Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovensko zobrať Afganistan útokom - chelemendik.sk

 

Slovensko zobrať Afganistan útokom

2020-06-02  (03:12)

 - Slovensko zobrať Afganistan útokom

Slovensko ide poslať do Afganistanu aj bojovníkov

 
Po voľbách 2010 sa chystá Slovensko zobrať Afganistan útokom. Keď verejná mienka nebude už taká dôležitá, plánuje ministerstvo obrany rozšíriť misiu v Afganistane najmä o silové jednotky.
  Slovenskí vojaci by sa tak dostali z dnešného zázemia vojenských táborov aj do prvej línie so zbraňou

v ruke. Rozšírenie a uvoľnenie mandátu potvrdil pre Pravdu nemenovaný vysoko postavený pracovník ministerstva obrany.

"Mal by sa posilniť mandát slovenských vojakov, ale ešte to nie je politicky definitívne dohodnuté. No zo strany ministerstva ide v podstate o hotovú vec," uviedol predstaviteľ s tým, že do Afganistanu by sa mali dostať po prvý raz aj bojové jednotky. Bojovníci by do Afganistanu mali ísť koncom budúceho roku či na začiatku roku 2011.

Pravdepodobne by do Afganistanu išli výsadkári z elitného žilinského 5. pluku špeciálneho určenia. V Žiline už druhý rok dostávajú novú výzbroj. Po strelných zbraniach získali štyri izraelské prieskumné bezpilotné lietadielka a čakajú ešte na desať obrnených áut Iveco, ktoré ministerstvo už objednalo za tri milióny eur.

"Oficiálne o nasadení nášho pluku v Afganistane nemáme informácie," povedal hovorca výsadkárov Mário Pažický. Viac sa na túto tému odmietol rozprávať s tým, že o ich nasadení v zahraničí aj tak rozhodujú iní. Ministerstvo obrany informáciu o povolebnom posilnení slovenského kontingentu v Afganistane nepoprelo. "Slovenská republika považuje operáciu v Afganistane za misiu s najvyššou prioritou. Rezort obrany zvažuje možnosti, ako naďalej adekvátne prispievať do tejto operácie," uviedol hovorca ministerstva Vladimír Gemela na otázku posilnenia mandátu.

Podľa vysokého funkcionára ministerstva niektoré jednotky už dostali úlohy, aby s vyslaním rátali a pripravovali sa. Predbežná politická dohoda však znie, že by k vyslaniu bojových jednotiek malo dôjsť až po parlamentných voľbách v roku 2010, ktoré majú byť o rok v septembri. Naposledy poslanci rozširovali mandát vojakov v júni tohto roka. Vtedy parlament odobril posilnenie strážnej čaty vojenského tábora v Kandaháre a vyslanie zdravotníckeho tímu. S rozšírením súhlasilo 135 zo 139 prítomných poslancov. Nikto nebol vyslovene proti.

V súčasnosti je v Afganistane zo Slovenska 262 vojakov. Najväčšiu skupinu tvoria ženisti, ktorí odmínovávajú letiská. Je tam tiež veľká skupina vojenských policajtov, ktorí strážia vojenské tábory, sú tam aj zdravotníci. Zo susedných krajín pôsobia po boku Američanov českí elitní vojaci z Pardubíc, ktorí chodia do terénu likvidovať teroristov.

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |