Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovensko spustilo mýtny systém - chelemendik.sk

 

Slovensko spustilo mýtny systém

2020-02-16  (10:47)

 - Slovensko spustilo mýtny systém

Slovensko v piatok 1. januára 2010 spustilo systém elektronického mýta pre vozidlá nad 3,5 tony. V systéme je približne 60-tisíc prihlásených vozidiel.

Elektronické mýto musia od januára na diaľniciach, rýchlostných cestách i vybraných cestách prvej triedy platiť všetky vozidlá nad 3,5 tony. Založené je na satelitnej technológii, ktorá bude monitorovať pohyb vozidiel po viac ako 2 032 kilometroch diaľnic, rýchlostných komunikácií a ciest prvej triedy.

"Úspešná skúšobná prevádzka systému sa skončila ešte pred Vianocami, testovalo sa celkové fungovanie na všetkých kategóriách vozidiel, ktoré jazdili po spoplatnených úsekoch," povedala Lenka Lendacká, mediálna zástupkyňa spoločnosti SkyToll. Podľa nej sa počas rozbehu mýta "Jednotky mýtnej polície sú pripravené na 110 percent," potvrdil aj riaditeľ mýtnej polície Erik Dóczi.

"Za prvých dvanásť hodín od spustenia systému sme nezaznamenali žiadne problémy, mýtni policajti neriešili ani žiadny priestupok," povedal v piatok Dóczi.

Aj vďaka štátnemu sviatku sa na hraničných priechodoch podľa tajomníka slovenského združenia cestných dopravcov Česmad Pavla Reicha netvoria rady kamiónov, ktoré by sa chceli zaregistrovať do systému. Česmad prevádzkuje 13 distribučných miest pri vstupe na Slovensko, kde vydáva zahraničným dopravcom zariadenia na počítanie prejazdených kilometrov. "Od rána (v piatok) sme autobusom a kamiónom, ktoré majú povolenie prechádzať Slovenskom aj v čase sviatkov, vydali v priemere asi 20 až 30 palubných jednotiek na každom z týchto miest," povedal Reich.

V prvé dni žiadne problémy Reich neočakával, keďže počas prvých troch dní nového roka bude možnosť pohybovať sa po cestách pre kamióny obmedzená. Počas Nového roka, keď je štátny sviatok, sa bude môcť jazdiť od desiatej večer .

"Druhého môžu jazdiť normálne, ale nepredpokladám, že by Slovenskom prechádzalo veľké množstvo nákladiakov, keďže ďalší deň zas musia stáť," povedal Reich. Pre nedele platí totiž rovnako povinnosť odstaviť svoje vozidlá až do desiatej večer, na cestách tak bude vidieť zo spoplatnených kategórií vozidiel zrejme len autobusy.

Na pondelok 4. januára už však naplánovali protest proti mýtu najmä malí a strední prepravcovia. Tvrdia totiž, že im nový systém výrazne zvýši náklady, v niektorých prípadoch sa vraj nevyhnú likvidácii. Prekáža im tiež vraj príliš hustá spoplatnená sieť ciest prvej triedy či celková nepripravenosť systému. Mnohí prepravcovia vraj napriek splneniu všetkých registračných povinností stále nemajú palubné jednotky, ktoré majú slúžiť na počítanie prejazdených kilometrov. Chcú sa stretnúť na benzínových pumpách a tam vysvetľovať ľuďom, ktorí tam prídu natankovať, že mýto zdvihne ceny aj na pultoch obchodov.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |