Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Spáliť Korán je plne ústavný čin? - chelemendik.sk

 

Spáliť Korán je plne ústavný čin?

2020-05-25  (14:31)

 - Spáliť Korán je plne ústavný čin?

 

Vojna s náboženskými symbolmi a posvätnými knihami: nakoľko je to zákonité? Americký pastor Terry Johns je napríklad presvedčený, že spáliť Korán je plne ústavný čin. Americkí mocenskí predstavitelia by mali okrem toho navyše všemocne hájiť právo svojho občana na podobné vyjadrenie. No Afganci pobúrení spálením ich posvätnej knihy, využili „osvieteneckú“ akciu floridského pastora ako príčinu na nepokoje. Zahynuli nevinní ľudia.

Afganských moslimov oduševnila „osvietenecká činnosť po floridsky“ na pogromy. Dav zaútočil 1. apríla na  misiu OSN v Mazari šarife. Zahynulo 7 osôb a 12 bolo ranených. Obeťami nepokojov v afganských mestách sa stalo za niekoľko dní 150 osôb a utrpelo asi 200. Musel zareagovať aj americký prezident. Barack Obama nazval zabitie zamestnancov diplomatickej misie OSN ako poburujúce, ale zhanobenie Koránu odsúdil. V Bielom Dome ale zároveň zdôraznili, že zakázať Johnsovi podobné škandály nikto nemá právo, veď v krajine je demokracia.

O čo šlo  pastorovi z Floridy? Západné médiá sa napríklad domnievajú, že Johns kritizuje islam preto, že to dovoľuje podporiť populárnosť jeho neveľkej cirkvi. Ešte v minulom roku sľúbil urobiť vatru z posvätnej knihy moslimov k výročiu teroristického činu vo Svetovom obchodnom centre - 11. septembra 2010. Ale presvedčil ho to nerobiť osobne americký prezident a hlava Pentagónu.

Pastor sa tento raz zaobišiel bez výstrah. Korán obliali petrolejom a podpálili. No a sedem umučených zamestnancov OSN v Afganistane je podľa názoru Terryho, iba potvrdením diabolskej podstaty islamu.

Okrem verzie reklamnej kampane  cirkvi Johnsa, je aj iná. Niektorí politológovia, vrátane predsedu Islamského výboru Ruska Gejdara Džemaľa sa domnievajú, že pastor plnil politickú objednávku. Spálenie Koránu uškodilo podľa nich v prvom rade Barackovi Obamovi, ktorý už vyhlásil, že sa chce zúčastniť na budúcich prezidentských voľbách. Prezident nemôže surovo pokarhať Johnsa a ani podporiť jeho konanie. A taká bezmocná pozícia uškodila imidžu Obamu tak v očiach moslimov, ako aj v očiach ostatného elektorátu.

Treba podotknúť, že konanie provinciálneho pastora mimoriadne negatívne hodnotili aj samotní Američania.

 

ruvr.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |