Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Maďari chcú dobré vzťahy - chelemendik.sk

 

Maďari chcú dobré vzťahy

2020-05-25  (14:25)

 - Maďari chcú dobré vzťahy

Ak v budúcej slovenskej vláde bude SMK, podľa jej predsedu Pála Csákyho vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom môžu byť skvelé. Csáky pripomenul, že predseda maďarskej opozičnej strany FIDESZ Viktor Orbán viackrát povedal, že má záujem na tom, aby vzťahy medzi Maďarskom a Slovenskom boli dobré.

"Predpoklad k tomu ale je, aby slovenská vláda nech bude akákoľvek, robila pozitívnu národnostnú politiku. Kľúč k tomuto vzťahu je v Bratislave, v zložení bratislavskej vlády a v politike bratislavskej vlády. Dávam znovu garanciu, že ak v budúcej slovenskej vláde bude SMK, vzťahy medzi Slovenskom a Maďarskom môžu byť skvelé," vyhlásil Csáky.

Šéf SMK nerozumie kritickým hlasom, ktorým sa nepáči účasť Orbána na sobotňajšom Kongrese SMK v Rimavskej Sobote. "Považujem to za provincionálne. Vedľa nás je sused, krajina, ktorá je trošku väčšia ako Slovensko, s touto krajinou a národom máme spolunažívať. Orbán je pravdepodobne budúci premiér Maďarskej republiky. Je to demokratický politik, podpredseda Európskej ľudovej strany, ktorý je uznaný a vítaný v celej Európe," zdôraznil Csáky.

Zároveň pripomenul, že keď Orbána zvolili za podpredsedu Európskej ľudovej strany, dostal druhý najväčší počet hlasov. "Ten, kto chce nasilu vidieť v Orbánovi nepriateľa, ten na seba vlastne berie okuliare Jána Slotu, ktoré sú deformované, podľa môjho názoru hlúpo. My sa nemôžeme takto dívať jeden na druhého. Oveľa viac mi vadí, že slovenskú realitu, slovenskú spoločnosť, slovenské verejné myslenie, aj slovenskú vládnu politiku deformuje viac Ján Slota ako nejaké nebezpečenstvo z Budapešti," vyhlásil Csáky .

Orbán príde v sobotu na popoludňajší program Kongresu SMK, pretože pred obedom má program v Budapešti. Na Kongrese podľa Csákyho vystúpi aj zástupca maďarskej vlády. Písomne pozdravia delegátov predsedovia partnerských strán SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda a šéf KDH Ján Figeľ.

Zdroj: SITA 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |