Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spojené štáty sú ako večný policajt - chelemendik.sk

 

Spojené štáty sú ako večný policajt

2020-05-28  (11:27)

 - Spojené štáty sú ako večný policajt

Človek by si pomyslel, že po katastrofách vo Vietname a v Iraku Amerika prehodnotí svoju úlohu samozvaného globálneho policajta. Prezident Barack Obama teraz namiesto toho uvažuje, že urobí ďalší vojenský skok do hĺbky, tentoraz do močiara menom Afganistan.

Stanley McChrystal, tamojší vrchný veliteľ síl USA, údajne žiada šéfa, aby schválil ďalších 40-tisíc vojakov. Tvrdí, že vojnu proti Talibanu nemožno vyhrať bez takéhoto „vzopätia", hoci víťazstvo nie je ani zďaleka isté, aj keby mu Obama vyhovel.

Aby som to zhrnul: Spojené štáty opäť raz zvažujú, či vydať miliardy dolárov a možno tisícky životov na podporu skorumpovaného a nelegitímneho režimu v štáte vzdialenom tisícky míľ od svojich hraníc. A to všetko za prezidenta, ktorý hovorí, že chyby Georgea Busha v Iraku z neho urobili realistu ohľadom schopnosti USA určovať politický osud iných krajín.

To, že Obama vôbec uvažuje o tom, že by dal McChrystalovi to, čo žiada, ukazuje, aký životne dôležitý je úspech v Afganistane pre bezpečnosť USA. Prípadné zlyhanie v tejto krajine by ohromne celosvetovo povzbudilo al-Káidu, ohrozilo stabilitu Pakistanu a mohlo by to povzbudiť Irán k ešte väčšiemu jadrovému šialenstvu.

Je načase, aby sa Amerika prestala snažiť viesť záležitosti celého sveta. Idealizmus, skrývajúci sa za rolou „globálneho policajta", môže byť inšpiratívny, ale pravdepodobne spôsobil viac škody ako úžitku. Žiaľ, USA sa zaplietli do konfliktu, ktorý si nemôžu dovoliť prehrať. Takže napriek všetkému svojmu novoobjavenému realizmu nemôže ešte nový šerif v meste momentálne odovzdať svoj odznak.

Videokomentár: Slovensko má morálnu povinnosť
pomôcť Američanom v Afganistane

Zdroj: komentare.sme.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2009-10-06  (10:04)
55%  
mínus plus
  hrôza počúvať a čítať tento príspevok...pekný príklad lži bez rozumu...hurá podporujeme vojensko-priemyselný komplex USA, zabíjame Talibov


Martin Pustaj   |   2009-10-06  (10:09)
55%  
mínus plus
  Toto video je strašné! To môže vypustiť len SME! Nikto nežiadal USA ,aby robil policajta vo svete! Sami majú bordel v štáte! Sú nevhodný príklad pre ostatné štáty!!!!!
Zaujímavé je to ,že teroristi(novodobý názov)sa nachádzajú na pôde ,kde sa ukrýva tzv. ČIERNE ZLATO atď.
Napr. SOMÁLSKO potrebuje naozaj pomoc a teraz sa pýtam ,kde je USA!

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |