Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spišiaka kontroluje tieňová polícia - chelemendik.sk

 

Spišiaka kontroluje tieňová polícia

2020-05-31  (22:05)

 - Spišiaka kontroluje tieňová polícia
Slovenskí policajti nebojujú len proti zločincom, ale aj navzájom proti sebe. Po siedmich mesiacoch od nástupu nového policajného prezidenta Jaroslava Spišiaka založili policajti, ktorí odišli zo zboru pri rozsiahlych personálnych výmenách, tieňové vedenie.
 

V združení sú skoro všetci bývalí vysokí predstavitelia polície, ktorí po výmene vlády o miesta prišli, vrátane bývalého policajného prezidenta Jána Packu či viceprezidenta Stanislava Jankoviča. Viacerí jeho členovia sú pritom dodnes aj aktívnymi príslušníkmi polície, zväčša pôsobia na nižších funkciách.

Klub policajtov, ktorý sa nazval Policajné oko, sa netají tým, že chce kriticky sledovať kroky súčasného vedenia polície. A hoci jeho členovia tvrdia, že im ide predovšetkým o aktivity týkajúce bezpečnostnej situácie občanov či sociálneho zabezpečenia rodín policajtov, ktorí prišli pri službe o život, zatiaľ sa zdá, akoby si riešili aj vlastné problémy.

Niektorí členovia združenia tvrdia, že sa proti nim rozohrávajú spravodajské hry. Naopak, súčasné vedenie sa zasa sťažuje, že sú pokusy o diskreditáciu jeho príslušníkov.

Odborník na bezpečnostnú situáciu upozorňuje, že vytváranie takýchto paralelných štruktúr eliminuje policajnú elitu. "Je to bludný kruh, kde sa sily polície vybíjajú navzájom. Tí čo prišli, bojujú proti tým, čo museli odísť, a naopak," hovorí bývalý štátny tajomník ministerstva vnútra Ladislav Polka.

Policajný prezident Spišiak o iniciatíve expolicajtov a časti policajtov vedel. Už pred pár týždňami vyhlásil, že má informácie, že bývalí policajti niečo chystajú. Dnes tvrdí, že konštruktívnu kritiku víta. "Vedenie Policajného zboru prijíma každú konštruktívnu kritiku, či už pozitívnu, alebo negatívnu," povedal.

"My sme sa združili ako občania štátu a nie ako bývalí policajti. Chceme posudzovať kroky polície a ponúkať profesionálne riešenia," tvrdí predseda klubu Packa. V súvislosti s tvrdeniami bývalých funkcionárov, ktorí hovoria, že majú od bývalých kolegov informácie, že sú voči nim rozohrané určité spravodajské hry, však dodáva: "Ak pán Spišiak čo len trochu vyšľapne proti zákonu, ja budem prvý čo dá trestné oznámenie na prokuratúru."

Spišiak nezákonné postupy odmieta. "Policajný zbor pod súčasným vedením vedie boj s kriminalitou a nie boj s konkrétnymi osobami. Ani ja, ani nikto zo súčasného vedenia nevydal pokyny k vyhľadávaniu, alebo vyrábaniu akýchkoľvek dôkazov voči bývalým vysokým funkcionárom polície," povedal.

Polka si myslí, že by sa situáciou v polícii mal zaoberať brannobezpečnostný výbor parlamentu. "V Čechách poslanci z brannobezpečnostného výboru pocvičili nového policajného prezidenta a na Slovensku? Vôbec ich nezaujíma, ako bude polícia fungovať," reagoval Polka.

Súčasná aktivita bývalých policajtov nie je ojedinelá. Za bývalej vlády si podobné združene vytvorili napríklad bývalí príslušníci vojenských spravodajských služieb, ktorí ho nazvali Klub dôstojníkov Vojenského spravodajstva. Šlo o skupinu okolo bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Vladimíra Kotrusa, ktorého vtedajší minister obrany František Kašický (Smer) odvolal z funkcie. Občianske združenie vtedy tiež tvrdilo, že sa chce starať o bývalých aj súčasných príslušníkov vojenských špeciálnych služieb. Ponúkalo aj právne služby tým, ktorí boli v spore s rezortom obrany.

Okrem Policajného oka si policajti založili aj diskusné fórum na internete. Na adrese slovakpolice.com môžu policajti anonymne diskutovať o svojich názoroch a skúsenostiach s reformami v polícii či priamo komunikovať s občanmi.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |