Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Snowdenove odhalenia sú čoraz závažnejšie - „Ak Rusi o tom vedeli, mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to.“ - chelemendik.sk

 

Snowdenove odhalenia sú čoraz závažnejšie - „Ak Rusi o tom vedeli, mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to.“

2020-02-19  (03:11)

 - Snowdenove odhalenia sú čoraz  závažnejšie - „Ak Rusi o tom vedeli,  mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to.“Bývalý spolupracovník CIA Edward Snowden disponuje informáciami o špionáži proti Rusku, ktorou sa na objednávku USA zaoberala jedna z krajín NATO, uvádza The Washington Post. Americká vláda sa ponáhľala varovať zahraničné rozviedky, s ktorými tajne spolupracuje.


Reč je konkrétne o informáciách, ktoré sa v Rusku snažili získať pre americké letecké a námorné sily. „Ak Rusi o tom vedeli,  mohli prijať potrebné opatrenia a ukončiť to,“ povedal v komentári The Washington Post vysoký úradník americkej administratívy, ktorý neuviedol svoje meno.

Navyše vďaka posledným Snowdenovým odhaleniam vyšlo najavo, že telefóny mnohých svetových lídrov sa odpočúvali, píše The Guardian. V služobnom zápise americkej bezpečnostnej služby, ktorý ma redakcia k dispozícii, sa hovorí o tom, že ešte v roku 2006 do agentúry prišiel zoznam dvesto telefonických čísiel; 35 z nich patrí hlavám štátov, ktorý mená ktorých sa neuvádzajú. O „kontakty“ s Americkou bezpečnostnou službou sa delilo niekoľko úradov, vrátane Bieleho domu, Štátneho Departmentu a Pentagonu.

Predčasom v médiách prebehla informácia o tom, že Americká bezpečnostná služba mohla odpočúvať mobilný telefón nemeckej kancelárky Angely Merkelovej. Tá žiadal prezidenta Obamu, aby jej „vysvetlil situáciu“, poznamenajúc, že „je to absolútne neprijateľné“. Washington sa poponáhľal vyhlásiť, že telefonické rozhovory kancelárky ho nezaujímajú.

Snowdenove odhalenia boli dôvodom zhoršenia vzťahov USA s celým radom štátov. Napríklad Brazílsky prezidentka Dilma Rousseffová zrušila septembrovú návštevu Washingtonu po oznámení, že americké spravodajské služby  zaznamenávali jej telefonické rozhovor a korešpondenciu. Obama ju nepresvedčil ani počas osobného telefonického rozhovoru.

Zdroj: inosmi.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |