Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
‘Mal som sa lepšie učiť‘ - chelemendik.sk

 

‘Mal som sa lepšie učiť‘

2020-05-30  (07:26)

 -  ‘Mal som sa lepšie učiť‘

Robotníci zo Slovenska, prevažne Rómovia, ktorí v centre Prahy opravujú verejné komunikácie, sa podľa denníka Právo v stredu stali chodiacim reklamami na vzdelanie. Pri oprave chodníka na rohu Václavského námestia a Štěpánskej ulice pracovali v žltých tričkách s nápisom "Mal som sa lepšie učiť!" a názvom internetového portálu www.skoly.cz, ktorý sa s komunikačnou agentúrou Underline na akcii podieľa. Za odmenu vraj dostali cigarety, pivo a klobásy.

Podľa webu www.skoly.cz mala akcie upozorniť na dôležitosť vzdelávania pre ďalší život. František Šlehofer, majiteľ firmy, pre ktorú robotníci pracujú, oznámil, že si tričká obliekli dobrovoľne. Pracovať v nich mali do piatku.

"Je to paráda. Malo to veľký ohlas. Zamestnanci s tým súhlasili a dostali za to pivo a cigarety. Vôbec im to nevadí, rovnako to nie sú žiadni inteligenti," povedal Šlehofer, ktorý sám vraj žlté tričko s nápisom nosí. Ocenil aj reakciu svojich zamestnancov "na podnet zapojiť sa do projektu s dobrým úmyslom pomôcť uvedomenia si dôležitosť vzdelania u mladšej časti populácie".

"Ráno nám rozdali tričká a povedali nám, aby sme si ich vzali, tak ich máme na sebe. Je to len na dva dni," povedal robotník od Prešova. "My sme ale do školy chodili," dodal.

Podľa servera www.romea.cz však robotníci nadšenie majiteľa firmy nezdieľajú. "Mrzí nás, že nás využili k takejto kampani. Je to hanba," povedal serveru jeden z robotníkov. Ďalší dodal, že v tričkách si ich fotili ľudia z áut a nahrávali si ich na mobilné telefóny. "Je to ponižujúce," vyhlásil.

Výkonná riaditeľka spoločnosti IES prevádzkujúca server www.skoly.cz Zuzana Zlámalová uviedla, že uvítali možnosť podieľať sa na projekte "s tak netradičnou formou komunikácie". "Veríme, že akcia si získa veľký záujem verejnosti," dodala.

Konateľ agentúry Underline Marek Řídký v tlačovej správe uviedol, že netradičný spôsob reklamy má nahradiť bežné billboardy či iné vonkajšie plochy. Podľa neho nebolo zámerom reklamnej kampane urážať robotnícke profesie. "Vychádzali sme z akejsi ľudovej slovesnosti, keď sa hovorí deťom, že ak sa nebudú učiť, tak skončia pri lopate," uviedol.

Zdroj: ČTK

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |