom slovenská vláda je podľa svojho predsedu presvedčená, že bez nej nie je možné garantovať energetickú bezpečnosť Slovenska. "Som rád, že pokračujú práce na projekte širokorozchodnej železnice vedúcej z Ukrajiny cez Slovensko do Rakúska. Tento projekt je plne podporovaný aj rakúskou vládou," zdôraznil Fico a dodal, že vláda SR má eminentný záujem, aby boli v rámci tohto projektu využité aj prístavy a letiská na slovenskom území.

Robert Fico pricestoval dnes na jednodňovú zahraničnú pracovnú návštevu Ruska, počas ktorej má v Moskve naplánované stretnutie s premiérom Vladimírom Putinom a s predsedom predstavenstva Gazpromu Alexejom Millerom. Rokovať majú predovšetkým o energetike, ale aj o ďalších oblastiach bilaterálnej spolupráce.

Zdroj: TASR


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |