Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Soros považuje americké banky za takmer bankrotové - chelemendik.sk

 

Soros považuje americké banky za takmer bankrotové

2020-05-25  (14:30)

 - Soros považuje americké banky za takmer bankrotové

NEW YORK/FRANKFURT NAD MOHANOM. Americká ekonomika sa stabilizuje, ale miliardár George Soros neverí, že už nastane obdobia pokoja. Podľa jeho názorov, ktoré vyslovil v pondelok (5.10.) v diskusii v Istanbule, kde sa koná výročné stretnutie členov Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky, podlomený bankový systém a vysoko zadlžené domácnosti maria zotavenie sa hospodárstva.

Legendárny správca hedžových fondov Soros označil americký bankový systém za "kvázi bankrotový" a varoval pred slabým rastom americkej ekonomiky. Jej zotavovanie bude pomalé. Proti prudkému poklesu ekonomiky a jej strmému zotaveniu v tvare písmena "V" hovorí aj vysoká zadlženosť amerických domácností.

V dôsledku krízy, ktorá na finančných trhoch trvá už druhý rok, americké banky odpísali 1,1 bilióna USD (752,60 miliardy eur). Súčasne s tým sa však miera sporivosti v krajine dostala na najvyššiu úroveň za posledných 24 rokov.

Američania začali sporiť preto, lebo ceny domov klesajú, obávajú sa nezamestnanosti, a preto, lebo utrpeli vysoké majetkové úbytky.

Soros povedal, že súčasná kríza zasiahla Európu slabšie. Európska centrálna banka by mala svoju základnú úrokovú sadzbu zvýšiť skôr ako americký Fed. V USA to nie je zatiaľ možné.

Reforma finančných trhov je veľmi ťažká.

Sorosovo hodnotenie výhľadu americkej a svetovej ekonomiky sa nezhoduje. Medzinárodný menový fond odhaduje, že hrubý domáci produkt Spojených štátov bude tento rok o 2,7 % nižší než vlani, ale na budúci rok by mal dosiahnuť prírastok 1,5 %. Eurozóna zaznamená medziročný pokles 4,2 % a na budúci rok bude jej rast 0,3-%.

Zdroj: Financial Times Deutschland.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |