Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Smrtiace búrky v Európe - HAARP? - chelemendik.sk

 

Smrtiace búrky v Európe - HAARP?

2020-06-02  (12:07)

 - Smrtiace búrky v Európe - HAARP?

Francúzsko po víchrici vyhlásilo stav katastrofy

PARÍŽ. Francúzsko po ničivej víchrici, ktorá po sebe zanechala najmenej 45 mŕtvych a niekoľko zatopených miest, formálne vyhlási stav "prírodnej katastrofy".

V nedeľu to vyhlásil tamojší premiér François Fillon, ktorý v súvislosti s pohromou zvolal mimoriadnu vládnu schôdzu. Formálne opatrenie má umožniť uvoľnenie štátnych rezerv na pomoc postihnutým mestám a obciam.

"Je to národná pohroma a moje prvé myšlienky sú preto venované rodinám obetí, ktorým by som chcel vyjadriť sústrasť v mene vlády a národa," povedal Fillon. Premiér taktiež ohlásil plán zosilnenia morských hrádzí, keďže najhoršie postihnutými sú prímorské departmány Vendée a Charente-Maritime.

Búrka sprevádzaná silným vetrom udrela na pevninu z Atlantického oceána, pričom morský príboj ohrozoval domy nachádzajúce sa niekoľko stoviek metrov od brehu. Vlny dosahovali až osemmetrovú výšku, zatiaľ čo rýchlosť vetra v nárazoch stúpala až na 150 kilometrov za hodinu.

V oblasti ihneď nasadili záchranné tímy na člnoch a vrtuľníkoch, podľa údajov ministerstva vnútra však napriek tomu zahynulo najmenej 45 ľudí. Väčšina z nich sa utopila, niektorí však zomreli po zásahu letiacimi predmetmi. Podľa hovorcu francúzskej civilnej obrany Samuela Bernesa je uvedený počet iba predbežný.

Víchrica počas prechodu cez približne 500 kilometrov široký pás územia siahajúci od Bretónska po Francúzske stredohorie strhávala elektrické vedenia a spôsobila tak rozsiahle výpadky v dodávkach. Národný elektrárenský podnik EDF informoval, že v nedeľu večer bolo stále bez elektriny asi pol milióna zákazníkov. Podľa Fillona úplné obnovenie dodávok potrvá niekoľko dní.

Atlantická búrka Xynthia sa v sobotu popoludní prehnala územím Portugalska a Španielska, kde spôsobila smrť najmenej štyroch ľudí. Ďalšie dve obete si vyžiadala v Nemecku a jeden smrteľný prípad hlási aj Belgicko. Búrka si tak celkovo vyžiadala najmenej 52 životov.

 

Zdroj: SITA


Víchrica sa prehnala juhozápadnou Európou, 51 obetí

Minimálne 51 ľudí zomrelo na Pyrenejskom poloostrove a vo Francúzsku počas búrky, ktorá sa cez víkend vyčíňala na juhu a západe Európy.

MADRID/PARÍŽ. Už päť obetí si vyžiadala silná víchrica, ktorá v sobotu popoludní zasiahla Portugalsko a Španielsko. Vietor so silou hurikánu spôsobil na severe Portugalska smrť 10-ročného chlapca, na ktorého počas hrania futbalu spadol vyvrátený strom.

Padajúci strom zabil tiež muža v južnej oblasti Pyrenejí a staršia žena zahynula pod zrútenou stenou v Galícii, informuje o tom bbc.com.

Portugalský úrad civilnej ochrany pred búrkou varoval obyvateľov severných a centrálnych pobrežných oblastí, aby počas víchrice s rýchlosťou vetra do 140 kilometrov za hodinu nevychádzali von. Varovanie vydala aj španielska meteorologická agentúra AEMET, ktorá predpovedala krátku, ale veľmi silnú a nebezpečnú víchricu.

Bez elektriny zostalo v týchto oblastiach asi 120 000 domácností.

Nie je víkend na pokrývanie strechy

Španielsky minister vnútra Alfredo Pérez Rubalcaba vyzval obyvateľov, aby odstavili svoje autá a vyhli sa prechádzkam v horách alebo pri mori. „Nejde o víkend kedy je vhodné ísť na prechádzku v lese, pozorovať vlny alebo opravovať strechu," povedal minister vnútra Alfredo Pérez Rubalcaba.

Video búrky na pobreží v meste Alcochete v Portugalsku.

Nárazy vetra s rýchlosťou do 128 kilometrov za hodinu predtým namerali na španielskych Kanárskych ostrovoch, kde museli zrušiť viacero letov, napriek mimoriadnej sile však nezaznamenali väčšie škody. Víchrica sa v sobotu podvečer dostala až nad španielsky región Galícia, kde rýchlosť vetra dosahovala 140 kilometrov za hodinu.

Na území Galície, ako aj severných španielskych regiónov Astúria, Kantábria, Baskicko a Kastília-León, nepremávali vlaky a platil tu najvyšší "červený" stupeň pohotovosti. Ten znamená ohrozenie života a zdravia osôb a pravdepodobnosť vzniku veľkých škôd. Vysokú pohotovosť však vyhlásili pre väčšinu územia Španielska. Až 20.000 vládnych zamestnancov bolo v pohotovosti, zatiaľ čo letiská upozorňovali na možné meškania alebo zrušenia letov.

Opäť zasiahla búrka aj Madeiru

Búrka sprevádzaná víchricou sa sformovala v oblasti Atlantického oceánu pri portugalskom ostrove Madeira, ktorý sa stále spamätáva z minulotýždňových ničivých záplav a zosuvov. Po prechode cez územie Portugalska a Španielska by mala ešte v sobotu zasiahnuť Francúzsko, kde platí najvyššia pohotovosť v štyroch z 95 departmánov.

Podľa francúzskej agentúry Météo France bude rýchlosť vetra dosahovať až 150 kilometrov za hodinu. Meteorológovia predpokladajú, že búrka sa bude presúvať ďalej na sever, a do nedeľňajšieho večera zasiahne až Dánsko na opačnom konci Európy.

Francúzsko hlási 45 obetí

Najmenej 45 ľudí zahynulo v silnej búrke, ktorá vyčíňala po celom Francúzsku v sobotňajších večerných hodinách aj dnes. Oznámila to rozhlasová stanica France Info.

Búrka, ktorú sprevádzal vietor s rýchlosťou 160 kilometrov za hodinu, vyvracala stromy, spôsobila záplavy domov, chaos v doprave a výpadky elektrickej energie vo vyše milióne domácností.

Husté lejaky a silný sprievodný vietor zapríčinili, že množstvo ciest bolo neprejazdných a mestá na francúzskom atlantickom pobreží zaplavilo. Mnoho komunít preto zostalo odrezaných od okolitého sveta.

Záplavy boli v početných oblastiach nevídane veľké, pretože búrka vyčíňala práve v období najvyššieho prílivu. Výsledkom bolo, že množstvo hrádzí popri pobreží takisto zaplavila voda.

Do mesta La Rochelle a ďalších obcí vyslali úrady vrtuľníky, aby evakuovali ľudí z domov alebo zo striech, kam sa niektorí uchýlili pred stúpajúcou hladinou záplavovej vody.

Búrka prešla krížom cez Francúzsko - z juhozápadu na severovýchod. Dnes uprostred dopoludnia sa búrka prehnala aj strednou časťou Francúzska a nárazový vietor dosahoval v Paríži rýchlosť vyše 100 kilometrov za hodinu.

Letecká spoločnosť Air France oznámila, že dnes pre veľmi silný vietor zrušila 70 letov z parížskeho letiska Charlesa de Gaulla. Niekoľko železničných spojov z hlavného mesta takisto zrušili, pretože na tratiach ležali popadané stromy.

Táto búrka je pokladaná za jednu z najhorších, aké zasiahli krajinu od roku 1999. Vtedy zahynulo 92 ľudí.

Zdroj: SITA, TASR

Kruh nad Belgií - HAARP?

Díky čtenáři za odkaz na hezké video o podivném kruhu nad Belgií, 28. 2. 2010. Opět jde o HAARP?

Je pravda, že 28. 2. proběhly ony velké bouře na pobřeží Atlantiku v Francii (přes 50 obětí, i když ... holt si lidi postavili nízké baráčky v záplavovém území, bylo to tam levnější). Bouře pokračovaly na pobřeží Severního moře, to by byl ten kruh oblačnosti na videu. HAARP tedy určitě onoho dne byl tvrdě v akci, ale jestli způsobil i ten pravidelný kruh? Na jiných satelitech to tak dobře není vidět.
Zajímavé, můžeme spekulovat. Autor videa na youtube stojí o příspěvky, co by to mohlo být.


Súvisiace články:

Golfský prúd stratil na sile 40%

http://chelemendik.sk/Katastroficky_film_sa_stava_realitou_964744460.html

Golfský prúd zmrazí Európu

http://chelemendik.sk/Globalne_ochladenie_sa_blizi__913891409.html

Príde nová doba ľadová? VIDEO

http://chelemendik.sk/Pride_nova_doba_ladova_795416253.html


HAARP geofyzická zbraň USA

http://chelemendik.sk/HAARP_geofyzicka_zbran_USA_759454776.html

Zemetrasenie v Chile a HAARP - dôkazy VIDEO
http://chelemendik.sk/Zemetrasenie_v_Chile_a_HAARP_dokazy_943823967.html

Americký HAARP mění klima

http://chelemendik.sk/Americky_HAARP_meni_klima_900984088.html

Dôkazy o HAARP - video, SK titulky
http://chelemendik.sk/Dokazy_o_HAARP__SK_titulky_237870831.html

Počasie ako zbraň -  o čom sa v Kodani nehovorilo
http://chelemendik.sk/Pocasie_ako_zbran_515746150.html

HAARP - globálna hrozba?

http://chelemendik.sk/HAARP_globalna_hrozba_284007560.html

Páčil sa Vám tento článok? Dajte o ňom vedieť priateľom na Facebooku! Share

chelemendik.sk


Ruské knihy 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |