Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spojenci nepotrebujú živého Kaddáfího - chelemendik.sk

 

Spojenci nepotrebujú živého Kaddáfího

2020-05-31  (12:48)

 - Spojenci nepotrebujú živého Kaddáfího


Cieľ vojny je vždy rovnaký - pripraviť pôdu pre ďalšiu vojnu, povedal svojho času spisovateľ a novinár George Orwell. Mnohí analytici v tejto súvislosti nevylučujú, že cieľom "humanitárneho" bombardovania v severnej Afrike a prípadne následne aj západnej Ázie je dláždenie cesty k Iránu.

 

"Egypt, to je kontrola nad Suezským prieplavom. Tunisko spoločne s Líbyou znamenajú kontrolu južného pobrežia v Stredomorí. Teda absolútna bezpečnosť tylu v prípade útoku na Teherán," povedal pre Komsomolskú pravdu politológ Alexandr Grišin. Podľa neho víťazným ťažením proti Iránu možno nielen zabrániť vzniku novej jadrovej veľmoci, ale aj, mierne povedané, odstaviť nepohodlný režim pre Európanov aj Američanov. Navyše takým spôsobom možno zároveň naordinovať "ropnú diétu" Číne, ktorá sa rozhodla zvyšovať svoju silu a hrozí, že v tomto predbehne USA a zoberie im palmu prvenstva na planéte.

Zatiaľ však pokračuje vojna v Líbyi. Hlavnou údernou silou západných spojencov je aj po šiestich dňoch bombardovania letectvo. Súčasťou operácie Odysea svitania je viac ako 200 bojových strojov, stíhačiek, bombardérov vrátane "neviditeľných", útočné lietadlá podporované ďalšou leteckou podporou a rádiorozviedkou. Proti nim stoja staré sovietske raketové komplexy S-200 Angara s doletom do 160 kilometrov. Práve ony sú v súčasnosti cieľom spojencov útočiacich zo vzdialenosti 300 kilometrov. "Pripomína to obyčajnú taktiku človeka s lukom a šípmi proti nepriateľovi držiacemu v rukách palicu," dodáva Grišin.

Je verejným tajomstvom, že líbyjské letectvo, ktoré podľa spojencov je vraj už zničené, pochádza z minulého storočia. Zastarané stroje Mig-21 a Mig-23 (tri kusy) z čias ZSSR mohli sotva byť rovnocenné modernými Tornádam, Mirageom či Phantomom. Bolo po nich, len čo sa dostali na dostrel spojencov. A líbyjské námorné sily? V porovnaní s dvoma lietadlovými loďami spojencov a ďalšími asi sedemdesiatimi bojovými loďami sú ako mrak komárov vydaný napospas kŕdľu lastovičiek. O vojenskej prevahe bolo teda dávno rozhodnuté. Ak bomby zasadia zvyškom Kaddáfího armády aj posledný úder, tak vtedy sa na líbyjské územie vysadia expedičné zbory interventov - humanistov. V tom čase bude infraštruktúra Líbye poriadne poškodená a jej rekonštrukciou, rovnako ako v Iraku, za peniaze získané predajom líbyjskej ropy sa začnú zaoberať americké firmy.

Podporia Kaddáfího moslimovia v iných krajinách? Skôr ako by plukovníkovi prišli na pomoc moslimovia a Arabi zo susedných krajín, sa Kaddáfí dočká bozkávania rúk premiérom Berlusconim. Moslimskí lídri majú totiž Kaddáfího plné zuby. Predovšetkým preto, lebo ako prvý v oblasti vybudoval svetský štát. V očiach moslimských duchovných lídrov je Kaddáfí dávno diablom. Ani hlavy ďalších krajín nepatria k plukovníkovým priateľom. Už aj preto, lebo zvrhol líbyjského monarchu a väčšina z nich sú práve hlavy pomazané.

A tak Kaddáfímu ostáva buď zomrieť ako hrdina, ako to ohlásil, alebo utiecť do zahraničného exilu. Ibaže to druhé je nezmysel. Američania ani Európania totiž nepotrebujú živého plukovníka.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-03-25  (15:21)
45%  
mínus plus
  A tak Kaddáfímu ostáva buď zomrieť ako hrdina, ako to ohlásil, alebo utiecť do zahraničného exilu. Ibaže to druhé je nezmysel. Američania ani Európania totiž nepotrebujú živého plukovníka.
To je pravda a ja dodávam,že potrebujú len ropu !
Vivat demokracia na novodobý západný spôsob !!!

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |