Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovensko-maďarské vzťahy - chelemendik.sk

 

Slovensko-maďarské vzťahy

2020-05-27  (19:32)

 - Slovensko-maďarské vzťahy

Slovensko-maďarské vzťahy môžu dominovať voľbám, bojí sa Fico

Premiér Robert Fico sa obáva, že otázka slovensko-maďarských vzťahov sa stane dominantnou témou predvolebnej kampane na Slovensku .

Ak Fidesz vyhrá maďarské parlamentné voľby, bude predovšetkým potrebné sledovať, ako sa naplnia jeho veľmi tvrdé vyhlásenia typu, že Maďarsko susedí samo so sebou. V takom prípade si myslím, že otázka slovensko-maďarských vzťahov sa stane dominantnou témou predvolebnej kampane na Slovensku. Môže to byť veľmi silná téma, ktorá bude určite rezonovať," uviedol premiér.

Predseda vlády Fico pripomenul veľmi veľké napätie vo vzájomných vzťahoch medzi SR a Maďarskom, ktoré bolo treba tlmiť a riešiť, čo sa mu s maďarským premiérom Gordonom Bajnaiom podarilo po jednom dôležitom stretnutí. "Mám záujem komunikovať s maďarskou vládou a maďarským premiérom. Stretnúť sa s ním kedykoľvek a kdekoľvek, na akékoľvek témy. Bol by som veľmi rád, keby sme vyriešili pre niekoho drobnosti, pre nás dôležité symbolické veci," uviedol.

Fico chce v januári navštíviť niekoľko južných okresov. "Chcel by som hovoriť v Komárne o problematike súsošia Cyrila a Metoda. Nie je možné, aby kráľ Štefan ako symbol maďarskej štátnosti bol na jednom z najlepších miest v Komárne, v slovenskom meste . A symbol, o ktorý sa opierame v Ústave SR, bol v slovenskom meste na priečelí nejakej budovy a mesto nechce dovoliť jeho solídne umiestnenie. Je v tom veľmi veľa symboliky. Keby sa podarilo túto sochu umiestniť na dôstojnom mieste, určite by som pozval maďarského partnera na spoločnú ceremóniu, ktorá by sa týkala Cyrila a Metoda, aj kráľa Štefana," dodal.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |