Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Smrteľný alkohol - chelemendik.sk

 

Smrteľný alkohol

2020-02-24  (10:27)

 - Smrteľný alkohol
 
   
     

 

Foto: EPA

Počet obetí v dôsledku užívania v Európe falošného alkoholu rastie. V dôsledku otrávenia metanolom zomrelo 4 osoby v Poľsku. Celkový počet postihnutých v Česku, Poľsku a na Slovensku presiahol 60 osôb.

Odkiaľ je ten alkohol zatiaľ sa nevie. V Prahe si myslia, že do Česka ho doviezli z Poľska. Vo Varšave naopak obviňujú Česko.

Podrobnosti zisťoval dopisovateľ agentúry RIA Novosti vo Varšave Jevgenij Beziaka:

- Poľsko v nedeľu ako aj Česko pozastavilo predaj českých alkoholických nápojov okrem piva a vína. Colná správa zvýšila kontrolu na hranici. Zverejnili sa fotografie etikiet,ktoré boli na nebezpečných nápojoch. V pondelok hlavný hygienik Poľska Marek Posobkewicz nevylúčil to, že 2 zo 4 otrávení môžu byť spojené s českým falošným alkoholom.

Česka tlač zo svojej strany predpokladá, že jedovatý metanol je z Poľska. Jeho zdrojom môžu byť prostriedky na umývanie, ktoré pochádzajú z Poľska. Ale aby zistiť zdroj otrávenie sú potrebné vážne analýzy, myslí si doktor medicínskych vied, akademik Igor Gundarov:

- Ak hovoriť o tomto liehu, tak je účinok je veľmi škodlivý. Ničí sa nervový centrum v mozgu, človek prestane vidieť a môže aj zomrieť. Treba zistiť či tam bol metanol alebo nie, kto robil analýzy. Je veľmi zložité tak hneď povedať, že sa otrávili metanolom.

Obeťami falošného alkoholu v Česku za dva týždňa sa stalo vyše 20 osôb. 35 je v nemocniciach. Ešte 8 osôb sa dostalo do nemocníc na Slovensku. Medzitým predstavitelia spoločnosti, produkciu ktorej kúpili otrávení, tvrdia, že s tým nič nemajú. Podľa nich niekto urobil falošné etikety. Takže sama firma nenesie zodpovednosť za nebezpečný alkohol. Pritom obete hovorili, že vodku a rum kupoval vo veľkých supermarketoch a obchodoch. Polícia zatiaľ len zadržala 36 ročného muža, ktorého podozrieva z obchodovania falošným alkoholom v Česku.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |