Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spoločné vyhlásenie delegácií Azerbajdžanu, Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgizska, Ruskej federácie, Tadžickej a Uzbeckej republiky pri príležitosti 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne na 28. schôdzi Rady OSN pre ľudské práva - chelemendik.sk

 

Spoločné vyhlásenie delegácií Azerbajdžanu, Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgizska, Ruskej federácie, Tadžickej a Uzbeckej republiky pri príležitosti 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne na 28. schôdzi Rady OSN pre ľudské práva

2020-11-26  (22:01)

 - Spoločné vyhlásenie delegácií Azerbajdžanu, Arménska, Bieloruska, Kazachstanu, Kirgizska, Ruskej federácie, Tadžickej a Uzbeckej republiky pri príležitosti 70. výročia víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne na 28. schôdzi Rady OSN pre ľudské práva

 

Sedem desaťročí nás odďaľuje od historického víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne 1941-1945 rokov.  9. mája - je sviatkom so slzami v očiach a stelesnením nesmrteľného hrdinského činu národov ktoré ubránili svoju Vlasť. Tento deň zostane navždy symbolom ich obetavosti a hrdinstva v mene uchovania slobody a ľudskej dôstojnosti, práva na sebaurčenie. Prínos našich národov k porážke nacizmu a zbaveniu od hnedého moru celej Európy bol obrovský a rozhodujúci.

Druhá svetová vojna priniesla nebývalé utrpenie a ničenie. Stala sa jednou z najväčších tragédií, ktorá postihla národy celého sveta. Trvala šesť a pol roka a zničila desiatky miliónov životov. Národy našich krajín mali v poslednej vojne najväčšie ľudské a materiálne straty.

Trúchlime za všetkými, ktorí zahynuli na bojiskách proti fašizmu, boli umučení v koncentračných táboroch a nacistických mučiarňach, o obetiach Holokaustu. Vyzývame ctiť si pamiatku obetí boja proti fašizmu.

Vážime si odvahu európskych národov a národov na celom svete, ktorí spolu s nami odporovali nacizmu, pamätáme si o prínose a pomoci našich spojencov v protihitlerovskej koalícii v boji o spoločné víťazstvo.

Znepokojene sledujeme cynické snahy vymazať z pamäti poučenie z vojny, predostierať skreslené morálne a právne hodnotenie jej výsledkov, prirovnávať obete a ich katov, znesväcovať svetlú pamiatku padlých, rehabilitovať nacistických vojnových zločincov a kolaborantov, oživovať teóriu rasovej a národnostnej nadradenosti.

Vyzývame krajiny a národy sveta aby sa rozhodne postavili proti pokusom o oslavovanie nacistického hnutia, kriesenie fašistickej ideológie, šírenie xenofóbie a rasizmu.

Historické skúsenosti nás poučili o nebezpečenstve teórie nadradenosti jedného národa nad ostatnými. Odmietame neznášanlivosť, diskrimináciu, extrémizmus a nenávisť z etnických, rasových a náboženských dôvodov. Budeme vytrvale zápasiť s týmito hrozbami a dôrazne odsudzujeme akékoľvek pokusy o ich ospravedlňovanie. 

Sme nezvratne a  hlboko presvedčení o nutnosti odporu  a bezvýhradnom potláčaní podobných skutočností. Nemožno zatvárať oči na nich kvôli politickým ambíciám a konjunktúrnym záujmom. Tomu nás učia tragické skúsenosti z minulosti.

Záväzok náš všetkých je  -  nepripustiť ďalšie tragédie a uchrániť nasledujúce generácie pred hrozbami pre mier a bezpečnosť. Toto je najlepší spôsob ako vzdať hold tým, ktorí zvíťazili v boji za mier, slobodu, demokraciu a ľudskú dôstojnosť, na uctenie si pamiatky obetí Druhej svetovej vojny.

 

27. marca 2015

 

Velvyslanectvo Ruskej federacie
v Slovenskej republike


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |